Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zachęcony pracą Reda jak również innych miłośników K100/75 i ja postanowiłem zagospodarować wolne środki i zrobić coś pożyteczniejszego niż jazda wokół komina i trzymanie kasy w niepolskich bankach. Celem był motocykl jak najlepiej utrzymany i wymagający niewiele wkładu w naprawy mechaniczne i lakierowanie. Parę dni wertowania w sieci i trafił mi się świetnie zachowany egzemplarz z 1992 roku 100 km od domu. Szczerze mówiąc, aż żal mi go było rozbierać. Założyłem sobie, że przeróbki nie będą aż tak drastyczne, więc to uśmierzyło te rozterki. Starałem się zachować jak najbardziej klasyczną linię tego modelu nadając mu jednocześnie zęba.

Największa ingerencja, to skrócenie zadupka ramy.

Reszta to kosmetyka:

przerobiona kanapa i przedni błotnik wymienione lusterka i kierunkowskazy, założone gumy na lagi, wywalone niepotrzebne plastikowe zabudowania, dorobiona płyta pod rejestrację i bagażnik, nowa szersza kiera z ciężarkami, nowa tylna opona (Continental TKC 70) oklejenie na żółto reflektora.

W sobotę dojdą jeszcze gmole z halogenami oraz mini owiewka na licznik i podwyższenie kierownicy i na tym dzieło zakończę.

Było tak:

3753cfafd5e3cf77m.jpg

Na tą chwilę jest tak:

3773e3f63a4715f2m.jpg

911443c2401c5fafm.jpg

e6e72b693a12cecam.jpg

3081163e6e846ccbm.jpg

Edytowane przez Artekles
  • Like 12

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajebiście i ze smakiem :)!

Ale szczujecie z tymi K-Power ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzęt ma coś w sobie i na miasto jest dużo bardziej sympatyczny i poręczny niż 800-tka. Można powiedzieć, że odkrywam nową przyjemność z jazdy :)

Zajebiście i ze smakiem :)!

Ale szczujecie z tymi K-Power ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzęt ma coś w sobie i na miasto jest dużo bardziej sympatyczny i poręczny niż 800-tka. Można powiedzieć, że odkrywam nową przyjemność z jazdy :)

W wolnej chwili muszę się do Ciebie przejechać i obejrzeć na żywo to cudo, to może i ja zimą coś porzeźbię ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak by co, to zapraszam w najbliższą sobotę :) Będę walczył z gmolami i resztą o ile dojdzie.

Edytowane przez Artekles

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przyszłym roku, bo porządny zestaw, to koszt powyżej tysiaka i sporo roboty. Na tą chwilę chcę cieszyć się jazdą.

Wyrzuć te zegary z Ikarusa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przyszłym roku, bo porządny zestaw, to koszt powyżej tysiaka i sporo roboty. Na tą chwilę chcę cieszyć się jazdą.

Można chyba taniej. Ja bym poszedł w minimalizm. W zasadzie jeden okrągły zegar z licznikiem i kontrolkami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak by co, to zapraszam w najbliższą sobotę :) Będę walczył z gmolami i resztą o ile dojdzie.

Jest szansa, że się wyrwę z roboty, tylko drogę muszę sobie skojarzyć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są różne szkoły. Ja się już nadłubałem :)

myślałem, że to chodzi o to żeby robić a nie jeździć ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artekles nie słuchaj ich. Prawo Murphy'ego mówi:

Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś w tym jest i trochę znam to z autopsji :)

Artekles nie słuchaj ich. Prawo Murphy'ego mówi:

Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzałem, przysiadłem się... kopara mi opadła jak zobaczyłem ten egzemplarz.

Jest smaczek :)!

Poszukiwania trwają ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szacunek. Wiedziałem, że zwykła cegła znajdzie kiedyś inne zastosowanie. Dajecie tym zapomnianym moturom drugie życie i jak napisał Artekles, można na nowo cieszyć się jazdą. Gratuluję. Bardzo mi się to podoba i kiedyś napewno popełnie taki czyn.

Edytowane przez mariusze30

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszyscy tak komentują, to ja dodam coś od siebie: urywa dupę! Tylko dałbym białą lampę z przodu, bo ten żółty coś mi nie leży...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może Artur zaktualizuje zdjęcia, bo doszły detale które jeszcze dodają smaczku :twisted:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia zaktualizuję po założeniu gmoli z halogenami. Czekam teraz na dostawę tych drugich i na ten rok nic więcej nie zmieniam. W przyszłym pewnie do malowania pójdą felgi i parę innych drobiazgów. Teraz pozostaje tylko jeździć :)

Może Artur zaktualizuje zdjęcia, bo doszły detale które jeszcze dodają smaczku :twisted:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super jest! Bagażnik i krótka kanapa - extra.

Tak powinien wyglądać motor, a nie szyby, kufry, duperele ;)

Ale na "zegary" nie da się patrzeć ;) Może lepiej, tymczasowo, w ogóle je wywalić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale na "zegary" nie da się patrzeć ;) Może lepiej, tymczasowo, w ogóle je wywalić?

Na żywo wyglądają lepiej :D!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wywalenie tak dla sztuki mija się z celem, bo stracę ważne kontrolki i indeksację biegów, nie mówiąc o prędkościomierzu i obrotomierzu. Na wszystko przyjdzie czas :)

Super jest! Bagażnik i krótka kanapa - extra.

Tak powinien wyglądać motor, a nie szyby, kufry, duperele ;)

Ale na "zegary" nie da się patrzeć ;) Może lepiej, tymczasowo, w ogóle je wywalić?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam, że o gustach się nie dyskutuje ;)

Dla mnie na żywo jest ok :)!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×