Skocz do zawartości
Paweł Sz.

Pomoc w zakupie F650GS

Recommended Posts

Cześć

A więc stałem się szczęsliwym posiadaczem GS-a.

Moto zakupiłem w Szczecinie. W 2012 roku przyjechało z Niemiec . Właściciel sprowadził go sobie osobiście bez pośredników. Rocznik 2001- ma ABS, grzane manetki, nowy napęd, stopkę centralną,handbary, nowe uszczelniacze w lagach, dodatkową osłonę silnika (nie wiem jak to się nazywa te rury dodatkowe). Podwyższona szyba 46cm.Nawet klucze oryginalne się znalazły. Przebieg 58 tyś.km .Moto prosty, bezwypadkowy, plastiki całe. Wymaga dopieszczenia, czyszczenia. Np. łańcuch uwalony zwykłym smarem tak że w koło wszystko się klei. Muszę też dać do sprawdzenia luzy zaworowe bo właścieciel mówił że odkąd on ma moto nic nie robił. Musiałem też zrobić przegląd bo wychodzi za 3 dni .W przyszłym sezonie będzie mnie czekać wymiana tarcz. Dałem 7800zł . Jedyny minus który razi oczy- żółta kanapa która szybko wyleci do tapicera.

W związku z powyższym dziękuje wszystkim za opinie i sugestie.

Koledze BEN za luknięcie motocykla we Wrocławiu.

Przenoszę się do innych działów -do zobaczenia w drodze.

Edytowane przez Paweł Sz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, powodzenia i wiele niezapomnianych wrażeń ;)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu dołączę się tutaj. Jestem w trakcie poszukiwania gs-a. W oko wpadła mi jedna konkretna oferta z otomoto. Ja niestety w motorach tego typu jestem zielony. Nie wiem na co zwrócić uwagę. Jedyne co sprawdzę na miejscu to podstawowe rzeczy, typu, tarcze klocki, zawieszenie luzy w kołach... Na co szczególnie zwrócić uwagę w tym egzemplarzu ? Czy taki przebieg na ten motocykl to dużo ? Od gościa się dowiedziałem, że motor był odkupiony od francuskiej policji. A to jest to ogłoszenie

http://otomoto.pl/oferta/bmw-f-650-gs-2004-r-lift-2-spark-nowy-model-kufry-ID6ytKr5.html#07ffce04c0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia typowe, zrobione przez przebiegłego handlarza, a z nich trudno cokolwiek konkretnego wywnioskować. Na pewno nie widać manetek, brak śrubek (torxów) od mocowania nibybaku i plastików na górze - dziwne - być może zdjęte do ładowania akumulatora, który pewnie jest martwy (ale to gdybanie). rdzy mu też nie brakuje (na tarczach widać), brakuje jakiejś śrubki od szyby (tez nieoryginalna), no i lusterka są nieoryginalne. Jest chyba stosunkowo tani, trzeba pojechać, zobaczyć na żywo co to za cudo.

Sądząc po wyglądzie ogólnym i porównując do ogółu ogłoszeń - ma taki przebieg, a czy jest on faktyczny, to tylko wróżka wie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zdjęciach wszystko wygląda dobrze. Ten motek też. Cena jest oki więc nie ma co jak jechać oglądać ... i może kupić.

 

Do tego co Dakarowy ... z tego co widzę kanapa też nieoryginalna. Brak ABS'u

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, na pewno przy oględzinach zwrócę uwagę na rzeczy o których wspomnieliście. O przebieg bardziej mi chodziło, czy to dużo na taki motocykl ? Jakie przebiegi takie motorki wytrzymują ? Myślicie, że faktycznie mógł być używane przez policje we Francji ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przebieg?

Jaki? Na trasie czy ciężki off? Na jednym oleju czy wymiana po 5kkm. Kto może stwierdzić, że przebieg jest wiarygodny? Pan może powiedzieć co chce ... :default_icon_e_wink:

Trudno powiedzieć, ale w normalnej eksploatacji ten przebieg to tylko dobrze dotarty silnik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przebieg :default_biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, Pszemo napisał:

Przebieg :default_biggrin:

Przecież zawsze jest taki sam czyli 30tys.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aleź bardzo przepraszam.
Mój ma
f23919134eb8da7fcbf9cae0c115a5b9.jpg
;-)

Drakar ma chyba 20kkm mniej ale on sporo młodszy to się nie liczy ;-)


taptarapta


  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem, oglądałem i podziękowałem. Śrubki o których pisaliście, są wszystkie na miejscu. Kufry oryginalne BMW ale w stanie opłakanym, pełno wgnieceń, rys, lakier na motocyklu też pozostawiał wiele do życzenia. Odpalić odpalił, manetki nie wiem w jakim stopniu i jak szybko powinny grzać, ale po około 2min od odpalenia zbytnio nie było czuć grzania, awaryjne nie działają w ogóle, kable jakieś wystają koło kierownicy nie podłączone, światłą pozycyjne świecą, mijania zależy jak się przełącznik dopchnie, raz świecą raz nie. Opony jakieś tam są ale z 2008r, klocków nie ma ani z przodu ani z tyłu, rdzewieje, bo stoi cały czas pod chmurą. Z prawej strony silnika, jakby się woda gdzieś lała, widać taki rdzawy osad od samej głowicy. Nie wiem jak powinien wyglądać wydech w tym motorze, ale w lewym jest kryza, a prawy jest pusty. No i przebiegu jest 90000 kilka tysięcy, a nie 50000.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak nie do końca? Standardowe malowanie polifta, na moje niewprawione oko. Gorzej, że jakiś niski się wydaje, choć pewnie to z powodu perspektywy, z której wykonane było zdjęcie. I co to znaczy "delikatnie podbita przednia felga"? Plus ze zdjęć nie widać, jak bardzo miał szlifa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, seba8121 napisał:

Czyli szachownica była tylko do 2003r ?

Tak, w 2000r. była czarno-biała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co powiecie o tym egzemplarzu ? W weekend będę jechał oglądać tamtego dakara i prawdopodobnie tego. Ten wypucowany, nawet tłumiki niebprzepalone. https://www.olx.pl/oferta/bmw-gs-650-f-gs650f-2x-abs-grz-manetki-bdb-stan-CID5-IDjf9Pz.html

Edytowane przez seba8121

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zdjęciach wygląda faktycznie bez zarzutu choć będziesz musiał do niego dokupić osłony rąk, wyższą szybę, gmole itp. Po focie/avatarze wnioskuję, że lubisz zjechać z asfaltu, radziłbym zainteresować się jednak wersją Dakar (choć nie namawiam na tę konkretną z podanego przez Ciebie ogłoszenia).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Vengosh10 napisał:

Po focie/avatarze wnioskuję, że lubisz zjechać z asfaltu, radziłbym zainteresować się jednak wersją Dakar (choć nie namawiam na tę konkretną z podanego przez Ciebie ogłoszenia)

Osobiście w ogóle nie widzę gsa w terenie, co najwyżej jakaś szutrowa utwardzona droga. Do latania po torze mam osobny motocykl. BMW ma być, po to, żeby od czasu do czasu przejechać się na działkę, do pracy dojechać, czasem jakaś dłuższa wycieczka. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten jest super, ma 2 ABS-y, jak się jeden zepsuje to zostaje ci jeszcze drugi :) Bezpieczny sprzęt ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, seba8121 napisał:

Osobiście w ogóle nie widzę gsa w terenie, co najwyżej jakaś szutrowa utwardzona droga. Do latania po torze mam osobny motocykl. BMW ma być, po to, żeby od czasu do czasu przejechać się na działkę, do pracy dojechać, czasem jakaś dłuższa wycieczka. 

No tak ale jak dłuższa wycieczka obejmie np Ukrainę to lepiej mieć Dakara niż nie mieć ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajebiście wymalowany jak na 18 tys. 

Kolektor i wydechy wypucowane, dekle malowane, dziwne obejmy węży wody, zbiornik pomalowany łącznie z odblaskami, tylny wahacz bez naklejek więc pewnie też malowany.  Lagi też bez naklejek, brak zdjęć manetek, lusterek, nic nie wiadomo o grzanych manetkach i ich stanie. 

Ogólnie dla mnie strucel po przejściach. 

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, Pszemo napisał:

Zajebiście wymalowany jak na 18 tys. 

Kolektor i wydechy wypucowane, dekle malowane, dziwne obejmy węży wody, zbiornik pomalowany łącznie z odblaskami, tylny wahacz bez naklejek więc pewnie też malowany.  Lagi też bez naklejek, brak zdjęć manetek, lusterek, nic nie wiadomo o grzanych manetkach i ich stanie. 

Ogólnie dla mnie strucel po przejściach. 

Ech Pszemo, wierz mi, że ja poznam przemalowany silnik, ten jest ok ;-).

"zbiornik pomalowany łącznie z odblaskami" - co autor miał na myśli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×