Skocz do zawartości
Robson40

Proszę o pomoc w diagnozie przed zakupem F 650cs

Recommended Posts

Witam serdecznie

Długo się zastanawiałem i w końcu podjąłem decyzję

Wybór padł na BMW F 650 CS jest kilka powódek dla których chciałbym kupić ten motocykl ale jest problem,mianowicie

Dzisiaj oglądałem wybrany sprzęt i przyznam szczerze że to pierwszy egzemplarz jaki oglądałem,oferta jest atrakcyjna

jednak po dokładniejszych oględzinach i odsłuchu silnika mam wrażenie że coś jest chyba nie tak a chodzi konkretnie o dziwne stuki w silniku oraz nierówne obroty fakt że motocykl nie był odpalany jakiś czas ale zupełnie się nie orientuje w tym temacie jestem zielony.

Moto odpala normalnie jednak obroty pływają w przedziale 1000 do 1400 obr./min

Stuki w silniku pochodzą prawie na pewno z pod pokrywy z prawej strony ( takie maiłem wrażenie )

Biegi wchodzą ok

Jak przedstawiają się koszty ewentualnych regulacji,napraw silnika i eksploatacji ?

Na co zwracać uwagę przy zakupie tego motocykla ?

Jeżeli jest ktoś kto jest mi w stanie cokolwiek podpowiedzieć to bardzo proszę o pomoc w w/w temacie

Dzięki

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Falowanie obrotów, i stuki z pewnością nie wróżą nic dobrego, dałbym sobie spokój. Moto powinno odpalić na zimnym i mieć 1700 po czym obroty powinny spaść do 1500 na ciepłym bez żadnego falowania.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z wrażenia nie pamiętam dokładnie czy tak też nie było

nie zrobiłem filmu a szkoda:(

przy pierwszym uruchomieniu na pewno kiepsko było z tymi obrotami za drugim razem jak go odpaliłem raczej chodził tak jak piszesz.

Zaczynam się rozglądać po tematach i ludzie piszą że te silniki podobno tak mają że trochę klekoczą ?

dziękuje za info

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No trochę klekoczą ale klekot nie krąży po silniku i nie towarzyszą temu objawy falowania czy też za niskich obrotów po odpaleniu ;-)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok

Będę myślał nad tym.

A masz może wiedzę gdzie można kupić nowy pas napędowy najtaniej i czy pasuje tylko i wyłącznie oryginał ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety, csa znam tylko z jednego spotkania z kpt Burkiem w Bieszczadach, więcej nie spotkałem nikogo kto miałby ten model.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robson jak możesz to wstaw ogłoszenie tutaj, żeby ktoś kto chce "gotowy" sprzęt nie jeździł na marne oglądać go.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×