Skocz do zawartości
mirkoslawski

[K] Sporo rzeczy do mojego xChallenge potrzebuję :)

Recommended Posts

Cześć,

niespiesznie ale zdecydowanie, być może partiami ale zakupię:

Potrzebuje do mojego BMW xChallenge z 2007 roku parę części, które zakupię partiami i dlategoj zwracam się z prośbą wycenę z forum BMW 650:)

Potrzebuje:

- klamki (obie), najlepiej z regulacjami akcesoryjne ale nie upieram się

- linkę sprzęgła i gazu

- łożyska wszystkich kół, główki ramy, wahacza

- tarcze hamulcową tył

- klocki hamulcowe tył i przód

- uszczelniacze lag + olej

- voltomierz

- dętki (najlepiej grube)

- napęd (komplet czyli łańcuch + zębatki, najmocniejszy)

- manetki z gąbki/pianki

- opony (ale to w przyszłym roku albo pod koniec tego)

- olej 15w50 najlepiej LM (4 litry) + filtr oleju + dwie świece irydowe

- kanister typu rotopax ale w cenie "do przyjęcia", 5 litrów lub góra 10 l

Sprzedających zapraszam na PW :)

Mirek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozumiem że nie posiadasz internetu i nie jesteś w stanie sam poznać cen powyższych rzeczy . straszne ;-) . no weź się ogarnij chłopie , to nie jest takie trudne . forum to nie jest sklep internetowy a uzywanego napędu i łożysk raczej nie poszukujesz - chyba ze się pomyliłem ?

linek raczej nie kupisz poza aso , reszta jest dostępna do wyboru i koloru .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozumiem że nie posiadasz internetu i nie jesteś w stanie sam poznać cen powyższych rzeczy . straszne ;-) . no weź się ogarnij chłopie , to nie jest takie trudne . forum to nie jest sklep internetowy a uzywanego napędu i łożysk raczej nie poszukujesz - chyba ze się pomyliłem ?

linek raczej nie kupisz poza aso , reszta jest dostępna do wyboru i koloru .

Sam się ogarnij i nie śmieć w wątku. Jeśli zabronione jest składanie ofert to pokaż mi to w regulaminie forum...a jesli nie jest zabronione a ty nie masz mi nic do zaoferowania - to chyba sam rozumiesz, że twoje wpisy są raczej "zbędne".

Kurcze - chce dać zarobić, jednocześnie sam być może oszczędzając (to chyba normalne?) ale widzę, że dla niektórych to problematyczne...

mario2007 - pomyśl dwa razy, zanim coś napiszesz - świat będzie czystszy ;)

EDIT:

Widzę, że administracja "lubi" takie brednie - dziwne zwyczaje.

Proszę w takim razie o usunięcie całego ogłoszenia i naprawdę bardzo dziękuję za wsparcie...

BTW - na forach motocyklowych chodzi opinia o posiadaczach BMW, że są mało życzliwi, stanowią "zamknięte forum wzajemnej adoracji"...sam mam moto tej marki od niedawna (wcześniej tylko "japońce") i zastanawiam się, skąd biorą się takie opinie??? ;)

Edytowane przez mirkoslawski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

komu chcesz dać zarobić ? liczysz że na forum ludzie robili zapasy rzeczy które można kupić od ręki w sklepie ? co to znaczy "składanie ofert" ? jest taka strona internetowa na której możesz sobie wyłuszczyć własne życzenie zakupowe i czekać na oferty - forum jest od czegoś innego . kuma czy nie do końca ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

komu chcesz dać zarobić ? liczysz że na forum ludzie robili zapasy rzeczy które można kupić od ręki w sklepie ? co to znaczy "składanie ofert" ? jest taka strona internetowa na której możesz sobie wyłuszczyć własne życzenie zakupowe i czekać na oferty - forum jest od czegoś innego . kuma czy nie do końca ???

widzę, że poziom rozmowy stanowi poziom dla mnie nieosiągalny więc pozwolisz kolego, że będę cię ignorował - KUMASZ? A jak nie kumasz - zapraszam do osobistego kontaktu, pewnie łatwiej mi "wytłumaczysz" to kumanie.

Na forum jest dział "Giełda" a w nim działy "sprzedam", "kupię" itp...

No ale szanowny kolega mario może mi wytłumaczy w takim razie, od czego są te działy i od czego jest forum? może być publicznie, pewnie nie tylko ja dowiem się nowych rzeczy, może też i nie tylko ja się pośmieję? ;)

Edytowane przez mirkoslawski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam na odpowiedź i wyjaśnienia. Może Administracja się wypowie, skoro "lubi" podobne "wpisy" - od czego jest forum i który punkt w regulaminie zakazuje składania ofert "kupna" - tym bardziej, że złożone są w odpowiednim miejscu.

Zanim post będzie usunięty (o co prosiłem i proszę) - proszę o publiczną odpowiedź na pytania:

1) "Od czego jest TO forum?"

2)"Jakie "prawo" złamałem?"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno we Wrocławiu jest dobry sklep. Chyba Ridenow się nazywa. Napisz:

sklep@ridenow.com.pl lub zadzwoń:  +48 602 210 492

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno we Wrocławiu jest dobry sklep. Chyba Ridenow się nazywa. Napisz:

sklep@ridenow.com.pl lub zadzwoń: +48 602 210 492

Dzięki Enlil :) Napisze do nich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aha , znaczy Kolega mirkosławski ma internet i czekał tylko na bodziec do jego użycia we właściwym celu .

to forum jest znane z szydery ;-) i nikomu nie przychodzi do głowy się z tego powodu obrażać - no może kilku się znalazło .

natomiast Szanowny Kolego mirkosławski ja sobie wypraszam pisanie do mnie wiadomości z tekstem cokolwiek dla mnie obraźliwym i sugerującym spotkanie "w cztery oczy" w jakimś niecnym zapewne celu . to jest budka z piwem - myślę że wypada ochłonąć , zastanowić się , wybrać właściwą stronę sklepu internetowego /lub kliku takowych/ , poszukać poprzez wyszukiwarkę forum itp . a na końcu zadać pytanie czy wybór części dokonany własnym sumptem i siłą własnego umysłu tudzież inteligencji popartej wiadomościami z forum f650gs ;-) jest właściwy czy nie do końca . czy mój tekst jest zrozumiały ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aha , znaczy Kolega mirkosławski ma internet i czekał tylko na bodziec do jego użycia we właściwym celu .

to forum jest znane z szydery ;-) i nikomu nie przychodzi do głowy się z tego powodu obrażać - no może kilku się znalazło .

natomiast Szanowny Kolego mirkosławski ja sobie wypraszam pisanie do mnie wiadomości z tekstem cokolwiek dla mnie obraźliwym i sugerującym spotkanie "w cztery oczy" w jakimś niecnym zapewne celu . to jest budka z piwem - myślę że wypada ochłonąć , zastanowić się , wybrać właściwą stronę sklepu internetowego /lub kliku takowych/ , poszukać poprzez wyszukiwarkę forum itp . a na końcu zadać pytanie czy wybór części dokonany własnym sumptem i siłą własnego umysłu tudzież inteligencji popartej wiadomościami z forum f650gs ;-) jest właściwy czy nie do końca . czy mój tekst jest zrozumiały ?

Pisałem na PW - nie jesteśmy na TY i niech tak zostanie...kolegami też nie jesteśmy a swoją "szyderę" zachowaj "kolego" dla kolegów.

O jakiej budce piszesz? Przeczytaj dwa razy, może trzy a może zrozumiesz, że to ty zaatakowałeś jakimś zupełnie kretyńskim tekstem. ja zaprosiłem do osobistego kontaktu czyli na PW - ale jak widzę mierzysz innych swoją miarką.

Obrażać się nie zamierzam - widzę, że też z tym celujesz po sobie.

I nie pisałem na PW nic, co wskazywało by na jakoweś "ustawki" - sprostuj albo ja wstawię cytat tego, co napisałem bo nie pozwolę manipulować faktami.

I upraszam o niezwracanie się do mnie w tym lub jakimkolwiek innym, MOIM wątku - czy to co napisałem, jest ZROZUMIAŁE, Szanowny Kolego mario2007?

EDIT:

aha - nadal nie wytłumaczyłeś, Kolego mario2007, od czego albo do czego jest forum i dział giełda...idąc wątpliwą logiką wpisów twoich można by mieć wrażenie, że giełda nie służy handlowaniu, że dział "Oferty komercyjne" i "Kupię" służy chyba zbieraniu malin albo rozmowach o szydełkowaniu...próbuję na wszystkie sposoby ale nie znalazłem innych zastosowań działu GIEŁDA jak handel/wymiana...no ale co ja tam wiem :)

i proszę się nie obrażać - przecież to tylko "szydera" :cool: :-D

Edytowane przez mirkoslawski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to nie wyjaśnię i nie napiszę bo mi nie wolno ;-) . propozycja wytłumaczenia mi w cztery oczy była nie w pw tylko wyżej w wątku , w pw było podobne w tonie do końcowej wypowiedzi :oops: , i proszę o nie modyfikowanie swoich poprzednich wpisów bo to już zupełnie nie na miejscu . co się napisało to trzeba przełknąć bez popitki .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to nie wyjaśnię i nie napiszę bo mi nie wolno ;-) . propozycja wytłumaczenia mi w cztery oczy była nie w pw tylko wyżej w wątku , w pw było podobne w tonie do końcowej wypowiedzi :oops: , i proszę o nie modyfikowanie swoich poprzednich wpisów bo to już zupełnie nie na miejscu . co się napisało to trzeba przełknąć bez popitki .

a więc:

1) nic nie zmieniam - EDIT w moim wykonaniu oznacza "dopisane to co poniżej"

2) wklejam zatem wiadomość, którą wysłałem na PW

"Nadal czekam na wytłumaczenie, bo powiem szczerze, że bardziej idiotycznych wpisów mało widziałem...

A tak na marginesie - to, że jestem na tym samym forum nie oznacza, że jesteśmy kolegami, ba - nie życzę sobie mieć pana jako kolegę.

Chamski poziom, który pan reprezentuje swoimi wpisami, brak argumentów merytorycznych powoduje tylko jedno...odruch aby powiedzieć na tym samym poziomie - "qrwa, pierdolisz jak szczeniak" - ale tego nie zrobię. Mnie wychowano inaczej - wiem, co to szacunek a patrząc na wpis w profilu i pana wiek człowiek by mógł mieć złudzenia, że też pan zna to słowo i taką postawę względem ludzi...no ale nie wiek czyni mądrym ;)

nie pozdrawiam i nie do widzenia bo takich ludzi nie chcę mieć obok siebie."

Każdy, kto potrafi czytać sam wyciągnie wnioski, gdzie ta "budka".

Z mojej strony kończę tą jakże wysublimowaną i ciekawą rozmowę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja już kupiłem popcorn i colę i chcecie teraz skończyć ?

Wysłane z garażu

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zabieraj i wpadaj do mnie do garażu , idę sprzątać bo mi się bałagan sam zrobił w wakacje ;-) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrząc na Twoją listę (a może powinienem napisać "Pana listę" - nie spotkałem się nigdzie na forach z "tytułowaniem" ale może tego oczekujesz - napisz, wyedytuję posta) - jednak w złym dziale umieściłeś swój post. Szukając w większości materiałów eksploatacyjnych, nowych, zapewne podpartych dowodem zakupu - proponuję się udać do działu "oferty komercyjne". Można umieścić tam post jak ten tutaj, można też powybierać oferty tam się ogłaszających i wysłać im swoją listę potrzeb poprzez PW/ mail - pewnie coś zaproponują. W dziale "kupię" zwykle zamieszczamy oferty skierowane do innych forumowiczów, motocyklistów, którzy mogą mieć tę czy inną część/ akcesorium/ element ubioru na półce, już zbędny dla siebie, ale mający wartość dla innego forumowicza... Tak, tak, nie boję się napisać - kolegi - choć często obaj na oczy się nie widzieli... Mam nadzieję że wyjaśniłem subtelną różnicę która spowodowała powyższą emocjonalną wymianę zdań...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... Może Administracja się wypowie, skoro "lubi" podobne "wpisy"

Bardzo proszę:

Choć nie można podać wszystkich linków gdzie można kupić wymienione elementy to są one ogólnie dostępne, ale skoro jest takie oczekiwanie, aby podać "pod nos" to czemu nie. Mam dobry humor więc:

- http://www.bmwstore.pl/pl/

- http://sklep.olekmotocykle.pl/

- http://allegro.pl/

- http://olx.pl/

Do tego też ebay, inter cars, inter motors, larsson ....

Potrzebne linki do konkretnych pozycji? :roll:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirko forum nie zmienisz. Na innym forum Ci podadzą co który gość ma na zbyciu albo co gdzie ciekawego w necie widział.

Tutaj jesteś dla ludzi za nowy.

Nie byłeś na zlocie, nie pileś z forumowiczami a więc nikt się tu niestety nie wysili dla nowicjusza.

Taki lajf, takie forum :-)

Co do ogłoszenia to Sowizdrzał miał kanister rotopaxa.

Co do reszty to ja niestety nic na temat Xa nie wiem.

Ale polecę Ci również sklep Ridenow Bliźniaka którego zresztą może kojarzysz z FAT.

Opony kupowałam kiedyś bodajże u Thorgala z TA, miał wtedy dobrą cenę.

No i widzimy się za tydzień :)

wytapatalkowano

Edytowane przez zaczekaj
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrząc na Twoją listę (a może powinienem napisać "Pana listę" - nie spotkałem się nigdzie na forach z "tytułowaniem" ale może tego oczekujesz - napisz, wyedytuję posta) - jednak w złym dziale umieściłeś swój post. Szukając w większości materiałów eksploatacyjnych, nowych, zapewne podpartych dowodem zakupu - proponuję się udać do działu "oferty komercyjne". Można umieścić tam post jak ten tutaj, można też powybierać oferty tam się ogłaszających i wysłać im swoją listę potrzeb poprzez PW/ mail - pewnie coś zaproponują. W dziale "kupię" zwykle zamieszczamy oferty skierowane do innych forumowiczów, motocyklistów, którzy mogą mieć tę czy inną część/ akcesorium/ element ubioru na półce, już zbędny dla siebie, ale mający wartość dla innego forumowicza... Tak, tak, nie boję się napisać - kolegi - choć często obaj na oczy się nie widzieli... Mam nadzieję że wyjaśniłem subtelną różnicę która spowodowała powyższą emocjonalną wymianę zdań...

No nic - widzę, że "nowy" nie wygra ze "starą" (nie piszę o wieku) ekipą i nie ma lekko...nie wszędzie tak jest ale widzę, że w większości chyba tak...

Dziękuję za sugestię - nie znalazłem wytycznych a jako iż to oferta zakupu, wybrałem dział "kupię" bo nie składam oferty komercyjnej...ok - nie ma to znaczenia.

Mam doświadczenie na innych forach i wiem, że jesteśmy tam "na Ty" i jesteśmy kolegami już na starcie...ale jesteśmy też wszędzie, w życiu też, kolegami tylko z ludźmi, z którymi nam po drodze i nie znam forum, gdzie kolegami "trzeba być"...ale nie brnę - na tym forum jest parę osób, które mi bezinteresownie pomogło (choć ja przy najbliższej okazji się zrewanżuję, jak tylko będzie ku temu okazja).

Nie - nie musisz edytować posta - do mnie nie trzeba panować i nie trzeba być też moim kolegą. Dziękuję, że Ci się chciało.

Bardzo proszę:

Choć nie można podać wszystkich linków gdzie można kupić wymienione elementy to są one ogólnie dostępne, ale skoro jest takie oczekiwanie, aby podać "pod nos" to czemu nie. Mam dobry humor więc:

- http://www.bmwstore.pl/pl/

- http://sklep.olekmotocykle.pl/

- http://allegro.pl/

- http://olx.pl/

Do tego też ebay, inter cars, inter motors, larsson ....

Potrzebne linki do konkretnych pozycji? :roll:

Dziękuję. Widzę, że jednak zagadnienie "oferty zakupu" na forum, na którym ogłaszają się firmy/sklepy/ludzie handlujący z branży nie funkcjonuje na tym forum. Znane mi są powyższe linki i oferty - potrafię używać "internetu" i googla, mam też Kolegów (tak, nawet ja ich mam ;)) w różnych miejscach ale jako iż większość z nich ma albo japońce albo KTM, postanowiłem poszukać na forum specjalistycznym BMW, tym bardziej że xChallenge jest stosunkowo rzadkim motocyklem i nie każdy wie, o czym mówię, jak pytam czy mają do niego części.

Z mojej strony naprawdę koniec dyskusji...dałem się sprowokować jak szczyl ale to się raczej nie powtórzy. Spokojnie można zamknąć temat (jeśli na tym forum jest taki zwyczaj).

Zdrowia

Mirko forum nie zmienisz. Na innym forum Ci podadzą co który gość ma na zbyciu albo co gdzie ciekawego w necie widział.

Tutaj jesteś dla ludzi za nowy.

Nie byłeś na zlocie, nie pileś z forumowiczami a więc nikt się tu niestety nie wysili dla nowicjusza.

Taki lajf, takie forum :-)

Co do ogłoszenia to Sowizdrzał miał kanister rotopaxa.

Co do reszty to ja niestety nic na temat Xa nie wiem.

Ale polecę Ci również sklep Ridenow Bliźniaka którego zresztą może kojarzysz z FAT.

Opony kupowałam kiedyś bodajże u Thorgala z TA, miał wtedy dobrą cenę.

No i widzimy się za tydzień :)

wytapatalkowano

Asia - wiem, dobrze napisane :) dałem się ponieść i sprowokować niepotrzebnie ;)

Widzimy się :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nic - widzę, że "nowy" nie wygra ze "starą" (nie piszę o wieku) ekipą i nie ma lekko...nie wszędzie tak jest ale widzę, że w większości chyba tak...

Dziękuję za sugestię - nie znalazłem wytycznych a jako iż to oferta zakupu, wybrałem dział "kupię" bo nie składam oferty komercyjnej...ok - nie ma to znaczenia.

Mam doświadczenie na innych forach i wiem, że jesteśmy tam "na Ty" i jesteśmy kolegami już na starcie...ale jesteśmy też wszędzie, w życiu też, kolegami tylko z ludźmi, z którymi nam po drodze i nie znam forum, gdzie kolegami "trzeba być"...ale nie brnę - na tym forum jest parę osób, które mi bezinteresownie pomogło (choć ja przy najbliższej okazji się zrewanżuję, jak tylko będzie ku temu okazja).

Nie - nie musisz edytować posta - do mnie nie trzeba panować i nie trzeba być też moim kolegą. Dziękuję, że Ci się chciało.

Dziękuję. Widzę, że jednak zagadnienie "oferty zakupu" na forum, na którym ogłaszają się firmy/sklepy/ludzie handlujący z branży nie funkcjonuje na tym forum. Znane mi są powyższe linki i oferty - potrafię używać "internetu" i googla, mam też Kolegów (tak, nawet ja ich mam ;)) w różnych miejscach ale jako iż większość z nich ma albo japońce albo KTM, postanowiłem poszukać na forum specjalistycznym BMW, tym bardziej że xChallenge jest stosunkowo rzadkim motocyklem i nie każdy wie, o czym mówię, jak pytam czy mają do niego części.

Z mojej strony naprawdę koniec dyskusji...dałem się sprowokować jak szczyl ale to się raczej nie powtórzy. Spokojnie można zamknąć temat (jeśli na tym forum jest taki zwyczaj).

Zdrowia

Asia - wiem, dobrze napisane :) dałem się ponieść i sprowokować niepotrzebnie ;)

Widzimy się :)

Załóż temat na FAT. Tam ktoś Xem jeździł. Może komuś coś zostało na zbyciu z gratów :-)

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadaj na jeden z naszych zlotów, a zobaczysz jak świat się zmieni na fajny. Ognisko zmienia wszystko :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A ja już kupiłem popcorn i colę i chcecie teraz skończyć ?

Falcon,

Chyba kupiłeś PIZZĘ i colę ? :-)

Wysłane na Berdyczów ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadaj na jeden z naszych zlotów, a zobaczysz jak świat się zmieni na fajny. Ognisko zmienia wszystko :beer:

Dziękuję :) może kiedyś, na razie nie mogę ogarnąć zlotów/imprez tych, które "już były przed BMW" ;)

P.S. świat już jest fajny ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

życzę abyś nie mógł się ogarnąć od oferentów!

hmm, nie wiem, czy to prowokacja ale zakładam, że nie...

a więc dziękuję choć szczerze wątpię, aby na tym forum walił do mnie tłum ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×