Skocz do zawartości

tczewiak

Użytkownik
 • Zawartość

  222
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

53 Excellent

O tczewiak

 • Tytuł
  Stały bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  pomorskie
 • Motocykl
  F650GS '05

Ostatnie wizyty

585 wyświetleń profilu
 1. tczewiak

  Zbiornik buforowy i takie tam...

  Co najmniej 1 m3 a najlepiej 2 m3. Przy takich pojemnościach bufora CO ma to największy sens.
 2. tczewiak

  Zbiornik buforowy i takie tam...

  Rozumiem, że miałeś na myśli pompę cyrkulacyjną... Pompę cyrkulacyjną stosuje się przy rozwiązaniach zasilania CWU w połączeniu z buforem. Przy zastosowaniu kotła dwufunkcyjnego stosowanie pompy cyrkulacyjnej nie ma żadnego sensu. Jeżeli kocioł o tej mocy dawał radę w starym domu, to w domu mniejszym i lepiej ocieplonym będzie zbyt mocny. No chyba, że zastosujesz bufor o porządnej pojemności - wtedy będzie OK.
 3. tczewiak

  Zbiornik buforowy i takie tam...

  Aaaaa kumpel...... to chyba żadne argumenty nie mają sensu Nie daj się zbić z tropu - dodatkowy zbiornik nie ma większego sensu.
 4. tczewiak

  Zbiornik buforowy i takie tam...

  I nie należy zapomnieć o miejscu dla zbiornika przeponowego (lub naczynia wzbiorczego), który przy instalacji bufora będzie znacząco większy.
 5. tczewiak

  Zbiornik buforowy i takie tam...

  Nie ma sensu stosować oddzielnego zbiornika dla CWU - zawówno CO jak i CWU realizujesz z tego samego bufora. Pojemność 750... to jest poniżej przyjmowanej granicy, która wynosi min. 1 m3 - optymalnym rozwiązaniem jest 2m3 w przypadku typowego domu. Jednak skoro w ogóle zastanawiasz się nad buforem - to już jest dobrze. Zastosowanie oddzielnego bufora CWU jest przede wszystkim ekonomicznie nieuzasadnione - dodatkowy koszt instalacji i niska trwałość (korozja) samego bufora CWU. Odpowiednio dobrana nagrzewnica zabezpiecza potrzeby CWU zasilanej z bufora CO. Podłączenie do bufora instalacji solarnej ma również jak najbardziej sens - oczywiście pod warunkiem dobrego przeliczenia tejże instalacji.
 6. tczewiak

  Wymiana komina w domu

  Pozdrawiam serdecznie i przesyłam morska bryzę dla przewietrzenia głowy.
 7. tczewiak

  Wymiana komina w domu

  jeszcze boscha lub makite... falcon - nie ma to jak pare postów postukac. Wiem, wiem, to tutaj normalne ;-)
 8. tczewiak

  Wymiana komina w domu

  Jak będziesz czyścił komin solidnie dwa razy do roku, to naprawdę wystarczy i powinien Ciebie przeżyć. Kiedyś tylko paliło się w piecach i domy takie stoją do dzisiaj :-) Kup szczotkę i po kłopocie. Zanim zapłacisz za robotę, to zawołaj kominiarza z kamera - wydasz pare płn-ów ale spokój będzie na wieki. Właśnie taka jest moja opinia - może miec swoją. Jeżeli jednak uważasz, ze nieprofesjonalny czujnik wpłynie na Twoje bezpieczeństwo to sobie taki kup i czuj się dobrze.
 9. tczewiak

  Wymiana komina w domu

  Czujniki które można kupić w sklepach "ogólnych" to sobie można miedzy książki wstawić......
 10. tczewiak

  [ S ] Przejściówka gniazda zapalniczki

  Dla ścisłości - 400V ;-)
 11. tczewiak

  Wymiana komina w domu

  Średnicę wkładki prawidłowo podali. Stara wkładka być może przepaliła się....... Wszystkiego się dowiesz gdy rozbierzesz komin. Paliwo - tutaj tylko pochwały :)
 12. tczewiak

  Wymiana komina w domu

  Kup nowy wkład, odbuduj to co zniszczone i finito. Warto by też dowiedzieć się, co było przyczyną zapłonu - brak czyszczenia, czy uszkodzenie wkładki. Ponadto warto by zrobić ekspertyzę (po prostu zaprosić na oględziny ogarniętego kominiarza), czy średnica wkładki jest odpowiednia dla typu (i mocy pieca) pieca który posiadasz. Wprawdzie nie podnosisz tej kwestii, ale warto też wziąć pod uwagę przy ustalaniu przyczyny zapłonu czym paliłeś w piecu - być może paliwo było nieodpowiedniej jakości...... Jeżeli będzie miał gazowy z zamkniętą komorą spalania to i tak będzie musiał mieć nie uszkodzony szacht kominowy..... Więc nawet w tym przypadku naprawa komina będzie niezbędna.
 13. tczewiak

  (S) BMW F 650 GS 2003 r.

  Ciekawy gratis :)
 14. tczewiak

  Wymiana napędu BMW F650GS Dakar 2005

  A komu by się chciało myć moto :cool:
×