Skocz do zawartości
Marcin_Krk

Sygic w wersji pełnej- ktoś korzysta?

Recommended Posts

Wczoraj porównywałem Sygica (kumpel wziął w promocji, około 90zł, trzy urządzenia, full opcja) z moim Map Factorem, Sygic fajny, płynniej chodzi, ale tylko na asfalt się nadaje, nie ma nawet 10% leśnych dróżek które ma Map Factor. Ale jeśli na asfalt, to chyba fajny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj porównywałem Sygica (kumpel wziął w promocji, około 90zł, trzy urządzenia, full opcja) z moim Map Factorem, Sygic fajny, płynniej chodzi, ale tylko na asfalt się nadaje, nie ma nawet 10% leśnych dróżek które ma Map Factor. Ale jeśli na asfalt, to chyba fajny.

Ja na asfalt potrzebuję. Jadę do Chorwacji puszką więc coś mnie musi poprowadzić i najlepiej z widocznymi ograniczeniami prędkości, a asystent pasa ruchu myślę, że też się przyda. Dlatego wybrałem Sygica. Jutro zobaczymy jak to się sprawuje. Już korzystałem z niego w Polsce i tutaj ma niezbyt aktualne dane odnośnie radarów i ograniczeń prędkości. Yanosik w tej materii jest jednak bezkonkurencyjny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Map Factor ma to wszystko, radary, ograniczenia, wsio, ściagasz mapę i wio. Byłem w tym roku w Chorwacji puszką właśnie na tej navi. No ale, kazdy woli co tam chce. Nie wiem jak jest w Sygicu, tutaj sobie ustawiam przy przekroczeniu o ile ma mnie ostrzegać na ograniczeniach, pewni tam też to jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Map Factor ma to wszystko, radary, ograniczenia, wsio, ściagasz mapę i wio. Byłem w tym roku w Chorwacji puszką właśnie na tej navi. No ale, kazdy woli co tam chce. Nie wiem jak jest w Sygicu, tutaj sobie ustawiam przy przekroczeniu o ile ma mnie ostrzegać na ograniczeniach, pewni tam też to jest.

Sygic ostrzega, jeżeli przekraczasz powyżej 10 km.

Spokojnie, będę miał czas to i MapFactor przetestuję. Wcześniej nie słyszałem o tej nawigacji. Na razie sobie zainstalowałem z ciekawości, no i jako backup w razie W :)

Seb, w MapFactor masz bezpłatne mapy czy Tom Tom'a?

Automapa wystarczy :-P

Przed Automapą musi być jeszcze Garmin! :-D

Edytowane przez enlil
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed Automapą musi być jeszcze Garmin! :-D

Testowałem oba jakieś 2 tygodnie temu i działają, automapa z przewidywaną jakością, a Garmin.... może nie do końca, ale też.. sZczególnie jak zaprowadził nas na Sveti Jure... a zapomniałem zmienić tryb pracy na samochód zamiast motocykla :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Enlil, wsio bezpłatne, jedyne co potrzebujesz, to miejsce na karcie, ściągasz mapę danego kraju i cześć. Powinieneś szybko opanować menu, nie wiem co prawda jak to pracuje na androidzie, na windzie ekstra. Przede wszystkim masz w pyde ustawień, jak chcę jechać gdzieś sobie offem, to ustawiam sobie trasę pieszą, drogi lokalne i ścieżki, trasę najkrócej i cisnę praktycznie na kreskę, trochę asfaltu, trochę offu, trochę ścieżek, mi bardzo pasuje. Ustalanie trasy też banał, tylko pamiętaj, że jak wpiszesz załóżmy jakąś miejscowość przez którą chcesz żeby Cię poprowadziła i bijesz w tej miejscowości "Centrum", to będzie Cię prowadziła przez centrum, tylko ona wie gdzie to centrum jest i MUSISZ przez ten punkt przejechać, bo jak pojedziesz po swojemu, to Cię elegancko, kółeczkiem poprowadzi spowrotem do tego punktu, chyba że jak już dojedziesz do miejscowości, to skasujesz sobie ten punkt trasy i cześć, wtedy będzie prowadzić do następnego itd itd. Możesz też oczywiście nie wpisywać, tylko normalnie założyć trasę na przykład z punktu A do punktu B, potem wchodzisz w tę trasę i wbijasz sobie pinezki gdzie chcesz i "Dodaj jako punkt trasy" czy jakoś tak i Cię tamtędy poprowadzi. Ja przetestowałem tych "smartfonowych" kilka, ta mi najbardziej odpowiada, bo przynajmniej jest prosta, czego absolutnie nie moge powiedzieć o słynnej Automapie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czy ktoś podpowie jak aktualizuje się mapy w Sygicu? Pobrałem interesujące mnie mapy i jak jest aktualizacja to będzie to widać? W tej chwili jak wcbodzę w zarządzaj mapami,to mogę tylko usunąć wcześnie pobrane obszary.

Jakoś opanowałem układanie trasy bezpośrednio na urządzeniu. Dodałem do ulubionych. Jutro zobaczymy czy działa :)

Z tego co pamiętam to po uruchomieniu sam informuje o nowych mapach.

Obecnie używam techniki kombinowanej. Mapy google a jak poza mumią to Sygic.

Obecnie używam techniki kombinowanej. Mapy google a jak poza mumią to Sygic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam problem czasem z komunikqtami w interkomie. Czasem sa, czasem cisza. Co ciekawe u kumpla Sygic przerywa rozmowe przez interkom zeby podac wskazowki jazdy. U mnie rozmowa ma priorytet. Interkomy Sena SMH5.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja takich problemów nie miałem zarówno w midlandzie jak i teraz w scali.

Ale takie urywane komunikaty zdarzają mi się w Yanosiku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od kilku dni mam nowy tel i kupna, pelna wersje Sygica wiec bede testowal...

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze pytanie o Sygic'a.

Czy można jakoś odwrócić już zaplanowaną trasę w Sygic'u? Chcę jechać tą samą trasą tylko w odwrotnym kierunku. Szukałem wszędzie i nie znalazłem takiej opcji.

Muszę od nowa układać całą trasę czy się da jednym klikinięciem odwrócić jak w google maps?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmmmm, nie wiem. Jak nie zapomnę to jutro sprawdzę.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze pytanie o Sygic'a.

Czy można jakoś odwrócić już zaplanowaną trasę w Sygic'u? Chcę jechać tą samą trasą tylko w odwrotnym kierunku. Szukałem wszędzie i nie znalazłem takiej opcji.

Muszę od nowa układać całą trasę czy się da jednym klikinięciem odwrócić jak w google maps?

Możesz to zrobić tylko poprzez "przestawienie" pinezek na mapce. To również jedyny sposób na usunięcie ustawionych punktów trasy które już Cię nie interesują, niestety nie da się tego zrobić z poziomu planowania trasy. Taką informację dostałem od wsparcia technicznego Sygic'a.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe kiedy bedzie wreszcie wersja moto

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×