Skocz do zawartości
enlil

[S] BMW F650 1997r. - forumowy

Recommended Posts

1150 gs jest cięższy o 50 kg od 1200 gs

1150 to kloc. Wiem co piszę, znam się na tym. W terenie to męczarnia. Tak na marginesie, co Wy ludzie powariowaliście z tymi 800? Te motocykle są na prawdę tak dobre? Kolega przesiadł się z 1150 na 800 i po sezonie wraca na 1150 ale w wersji Adventure. Sam nie miałem okazji jeździć ale właściwie każdy kto przesiadł się z 1150 lub 1100 a nawet z 1200 jest rozczarowany tym motocyklem bo spodziewał się czegoś zupełnie innego.

A tak w ogóle to byłbym zainteresowany motocyklem, który jest główny powodem tego wątku. Do Krakowa mam trochę daleko (chodzi o pogodę) ale jak przestanie padać to może się ogarnę na oględziny.

Edytowane przez GSuberalles

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się przesiadłem z 1200 na 800 i jestem zadowolony. Ale potrafię sobie wyobrazić że jestem w mniejszości. Wg mnie 1200 jest... lepszy dla 80% użytkowników turystycznych enduro od 800. Tyle że ja jestem w tych 20% którzy świadomie odrzucają jazdę po autostradach i drogach szybkiego ruchu, świadomie wybierają z dwóch dróg tę o... gorszej nawierzchni, jeżdżą sami (nie wyobrażam sobie skazać pasażera na siedzenie w 800-ce bez jakichś drastycznych przeróbek), jeżdżą cały rok, jeżdżą motocyklem nawet po bułki... 1200 jest bardziej "do wszystkiego" niż 800. Ale ja już nie potrzebuję "do wszystkiego" tylko do tego co mnie w motcyklizmie bawi najbardziej :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważyłem pewną zależność. Ludzie którzy przesiadają się z F650 (lub innych mniejszych motocykli) na temat 800 wyśpiewują peany. Ci którzy mieli wcześniej litra i więcej są rozczarowani. Najlepszym przykładem jest kolega, który po 10 latach sprzedał 1100 i wsiadł na 800. Wbił sobie do łba, że mając 800 będzie jeździł hadrdenduro. Głównym powodem zmiany był archaiczny wygląd 1100. Wydawało mu się, że 800 będzie jeździła jak R1 a w terenie będzie jak WR450, bo stosunek masy do mocy jest lepszy a i cały motocykl nieco lżejszy. Po sezonie boleśnie zweryfikował swoje przekonania i tak bardzo zraził się do motocykli BMW, że teraz szuka (Uwaga!) DL 1000 albo Hondy XL 1000,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Całe życie szukamy motocykla "pod siebie".

Bardzo rzadko jest tak, że kupujesz i mówisz "to jest to".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja swoją eFkę będę wspominał do końca życia, nie zrosłem się do tej pory z żadnym innym motkiem jak z F650, ma swoje ograniczenia, dlatego nastąpiły zmiany, które pewnie będą kontynuowane, ale to nie zmienia faktu, że to fajny motek

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja swoją eFkę będę wspominał do końca życia, nie zrosłem się do tej pory z żadnym innym motkiem jak z F650, ma swoje ograniczenia, dlatego nastąpiły zmiany, które pewnie będą kontynuowane, ale to nie zmienia faktu, że to fajny motek

A co tam u niej w ogole?

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykupiłem ubezpieczenie na kolejny rok - OC do 07.11.2017

Dnia 29.10.2016 o 22:00, GSuberalles napisał:

A tak w ogóle to byłbym zainteresowany motocyklem, który jest główny powodem tego wątku. Do Krakowa mam trochę daleko (chodzi o pogodę) ale jak przestanie padać to może się ogarnę na oględziny.

Zapraszam. Nr do mnie 507 485 28trzy

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety ja na trzy miechy mam motocyklowy celibat :x. Dziś już wiem, że czasem warto sobie odpuścić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety ja na trzy miechy mam motocyklowy celibat :x. Dziś już wiem, że czasem warto sobie odpuścić.

coś popsułeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety ja na trzy miechy mam motocyklowy celibat :x. Dziś już wiem, że czasem warto sobie odpuścić.

Przeleciałeś pow 50?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popsułem sobie nogę a właściwie coś w kręgosłupie. Z dwojga złego chyba wolałbym 50+ bo lekarz straszył mnie czterema kółkami na stałe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popsułem sobie nogę a właściwie coś w kręgosłupie. Z dwojga złego chyba wolałbym 50+ bo lekarz straszył mnie czterema kółkami na stałe.

No to zajebiś...e współczuję. Wracaj do zdrowia.

3mam kciuki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to zajebiś...e współczuję. Wracaj do zdrowia.

3mam kciuki

Dzięki za słowa wsparcia. Mam nadzieję, że wrócę w siodło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogłoszenie aktualne? Na jaka wysokość urosło siedzisko po jego wymianie? Jest szansa, zeby się do niego przymierzyć? Mam tylko 160 cm i nie wiem, czy sięgnę kopytkami...

szosami.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Diabliczka napisał:

Ogłoszenie aktualne? Na jaka wysokość urosło siedzisko po jego wymianie? Jest szansa, zeby się do niego przymierzyć? Mam tylko 160 cm i nie wiem, czy sięgnę kopytkami...

szosami.pl
 

Ogłoszenie aktualne. 

Oryginalne siedzenie zostało przerobione przez ZetJohniego. Chciałem, żeby było bardziej komfortowo, wysokość miała zostać bez zmian. Nie mierzyłem po przerobieniu, ale nie zauważyłem, żeby było wyższe od standardowego. Moim zdaniem obecnie jest dokładnie taka sam wysokość jak przed przeróbką. 

Co do przymierzenia się do motka, to nie ma żadnego problemu. Zapraszam do Krakowa, usiądziesz i zobaczysz czy sięgasz nogami i czy ogólnie pasuje.

W razie czego pisz PW lub dzwoń 507 485 28trzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, dzięki za odpowiedź. W Kraku byłam na święta, a że teraz mam już dość daleko, to raczej nieprędko znów będę... A nawet podczas pobytu nie miałam czasu śledzić forum :-\ I wciąż jeszcze nie wiem, czy motka zmienię już w tym sezonie, czy dopiero w następnym... Więc chyba się pospieszylam z tym przymierzaniem się. Sorki...

szosami.pl


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzedany. Do zamknięcia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, enlil napisał:

Sprzedany. Do zamknięcia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

i co teraz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×