Skocz do zawartości
Pawel

Droga wojewódzka nr 816 - „Nadbużanka"

Recommended Posts

Czy ktoś z Was jechał drogą nr 816?

Warto przejechać całą czy tylko niektóre odcinki?

Droga wojewódzka nr 816 (DW816), zwana również „Nadbużanką” – droga wojewódzka klasy G łącząca przejścia graniczne wTerespolu, Sławatyczach, Dorohusku i Zosinie. Jej długość wynosi 166 km. Zlokalizowana jest we wschodniej części województwa lubelskiego; biegnie z północy na południe wzdłuż granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej.

573px-DW816-PL.svg.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Droga jest ok, ale jej atrakcyjność polega na tym, że w wielu miejscach możesz zjeżdżać w bok, do samego Bugu, przez wioski itd. Wtedy jest jeszcze fajniej. Jechać tylko po to, żeby ją zobaczyć, to chyba nie jest aż tak atrakcyjne, chociaż na pewno inny świat niż na zachodzie kraju. Zależy co chcesz zrobić. Jeśli możesz zwiedzać po drodze miejsca dookoła, to super.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest droga w całości asfaltowa?

Tak jak widać na zdjęciu poniżej?

2953_big.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jechałeś na północ drogą 698 a potem wzdłuż granicy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, to okolice Zwierza. To spora, ruchliwa droga, raczej unikam takich. Od Janowa w dół jakby robi się kameralniej. Ja akurat jeżdżę czasem w drugą stronę, z południa w górę i w Janowie skręcam w stronę granicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O to mi chodziło, za Janowem odchodzi droga ale nie ma numeru, w kierunku Niemirowa,

Dalej jest obszar leśny i pytanie czy da się jakoś go przejechać do miejscowości Koterka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio też tamtędy jeździłem. To super okolice, tylko prom w Niemirowie nieczynny, dopiero w Mielniku. Jest gdzie latać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli las i tak trzeba ominąć.

A dalej w stronę Białowieży?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W stronę Białowieży, to możesz jechać na dziesiątki sposobów. Są asfalty i są boczne drogi, głównie wspaniałe szutry i lasy. Zależy co wybierzesz. Jeśli nie ma pośpiechu, to możesz jechać lekkim zygzakiem, jest co oglądać i po czym jeździć.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Biorąc pod uwagę że zwiedzam jadąc i raczej nie staję żeby zwiedzać zabytki, co byś polecił z tamtych stron?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyrodę, wioski, widoki. Jedziesz w miarę możliwości bokami i samo się wszystko napatoczy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, to nie są drogi dla Ciebie, tam się nie da utrzymać Twojego normalnego "wycieczkowego" tempa, średnia wyjdzie Ci niższa niż 150, odpuść :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno warto zajechać nad Bug w miejscu gdzie jest rzeką graniczną, a także nad pas graniczny dalej. Najlepiej kilka razy, w różnych miejscach. Pięknie widoki i wrażenia. Na nawigacji lub mapie wszystko widać, zakola itd.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś plan jest na jesień, zobaczymy jak będzie w wolnym czasem i pogodą,

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okienko pogodowe się trafi, a jesienią Podlasie wygląda super. Tak jak pisałem, na początku października spróbuję coś zorganizować, wyjdzie co wyjdzie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla Ciebie Podlasie to jak dla mnie Czechy,

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sądziłem , ze jesteś w drodze na wschód ;)

To może wbij na północ ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, cała relacja wzdłuż Bugu była ;)

A poza tym bardzo polecam, szczególnie jak się kocha Stasiuka:

droga-816-b-iext36243546.jpg

Edytowane przez Jagna
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli las i tak trzeba ominąć.

A dalej w stronę Białowieży?

Trzymając się granicy, będziesz miał bardzo dobre szutry na przemian z drogami asfaltowymi. Idealne do Twojej bielizny. Z Topiła tylko będziesz musiał cofnąć się na Hajnówkę, bo przez puszcze nie ma legalnego przejazdu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzymając się granicy, będziesz miał bardzo dobre szutry na przemian z drogami asfaltowymi. Idealne do Twojej bielizny. Z Topiła tylko będziesz musiał cofnąć się na Hajnówkę, bo przez puszcze nie ma legalnego przejazdu.

Są porządne drogi z Topiła, nie trza się cofać. Miejscowi i grzybiarze też stoją w lesie samochodami i nie pękają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są porządne drogi z Topiła, nie trza się cofać. Miejscowi i grzybiarze też stoją w lesie samochodami i nie pękają.

Z Topiła na Białowieżę?

Oczywiście rozmawiamy o drogach udostępnionych do ruchu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Samochody widziałem. Znak może przeoczyłem kilka razy, zdarza się. Drogi są szerokie i wygodne, aż szkoda, żeby tak marniały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł nie zapomnij odwiedzić sąsiada:

photo-4435.jpg

Pasieczniki to okolice Topiła. Żwirówka z Topiła do Łozic już ma projekt na asfalt, Jacek nie będzie zadowolony ale szutrów tu jeszcze dostatek.

Nie rozpędzaj się za bardzo np. na Koterkę bo możesz zatrzymać się na bramie z napisem "проход запрещен".

W lasach wskazany rozsądek z prędkością, można załapać się na grzbiet dzika, tudzież łosia lub jelenia, takie tu mamy klimaty.

Jak coś to proszę o wiadomość na priv.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×