Skocz do zawartości
serdujah

BMW F650GS vs Honda Transalp XL600V

Recommended Posts

DL mi sie nie podoba i kropka :)

uuuu ostro jedziesz :oops:
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MT, coś taki grzeczny?? Nie pytaj, ładuj :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Dziadek co to za sprzęt Wieśniak? bo nie mogę skojarzyć, na co tak pieszczotliwie można powiedzieć :)

G650 Xcountry, brzydkie to jak cholera, ale daje radę prawie wszędzie, prawie bo na stromym podjeżdzie na agrafkach trza silnie biegami wajchować :). Atut wieśniaka to niska waga i skok zawieszenia.

Kur ... tylko dlaczego on jest taki brzydki ;-) o taki

20160630_101905.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziadek,

Co Ty opowiadasz? Mnie się bardzo widzi, szczególnie za ten surowy wygląd.

Gdyby był jeszcze w produkcji...

Wysłane na Berdyczów ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyrywność KTM'ów nie bierze się z niczego. Zasada zachowania energii ciągle obowiązuje. ;-)

no, ale nie spalanie trzy razy większe niż xl :shock: , 950 Adv pali jakieś 7 do 9 przy dobrej orce, ale nie 15

Dziadek,

Co Ty opowiadasz? Mnie się bardzo widzi, szczególnie za ten surowy wygląd.

Gdyby był jeszcze w produkcji...

Wysłane na Berdyczów ...

Mniejsza o wygląd , fajnie się turla :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pikny wieśniak przecie jest.

Co do wzrostu i wysokości polecam stronę cycle-ergo.com, możesz poza wzrostem podać właśnie długość nogi i zobaczyć jak na danym motku będziesz siedział. Działa wcale nieźle.

167 wzrostu i jeżdżę na dakarze (choć trochę oszukanym, obniżony o cal na kościach plus średnioniska kanapa, czyli pewnie jakieś 820 mm wysokości siedzenia)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra przesadziłem z tą kropką, przyznaję, poniosło mnie, proszę o wybaczenie :) Na pewno DLek świetnie się prowadzi i gdyby się uprzeć to i zdrzemnąć by się można. ale co zrobić jak nie trafia w mój gust estetyczny. to tak jakby wybierać między ładną dziewczyną, a dziewczyną ciut brzydszą, ale która obiad ugotuje.

Dziadek, twój wieśkanrty jest całkiem do rzeczy, jest na czym oko zawiesić :D no i znowu się kłaniają analogie damsko-męskie.

stronka cycle-ergo fajna sprawa, można się poprzymierzać :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętaj, że cycle-ergo nie uwzględnia szerokości siedzenia. A to ma gigantyczne znaczenie.

Motocykle bardziej turystyczne (trampkek, gs, dl) mają szerokie siedzenia, co wymusza rozkrok i "skraca" nogi

Także zawieszenie, które w enduro ma większy skok i bardziej siada pod ciężarem kierownika ma wpływ na to, jak się czujemy na moto.

Mi na DLu którego miałem i na obecnym moto siedzi się podobnie (mam tak samo podparte nogi) mimo, że różnica w wysokości siedzenia to 12 cm!

DL mi się nie podobał wizualnie, trochę mnie przerażał wielkością - ale pojeździłem rok i byłem bardzo zadowolony.

Generalnie to polecam usiąść na kilku moto i zobaczyć jak pasują.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie dla tych kilku motkow którym sprawdzałem cycle-ergo.com, bardzo dobrze pokazywalo, mimo różnych szerokości siedzenia (gladius, gs-y, ninja 250). Wiadomo, stronka jest pogladowa, ale jednak daje jako takie wskazanie co i jak. Choć raczej to pomocne dla ludzi nikczemnego wzrostu, jak niżej podpisany.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli KTM spalał trzykrotnie więcej ? :shock: . Coś chyba było z nim nie tego ... Gaźniki do roboty :-D . Ale to tak na marginesie bo baaardzo lubie KTM.

Te typ tak ma pali jak smok i zasięg ma mniejszy niż moja DRZ, która w potrafi spalić ponad 7 l/100 km.

A'propo x-country to co prawda Dziadek sobie z nim dobrze radzi, ale tej konstrukcji daleko do ideału. Pozycja w porównaniu do enduro i turystyka jest dziwna, na szutrze kierownica lata na wszystkie strony i generalnie motek prowadzi się tak jakby fabrycznie miał uszkodzone łożysko główki ramy ;). Ofk, to moje zdanie po przejechaniu kilkunastu metrów ;) pewnie można przywyknąć.

@xel, masa ma duże znaczenie. Wysokie i lekkie enduro obsługuje się zupełnie inaczej niż wysoką i ciężką krowę ;)

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.. na szutrze kierownica lata na wszystkie strony i generalnie motek prowadzi się tak jakby fabrycznie miał uszkodzone łożysko główki ramy ..

ARG jak to teraz mówią.. "zrobiłeś mi dzień" :lol:

super recenzja ;) tym bardziej, że

.... Ofk, to moje zdanie po przejechaniu kilkunastu metrów ;) ...

:-D

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wpadły mi takie oto informacje sporządzone przez BMW w jakimś informatorku odnośnie GSów, myślę, że tłumaczyć nie trzeba:

Three different factory-fitted seat

heights are available, for maximum

comfort sitting and standing.

Seat heights F 650 GS:

750 mm* for riders under 170 cm

(no extra cost),

780 mm for riders under 180 cm

(standard equipment),

820 mm for riders over 180 cm

(optional extra at additional cost).

Seat heights F 650 GS Dakar:

830 mm for riders under 175 cm

(accessory at additional cost),

870 mm for riders over 175 cm

(standard equipment).

gwiazdka przy wysokości siedzenia dla jeźdźców poniżej 170 cm oznacza obniżenie wysokości na zawieszeniu.

ale teraz powstaje pytanie, kto ze zrozumieniem czyta, to pewnie też chciałby wiedzieć.

w zwykłym GS idealna wysokość np dla mojego wzrostu 174, to byłaby kanapa 780mm, 820mm to już dla ludzi powyżej 180cm, ale na Dakarze wysokośc siedzenia dla człowieka 174cm wzrostu to 830mm. jak to zrozumieć i o so choźi? wychodzi że na dakarze z kanapą 830 jest ok, ale na zwyklym GS kanapa na 820mm to już dyndam nogami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie twórz !! Po prostu znajdź w pobliżu i usiądź. Tony opracowań nie dadzą ci tyle co 5 minut posadzenia tyłka na interesujący cię motek.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego nie baw sie w analizy, tylko jedz i próbuj różne wersję, z różnymi kanapami. Teoria teoria a życie życiem, szkoda czasu teoretyzowac ;-)

Dla mnie dakar z niska kanapa był mniej wygodny niż z wysoka na dłuższe dystanse a dużej roznicy w dosieganiu do ziemi nie było.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ARG jak to teraz mówią.. "zrobiłeś mi dzień" :lol:

super recenzja ;) tym bardziej, że

:-D

Cieszę się ;) A poważnie to ile czasu po przesiadce z motka który znasz potrzebujesz do oceny zachowania innego? DRZ na tym samym odcinku szła jak po sznurku, X nie miał już tej stabilności. Ja wiem, że Dziadek na tym zapierdala ale mi wiesiek po prostu nie przypadł do gustu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm, hm, hm i co ja mam naaaapisaać. DRZ i wieśniak to zupełnie inne motocykle :) . Wieśniakiem można zapierdalać. DRZetą można zapierdalać bardziej. :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DanielB ma dakara - napisz mu PW, pewnie znajdzie chwilę, żebyś mógł się przymierzyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×