Skocz do zawartości
GSuberalles

Poszerzenie stopki bocznej

Recommended Posts

Siakoś mało stabilnie to wygląda - nie rozkręci się w czasie jazdy? W sumie też myślę o poszerzeniu kosy i centralki po ostatnim, bliskim spotkaniu motonga z samochodem znajomej ;)

Edytowane przez atomik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Samo poszerzenie jest dość głęboko frezowane, więc nie ma opcji żeby tak sobie wypadło. Śruby są sklejone i dopier... na maksa. Powierzchnia zwiększyła się znacznie a ponadto motocykl stoi prościej co ma duże znaczenie bo ciężar nie opiera się tak bardzo na stopce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Samo poszerzenie jest dość głęboko frezowane, więc nie ma opcji żeby tak sobie wypadło. Śruby są sklejone i dopier... na maksa. Powierzchnia zwiększyła się znacznie a ponadto motocykl stoi prościej co ma duże znaczenie bo ciężar nie opiera się tak bardzo na stopce.

Opierać nie opiera, a jak z tendencją do fiknięcia na drugą stronę przy pchnięciu np. przez dziecko?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma takiej opcji. W oryginale jak stał np na trawie to miałem obawy, że fiknie przez stopkę

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Apduro takie robi po 80.

no niby fakt ale to poszerzenie mam za darmo. Uwzględniając nawet koszty pracy jakie włożyłem nie wyniosło mnie ono więcej jak 20 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://cloud.tapatal...0810_105107.jpg

Pozwólcie szanowni krytycy i szydercy, iż będę pielęgnował w sobie wizję, że jesteście ukontentowani faktem przymuszenia mnie do działania (jakkolwiek nieudolne by ono nie było). W mej duszy cichutko też łka nadzieja, że wszelkiej maści esteci i artyści powstrzymają się od miażdżącej krytyki mego "dzieła"

Dziękuję. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez GSuberalles
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W temacie malych stopek bocznych... Nawet w sloncu moto nie stalo.

53afc0d2f0f95b374dc19ddf043b6975.jpg8f15f7a6cf73064ddff224b1467cb861.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GSuberalles, bardzo ładnie Ci to wyszło.

Gratki za chęci i wykonanie.

Nie myślisz nad produkcją masową?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://cloud.tapatal...0810_105107.jpg

Pozwólcie szanowni krytycy i szydercy, iż będę pielęgnował w sobie wizję, że jesteście ukontentowani faktem przymuszenia mnie do działania (jakkolwiek nieudolne by ono nie było). W mej duszy cichutko też łka nadzieja, że wszelkiej maści esteci i artyści powstrzymają się od miażdżącej krytyki mego "dzieła"

Dziękuję. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

No teraz Ci to jakoś wyszło. Poprzednia wersja raziła prymitywizmem ale nie chciałem Kolegi dołować. :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No teraz Ci to jakoś wyszło. Poprzednia wersja raziła prymitywizmem ale nie chciałem Kolegi dołować. :-D

Poprzednia wersja była wersją beta. Miała za zadanie wykazać błędy i niedociągnięcia projektu. Nie chce mi się katować freza bo jeszcze bym poprawił estetykę.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

GSuberalles, bardzo ładnie Ci to wyszło.

Gratki za chęci i wykonanie.

Nie myślisz nad produkcją masową?

Na masową nie mam czasu ale jak coś chętnie zmierzę się ze zleceniem :) bardziej dla fanu niż dla kasy

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez GSuberalles
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://cloud.tapatal...0810_105107.jpg

Pozwólcie szanowni krytycy i szydercy, iż będę pielęgnował w sobie wizję, że jesteście ukontentowani faktem przymuszenia mnie do działania (jakkolwiek nieudolne by ono nie było). W mej duszy cichutko też łka nadzieja, że wszelkiej maści esteci i artyści powstrzymają się od miażdżącej krytyki mego "dzieła"

Dziękuję. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Popieram to "dzieło".

Taką samą konstrukcję urzeźbiłem zaraz po kupnie Tenery. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledze dorobiłem takie poszerzenie do Transalpa. On uparł się, że chce to z aluminium. Wyglądało zajebiście ale materiał strasznie się ścierał i rysował więc po jakimś czasie zaczęło to wyglądać średnio. Ogólnie bardzo przydatna rzecz. Na zlocie w Biłgoraju JacekJ poratował mnie puszką po piwie bo motocykl mi się zapadał. Teraz pewnie nie byłoby tego problemu.

Edytowane przez GSuberalles
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zobaczcie tutaj. Ostatnio widziałem tę podstawkę będąc z przemkemdab i gsdakarem nad Nidzkim u chłopaka na DLu.

Koszt żaden a spełnia swoją funkcję. przemekdab używa do tego celu puszkę po piwie, ale która także doskonale się sprawdza, problem w tym, że trzeba ją jakoś zdobyć, albo samemu opróżnić zawartość, co jest utrudnione podczas dalszej podróży, albo też zdobyć na kimś.

PODSTAWKA POD POD NÓŻKĘ STOPKĘ

http://allegro.pl/ox...5628551980.html

Edytowane przez KaeS
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze można też wozić kawałek deseczki, albo jakiegoś kamienia poszukać...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie przecież tu nie chodziło o koszty. Nawet jak by mnie miało to 500zł wynieść to i tak bym to zrobił. KeaS to plastikowe czy gumowe (ciężko wyczuć po zdjęciu) poszerzenie to chyba jakaś kpina (broń boże, nie bierz tego do siebie), tylko nieznacznie zwiększa powierzchnię. U mnie po założeniu motocykl "wstał" o jakieś 8mm a płaszczyzna powiększyła się o 2/3.

Teraz chodzi mi po głowie zrobienie poszerzenia z nierdzewki i wypolerowania na lustro a potem podgrzania (wyglądałoby podobnie do kolektorów wylotowych).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowe hobby sobie znalazłeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A koguty z czego?

Lepiej Ci? czujesz satysfakcję? Myślisz, że tak miło i fajnie jest być analfabetą, w dodatku z dyplomem wyższej, państwowej uczelni?

Specjalnie nie usunę literówki, żeby wszyscy widzieli jaki małostkowy jesteś!

PS ten Tapatalk wpędzi mnie do grobu

PPS Moto Troter to wyżej to żart. Wolę wyprostować teraz niż tłumaczyć się z tego co napisałem przez następne 20postów. Spina straszna na forum panuje więc wole dmuchać na zimę

Edytowane przez GSuberalles

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×