Skocz do zawartości
Marcin

ogłoszenia o kradzieżach motocykli

Recommended Posts

Czy w słowie zajumać jest coś czego nie wiem? Dla mnie człowieka Wschodu zajumać = zaj..ać. :default_blink:

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, KaeS napisał:

 

Zajumali mi też z emzetki oba lewe kierunkowskazy :D

Mi jebli spod domu w 1989 ETZ 150 - braciszka z resztą . Huje :D

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, KaeS napisał:

Czy w słowie zajumać jest coś czego nie wiem? Dla mnie człowieka Wschodu zajumać = zaj..ać. :default_blink:

Nie czasownik jest tutaj ważny, lecz okolicznik: "a dla mnie"  - bo podmiot jest domyślny, bo jak by nie był, to by siedział.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, JaGrab3 napisał:

Nie czasownik jest tutaj ważny, lecz okolicznik: "a dla mnie"  - bo podmiot jest domyślny, bo jak by nie był, to by siedział.

A to Wy widać nie wiecie, że w gwarze suwalskiej nadużywanie przyimka "dla" jest normą. Tu nie mówi się "kup mamie" ino "kup dla mamy".

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Gwara_suwalska

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, KaeS napisał:

A to Wy widać nie wiecie, że w gwarze suwalskiej nadużywania przyimka "dla". Tu nie mówi się "kup mamie" ino "kup dla mamy".

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Gwara_suwalska

Kurde, nie wiem czy sąd to łyknie....no cóż, najwyżej będziesz miał współudział - no chyba, że się przedawniło ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, JaGrab3 napisał:

Kurde, nie wiem czy sąd to łyknie....no cóż, najwyżej będziesz miał współudział - no chyba, że się przedawniło ;)

Nie boję się. Prawo zwyczajowe zastosują do takich jak ja. 

Kurde dopiero zjarzyłem o co Wam chodzi. :D

Nie, nie dla mnie zajumali a pewnie dla siebie :default_icon_beer1:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, KaeS napisał:

Nie boję się. Prawo zwyczajowe zastosują do takich jak ja. 

Kurde dopiero zjarzyłem o co Wam chodzi. :D

Nie, nie dla mnie zajumali a pewnie dla siebie :default_icon_beer1:

No i juz masz okoliczność łagodzącą :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moich stronach dawno temu też kradli na potęgę wszystko co się dało. Ale mówiąc szczerze od pewnego czasu ( mniej więcej od wejścia PL do UE ) patologia ograniczyła się znacznie. Po prostu większość miejscowych gangsterów i złodziejaszków wyjechała ,,za chlebem'' głównie do GB. :D Jakoś w ostatnich latach nie słyszałem bardzo co by u nas komuś motor zayumali. Auta giną rzadko ( kilka przypadków w roku ) a wtedy miasto aż huczy. Ale to przecież Polska B.:default_cafe2:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie B, tylko "drugiego sortu", a to parado.salnie ten lepszy sort ;).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
44 minuty temu, JaGrab3 napisał:

Nie B, tylko "drugiego sortu", a to parado.salnie ten lepszy sort ;).

I Ty Brutusie przeciwko mnie? Już mi nie raz to ci z lepszego sortu mówili. :default_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na szczęście obracam się tylko w 2 sorcie, do 1 nie awansowałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa propozycja dla tych co trzymają motocykle w podziemnych garażach, cena wydaj się być wysoka ale w porównaniu do AC to i tak ułamek. 

Co myślicie?'

http://motorsafe.pl/

 

hotspot-1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawle, jeśli to coś można przekręcić do podłoża to pewnie można i odkręcić. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie napisali ile czasu zajmuje odcięcie od podłoża przy pomocy std szlifierki z napędem akumulatorowym i tarczą o dowolnej średnicy :D - to jest chromowany kawałek złomu , jako ochrona działa tak samo jak zwykła blokada na koło z alarmem , a nawet moim zdaniem gorzej . Odetną , wrzucą na busa jak leci i pa pa :D ...

I jeszcze 1000 bez kłódki albo 1200 z kłódką :default_icon_beer:

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, mario2007 napisał:

Nie napisali ile czasu zajmuje odcięcie od podłoża przy pomocy std szlifierki z napędem akumulatorowym i tarczą o dowolnej średnicy :D - to jest chromowany kawałek złomu , jako ochrona działa tak samo jak zwykła blokada na koło z alarmem , a nawet moim zdaniem gorzej . Odetną , wrzucą na busa jak leci i pa pa :D ...

No nie tak do końca, szlifierka robi sporo hałasu, nie da rady przeciąć grubej stali bezszelestnie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Agacie rąbnęli z podziemnego - kogoś zainteresowało że coś wyje ? Nikogo . Spod okna nikt ci nie ruszy motocykla w ogrodzie , wszyscy wiedzą że czuwasz :default_icon_beer: . W podziemiu możesz sobie ciąć minutę , alarm zatkać pianką poliuretanową i nikt się nie obudzi . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale Agaty to raczej nie był przypięty do niczego. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko można ukraść, każde utrudnienie to szansa, że się zniechęcą lub poszukają innego łupu, dla mnie plusik, podoba mi się.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A słyszeliście o sznurku wolframowym zwanym brzedzczotem wolframowym? Kosztuje grosze a tnie lepiej jak brzeszczot stalowy i w zasadzie bezszelestnie. Takim sznurkiem można podejść wszędzie aby dał się tylko przewlec dookoła materiału, który trzeba uciąć. Wszelki kłódki i trzpienie nawet częściowo osłonięte nie stanowią mu problemu. Złodzieje piwniczni i garażowi stosują te sznurki już od dawna. 

https://www.xltools.pl/419-ciecie-reczne-pily-do-materialow-budowlany/5114-brzeszczot-wolframowy-300mm-okragly-5907630100702.html

No ale za chwilę znów będę posądzony o współudział. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No panie , za takie wekzeugen w aucie to można trzy miechy dostać jak nic :D

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś mi się wydaje, że aby przeciąć jakąś lepciejszą kłódeczkę tym całym sznurkiem wolframowym to by trzeba było z pół dnia nad tą kłódką siedzieć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki przykład bardzo "roztropnego" właściciela ;) - czyli jak okazja czyni złodzieja, a że obaj się zachowali to jest jak jest ;)

Do nietypowego zatrzymania złodzieja doszło w województwie podkarpackim. Mężczyzna wpadł po zaledwie trzech godzinach. Pojazd już wrócił do właściciela.

Na początku grudnia 2017 roku, właściciel audi pojechał samochodem na szybkie zakupy. Przez nieuwagę zostawił w środku zarówno dowód rejestracyjny, jak i kluczyki, które były w stacyjce. Będąc w sklepie usłyszał pisk opon odjeżdżającego auta. Gdy wyszedł zauważył, że to jego audi.

Niezwłocznie powiadomił policjantów, a ci przekazali informację okolicznym jednostkom. Złodzieja udało się zatrzymać już po trzech godzinach. Jak to możliwe? 22-latek, który ukradł samochód, wpadł na stacji paliw. Zamiast benzyny zatankował olej napędowy. Co więcej, za paliwo i papierosy chciał zapłacić kartą, na której nie było środków.

Mężczyzna zaczął więc uciekać, lecz policja, która pojawiła się na miejscu kilka minut po zdarzeniu, zdołała go złapać. Był trzeźwy. Audi wróciło do właściciela, a 22-latek odpowie za swoje zachowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wlasciciel powinien osobiscie czyscic uklad paliwowy, szczoteczką do zębów. Drugi raz nie zapomni ... ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

UWAGAUDOSTĘPNIAJCIE

Z przykrością informuję, że wchodzimy w nowy rok z ogromną stratą. W nocy z soboty na niedzielę (6/7.01.2018r.) do naszego salonu przy ulicy Prymasa Tysiąclecia 74A w Warszawie wdarła się dobrze zorganizowana banda złodziei.

Z ich postępowania można wywnioskować, że przyjechali do nas po konkretne motocykle. Wyciągali pewne modele motocykli - często tańsze i bardziej schowane niż inne modele, które stały tuż obok.

Okradli nas również z całego asortymentu odzieży i akcesoriów, które spakowali w nowe torby OGIO.

Cały łup spakowali na nasze dwa busy, do których kluczyki znaleźli po spenetrowaniu wszystkich drzwi i zamków w naszym budynku.

Lista skradzionych pojazdów to:

Duke 690 - nasza demówka - VBKLDV401GM790337
65 SX - VBKMRA233JM057600
85 SX - VBKMXC235JM056465
125 SX VBKSXH230JM193429
125 SX VBKSXH233JM194686
250 SX-F VBKSXK432JM192437
250 SX-F VBKSXK439JM194105
450 SX-F VBKSXR430JM326581
250 EXC TPI - VBKGSA204JM219547
250 EXC TPI - VBKGSA201JM219554
300 EXC TPI - VBKGSA202JM323258

YAMAHA YZ85LW - JYACB10C000013547

Czarny sprinter 319 CDI 4X4 - WF4715N (bardzo rzuca się w oczy)

Biały Jumper HDI - WF8784J (zwykły blaszak)

Trochę liczymy na cud, także jakby któryś z powyższych sprzętów magicznym trafem trafił w Wasze ręce zgłoście się proszę do nas: emil@duust.co 512012439 ; aneta@duust.co 502477577

Bardzo uczulamy też na środki ostrożności, nasz salon był bardzo dobrze zabezpieczony - bandyci jednak działali jak dobrze wyszkolony oddział specjalny.

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×