-
Zawartość
749 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Days Won
12
TataKazika last won the day on 22 Maj
TataKazika had the most liked content!
Reputacja
1 730 ExcellentO TataKazika
-
Tytuł
Forumowy wymiatacz
Kontakt
-
AIM
tel. 668 921 951
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Lokalizacja:
Krakoff
-
Motocykl
był F650 "Zygmunt", F650GS '04 DAKAR; jest - F800GS
-
Przebieg
rośnie
-
Uważam że nie ma się co tak bardzo przywiązywać do tych suchych danych. Do niedawna uważałem wagę za któryś z kolei parametr. Na dziś troche mi się zmienia, może to kwestia wieku, może kwestia próbowania czegoś innego. Z kolei z poruszanej wcześniej dwójki 890/norden zdecydowanie lepiej czułem się na nordenie. Tak czy tak myślę ze musisz pojeździć i po próbować i to nawet nie na godzinę na testach ale warto wypożyczyć na dzień lub wekend. Dostępność coraz większa, ceny nie zabiją. Ja na Tuaregu zrobiłem jakieś 600 km w 4 dni w skrajnie różnych warunkach, tu akurat potwierdziły się pierwsze odczucia z jazdy testowej. Fajna masa, przyzwoite ( jak dla mnie) zawieszenie, prowadzi się jak rower. Pomimo ze moto nie był mój i nie byłem specjalnie wjeżdzony nie pamietam żebym musial korygować jakiś zakręt, co na afryce czasem się zdarza ( większa moc miękkie zawszenie ) …dyskusyjny pozostaje silnik z uwagi na budowę - twin jak w 800-cie czyli kręcenie na obroty i mniejsza elastyczność niż w Afryce, Tenerce czy Nordenie. Ta charakterystyka silnika będzie lepsze na trasie a gorzej wypadnie w terenie. Ogólnie na trasę i do użytku mieszanego z przewaga asfaltu, postawił bym go przed Tenerą. ( ale jak pisałem wyżej, często mam troche odmienne spojrzenie i moja opinia raczej będzie w mniejszości). Wybór Tuarega na tę wycieczkę był świadomy, i trafiony. Mialem okazje zamienić się na tenere i stosunkowo szybko wróciłem do Tuarega, ( a z kolei mój współtowarzysz równie chętnie wrócił do tenreki). Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Jeździć testować próbować. Dla mnie z wymienione powyżej trojki dalej najbardziej podchodzi Tuareg [emoji2957] … ( Oczywiście w innej klasie i wadze niż Afryka) … ale ja jestem troche odmieńcem. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
TataKazika zaczął obserwować Tatawdrodze … i w garażu , z ALLEDROGO... i Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje
-
A no mam faktycznie, zaleta taka ze skorupa stoi w garażu, a wkładki w domu. Co do chodzeni po mieście to chyba teraz pierwszy raz jak w Szkodrze szliśmy do centrum na obiad i parking był płatny i zostawiliśmy graty to i buty zostawiłem. Poz tym to gorące i twarde… ja mam DTC wiec twardość da się przeżyć, ale kumpel co musial zmienić biegi to je wyj… po sezonie. Ogólnie używam, ale ma jeszcze dwie inne pary obuwia wiec nie zawsze, bo na pewno nie do wszystkiego się nadają … i na koniec opinii: drugi raz bym nie kupił [emoji2957] Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Podczas powrotu z zlotu mieliśmy takie oto zdarzenie … http:// https://korsokolbuszowskie.pl/wiadomosci/grozny-wypadek-z-udzialem-motocyklistow-w-kolbuszowej-sa-ranni/9vrzcA7aCl9Ys3hlibhS Dziewczyna wyjechla z podporządkowanej wprost pod koła jadącego jako ostatniego Maćka i Edytę, w zasadzie wbijając pomiędzy nich a jadącego nieco wcześniej Xela. Na dziś już trochę ochłonęliśmy i sytuacja z grubsza opanowana. U Maćka skończyło się na złamanym obojczyku w który wmontowano kawałek blachy. Jego pasażerka jest mocno pobijana i ma sporego krwiaka, ale na dziś oboje w domach. Mam nadziej że za kilka dni albo tygodni oboje wrócą do pełni zdrowia. Choć w tej sytuacji kierowca nie mógł zrobić raczej nic, nie mniej jednak pamiętajmy o dobrym ubraniu, odpowiedniej prędkości, bo to chyba dwa czynnik które spowodowały że skutki są jak na całą sytuację naprawdę niewielkie. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Ekspoloatacja prograniana i powoli zapoznajemy się Sent from my iPhone using Tapatalk
-
właśnie patrząc na towje mody to miałem różne wizje … ale teraz jak tak patrze na stan tej sztuki to w zasadzie oprócz kilku blizn na lewym boku to cała w nominale i nie wiem czy nie zostanie jak jest czyli Dakarlegend … Stała gdzieś w koncie, badania technicznego nie było od 2019 roku i wg. cepik w tym czasie przejechała 60 km …. Wiec na razie trzeba ogarnąć eksploatacje czyli olej świece, płyny, opony może lagi i chyba gaźnik bo kicha na wyższych obrotach … a potem trzeba zacząć jeździec i się zobaczy. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
A tu sobie wątek otworze bo w garażu kolejna sztuka i znów bez „śmigielka” na baku, wiec do działu odmieńcy jak znalazł [emoji2957] Pomysłów było dużo ale budżet miał być nie wielki… a staruszki ostatnio w cenie. No i mam w garażu HANKĘ NX650 Dominator, a w zasadzie NX500 bo takie wynalaslzki wychodziły na rynek Austriacki. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- 5 odpowiedzi
-
- 13
-
-
Motory CF - a to stosunkowo świeży temat, ale brachol miła quada tej marki, dawał radę ze dwa sezony, jeździł tam gdzie can-amy, i inne yamahy, jak już się coś urwało to raczej jak mechanicznie uwalili, a czesci były dostępne i w miarę tanie. Sprzedał w zeszłym sezonie i teraz kupił nowego tej samej marki… Ot tyle o marce, Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- 10 572 odpowiedzi
-
- 2
-
-
Nie samym motongiem czlowiek zyje
TataKazika odpowiedział żeglarz ⇒ temat w Foto(i)relacje bez blokady
Tak trzeba się bawić [emoji106] Ps. Żebyś szoku termicznego nie dostał, (tak po przyjacielsku się martwię nie żebym tam zazdrościł). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk -
U mnie leżą i się kurza ło takie https://4ride.pl/pl/products/rekawice-motocyklowe-revit-chevak-gore-tex-74802 Jak coś to pisać chętnie zamienię na bony NBP. W zimie nie testowane. Zakup nie trafiony z rozmiarem a potem już nie było jak oddać … ubrane raz przez godzinę, i na dwóch wyprawach w kufrze były. Rozmiar M i jak pisali powinno być 9 ale to raczej bliżej 8,5 i na mnie ciasne. Finalnie kupiłem kolejne tym razem padło na Dainese bo była jak promka w sklepie stacjonarnym a nie chciałem już ryzykować z rozmiarem. Co do samej idei takich grubych rękawic to jakoś to słabo wypada dla mnie. Nie za wiele w nich jeżdżę bo jak dla mnie strasznie to niezgrane, prze to ze grube to słabe czucie, i nawet manetki grzane jakoś tak słabiej odczuwalne [emoji2957].
-
Ja nawet natrafiłem go po sąsiedzku i usiadłem patrząc na razie na jakość materiał wyglada całkiem dobrze. Ceny nie widziałem, na razie też fura nie odpala bo przyszło moto a nie przysłali kompa co by tam coś odblokować … ale ja się odblokuje i zarejestruje to będziemy testować Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
W Afryce do roku 2020 ( modelowo 1000 ) było tak że z małym bakiem była trochę niższa a z dużym były bardzo wysokie... po 2020 wszystkie zrównali w dół i dodatkowo są dwie regulacje wysokości kanapy. ... o trenerce nie pisałem bo też nie mieli do jazdy, mogłem pomacać i posiedzieć na klejnotowej, i do dziś nie dane mi był się przejechać choć kilka razy już próbowałem się umówić ... ale też wysoka, wg mnie wyższa niż Afryka ... ale ogólnie wszyscy chwalą Tenerkę zresztą tu na forum jest też kilku użytkowników, i nie wiem czy nie były opisywane porównania do 850.
-
Poważna sprawa… tak zachęciłeś że też się zgłosiło na ochotnika… i czekam czy mnie będą chcieć [emoji2957] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Miałem podobne dylematy dwa lata temu. Już to chyba gdzieś opisywałem. Jeździłem 850ADV i silnik zupełnie mi nie podszedł, jak po 2 godzinach jazdy próbnej wróciłem na moja 800-te byłem przeszczęśliwy ze odbyłem jazdę próbna zanim dokonałem zamiany, i jeździłem jeszcze z rok 800:) Poszedłem potem do Ktm, dostałem 790 w wersji R z zawiasem tak zestrojonym że beton, i na oponie Karoo 3 no to wogóle masakra jakaś, traktor straszny, do orania pewnie i dobry ale zaś nie ta opona, a do szeroko podjętej turystyki nie za bardzo, przynajmniej nie wersja R. Triumpha niestety ( albo stety dla mnie ) nie było pod ręka, w sensie w Krakowie. No to poszedłem jeszcze do hondy, żeby się przekonać że nie jest taka zajebista jak się wszyscy nakręcają i ze wrócę finalnie po 850 … i co ? po kilku minutach już wiedziałem ze chcę ją mieć, dalsza jazda była tylko przyjemnością, szkoda było wracać skoro mam godzinę, wiec trzeba się nacieszyć, zanim będę miał swoją. Tak wiec według mnie musisz poszukać gdzie kto już jeździ albo chwile poczekać aż w pełni ruszy demówmowy sezon i popróbować, skoro mamy takie czasy dobrodziejstwa trzeba korzystać. Btw. Końcem ubiegłego roku mialem możliwość przetestować Tuarega 660, wrażenia podobne jak w hondzie, po 5 minutach czułem się jak bym jeździł nim od dawna… bardzo pozytywny motocykl choć różny od hondy, wiec też polecam spróbować. Powodzenia Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Czy to co Marcin dał linka czy po prostu tego typu do skośnookich ? Podrzucił byś linka. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
