Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najlepiej nowy, naładowany i całkowicie sprawny no i dedykowany do Twego modelu - nie piszę tego złośliwie bo ostatnio mam kłopoty z akumulatorem do swojego Helmuta: zakupiony z Allegro okazał się całkowitym złomem, ponieważ kupiłem na fakturę nie mam praw przysługujących konsumentom - jak prowadzisz działalność gospodarczą to nie jesteś konsumentem - więc zwrócić nie mogę, próbowałem w ramach rękojmi, przesyłka wróciła (zapłaciłem za tam i powrót), spór na Allegro skończył się stwierdzeniem zespołu Allegro o możliwości dochodzenia swoich praw na drodze sądowej a sprzedawca pewnie się śmieje i dalej w najlepsze sprzedaje na Allegro.

Trafić więc "Najlepiej nowy, naładowany i całkowicie sprawny" to już wymaga farta.

Jakieś plagi egipskie mnie chyba dopadły bo zamówiłem u siebie w sklepie Exida i również kicha, po tygodniu nie odpalania rozrusznik tylko "pstryka", nie, nie, instalacja jest sprawna i moto stoi bez żadnych podpiętych zabawek, ot co.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja w tym sezonie kupowałem Yuasa. polecano mi go tu i tam. jak do tej pory wszystko ok. zobaczymy ile sezonów wytrzyma

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem Yuasę kilka sezonów w jednym z poprzednich motongów.Aku działał bez zastrzeżeń.Swoją drogą ( tematu nie drążyłem ) ciekawe jakiej marki akumulatory instaluje BMW na pierwszy montaż do swoich motocykli obecnie...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój Helmut w serwisie w 2012 roku w Anglii:

7f0dd720d07dc63bgen.jpg?t=1471451721

otrzymał taką sztukę:

5d8ece2823bf626fgen.jpg?t=1471451589

Dziwne, że nie mogę znaleźć w Polsce Exida o takich parametrach i identycznych wymiarach: 150x85x145 mm, jeśli wymiary pasują to jest 12V 12Ah a nie ma 14Ah, niby błahy temat a mnie przysporzył sporo problemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na poczatku sezonu kupowalem aku do swojego GS-a. Poszedlem do najblizeszego sklepu z akumulatorami. (Poznan, Male Garbary):

- Dzień dobry, potrzebuje akumulator do f650gs 2000rok

- Dzień dobry, tani czy dobry?

- Dobry

- To Yausa.

Panowie napelnili przy mnie aku, podlaczyli pod mierniki, poczekalismy 30min i aku do moto.

- Po sezonie wymontować aku, naladować i przechowywać w temperaturze pokojowej. Prosze tu jest gwarancja. Tam może Pan odlozyć stare aku.

- Dziekuje. Do widzenia!

- Do widzenia!

Nie polecam kupowania przez internet aku jesli masz mozliwosc kupienia na miejscu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na poczatku sezonu kupowalem aku do swojego GS-a. Poszedlem do najblizeszego sklepu z akumulatorami. (Poznan, Male Garbary):

- Dzień dobry, potrzebuje akumulator do f650gs 2000rok

- Dzień dobry, tani czy dobry?

- Dobry

- To Yausa.

Panowie napelnili przy mnie aku, podlaczyli pod mierniki, poczekalismy 30min i aku do moto.

- Po sezonie wymontować aku, naladować i przechowywać w temperaturze pokojowej. Prosze tu jest gwarancja. Tam może Pan odlozyć stare aku.

- Dziekuje. Do widzenia!

- Do widzenia!

Nie polecam kupowania przez internet aku jesli masz mozliwosc kupienia na miejscu.

No cóż, czasem człowiekowi wiatr w oczy zawieje i to drugie z tyłu się przytrafi :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecane marki to Yuasa i Motobatt.

potwierdzam, Motobatt jest oki. Polecają jeszcze, jak ktoś ma dostęp, żółte z Ukrainy, Forse z taką szachownicą w tle. Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dziwne, że nie mogę znaleźć w Polsce Exida o takich parametrach i identycznych wymiarach: 150x85x145 mm, jeśli wymiary pasują to jest 12V 12Ah a nie ma 14Ah, niby błahy temat a mnie przysporzył sporo problemów.
Do F650GS jest problem z akumulatorami innymi niz kwasowe.

Ja Motobatta zamawialem z Anglii dla siebie i pasuje idealnie.

Mam go do sprzedania jak cos, na gwarancji oczywiscie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój Helmut w serwisie w 2012 roku w Anglii:

7f0dd720d07dc63bgen.jpg?t=1471451721

otrzymał taką sztukę:

5d8ece2823bf626fgen.jpg?t=1471451589

Dziwne, że nie mogę znaleźć w Polsce Exida o takich parametrach i identycznych wymiarach: 150x85x145 mm, jeśli wymiary pasują to jest 12V 12Ah a nie ma 14Ah, niby błahy temat a mnie przysporzył sporo problemów.

Teraz sobie przypomniałem.Moja poprzednia maszyna f650gs-twin,rocznik 2009,też miał właśnie EXIDE.Co ciekawe (z tego co wiem) w dalszym ciągu ma ten sam aku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupiłem wspomnianego wcześniej MotoBatt (a dokładnie MB12U) w holenderskim sklepie internetowym MotoMoto.nl za 46,25 euro netto (na europejski NIP samo odlicza VAT). Trochę w ciemno, ale przyszedł szybko i super zapakowany. Po półtorej miesiąca użytkowania wszystko gra. Fajnie, że to nie kwasowy, więc nic się nie wyleje w razie czego. Pasuje idealnie zamiast poprzedniego Yuasa YB12AL-A2.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Geoborek - czy jesteś pewny, że instalacja jest OK?? Sprawdzałeś pobór prądu na postoju?? Bo mi się wydaje, że jednak coś Ci kradnie prąd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Geoborek - czy jesteś pewny, że instalacja jest OK?? Sprawdzałeś pobór prądu na postoju?? Bo mi się wydaje, że jednak coś Ci kradnie prąd

Wpiąłem amperomierz w obwód zasilania i nic nie wskazuje na kradzież, po założeniu zakupionego akumulatora silnik ledwie odpalił, po naładowaniu ładowarką kręci jak szalony, zobaczymy co dalej będzie się działo. Ładowanie przy pracującym silniku mam ok. 14V, niby wszystko OK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×