Skocz do zawartości
Piotreo

Demontaż wydechu - pomóżcie !

Recommended Posts

Jestem na etapie wymiany wydechu w swoim G 650 (GPR ale akurat nie o to mi teraz chodzi).

W sumie patrząc po filmach na YT nie powinno to być problemem - nowy wydech i części dedykowane są do mojego motka.

Nie mogę sobie poradzić z jedną sprawą - chodzi o demontaż tłumika (z katalizatorem). Przeglądałem internet, np. tu:

http://www.touratech...ck-Installation

Oczywiście wiem, że to inny model (i o co innego chodzi w tej naprawie), ale z tego co jest na zdjęciach, koleś niemalże w rękach rozłączył tłumik i katalizator (zdjęcie 4). Czyli demontaż był bezproblemowy.

U mnie niestety po odkręceniu śrub (zdjęcie 2 i 3) wydech ani drgnie. Podważałem, ciągnąłem. Nic. Z tego co widzę, to chyba problem w "mostku" łączącym wydech i katalizator.

Pytanie: czy jest tam jeszcze jakieś mocowanie? Czy też może rury się zapiekły? No nie idzie... W sumie moto prawie nowe, nie powinno być takiego problemu z demontażem :shock:

Pomóżcie proszę... :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam nie wiem, czy tam jakiś uszczelniacz powinien być. U mnie nie ma i tam lekko na złączce popiarduje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma żadnego mocowania. Rury łączące kolektory (lewy z prawym) są wciśnięte bez uszczelki.Trzeba się pomocować i tyle.

Edytowane przez tomaszI
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem geesa z 2004 roku i dało się bez WD40. Ale jedynym mocowaniem są widoczne gołym okiem śruby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko bez młotka i przecinaka. Zwykła nafta w spryskiwaczu będzie najlepsza. A potem "na chama".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tu rozmontowane do czyszczenia:

PIC_0913.JPG?gl=PL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak czyścić? Jaka pasta, kółka z filcem? Wiertarka zwykła się nada (wiem że nie udarowa :-P)? Traktować drobnym papierkiem przed /po?

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak czyścić? Jaka pasta, kółka z filcem? Wiertarka zwykła się nada (wiem że nie udarowa :-P)? Traktować drobnym papierkiem przed /po?

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Wszystko jest na obrazku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyściłem tą samą pastą. Filc warto zmoczyć wodą. Rysy po papierku nie bardzo chcą potem schodzić. Pasta wystarczy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udało się !

Trochę WD40 , kilka minut gimnastyki i poszło :-)

Dzięki za konsultacje Pany .

Wysłane na Berdyczów ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty strasznie drogi jesteś :-)

Ale na następnym spotkaniu wyślę Ci przelew (raczej przelewem :-) )

Wysłane na Berdyczów ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×