Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czerwony... widzę że lubisz szybką jazdę... :-)

niech służy i wozi w ładne miejsca :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No kurde przecie wiadomo że czerwone najszybciejsze ;) Najbardziej jestem zaskoczony aerodynamiką, nawet przy aktualnych temperaturach można śmigać :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje.

Akumulator - ilu użytkowników tyle dopowiedzi. W moim moto oryginalny EXIDE służył 7 lat. Zastąpiłem go jakimś  AGM Huawei'a - odpowiednik ETX14-BS. Warto zwrócić uwagę na prąd rozruchowy - 200A. Część akumulatorów oferowanych i dedykowanych do naszych moto ma tę wartość niższą (n.p. oferowany w Larssonie JMT YTX14-BS (WP14-BS)).

Wtyczka na uchwycie akumulatora służy do zasilania nawigacji. Trzeba dokupić drogą przejściówkę, albo obciąć istniejącą lub zasililić navi w inny sposób.

 

Edytowane przez Debian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, kolo30 napisał:

Ta wisząca wtyczka znajduje się przy cylindrze przy dwóch czujkach tutaj Oczywiście czujniki podpięte.

Ok. Zerknij na przewody, które do niej wchodzą - jeśli układ jest następujący:

żółto - szary / niebiesko - czerwony* (przekrój 0,75)  lub żółto - różowy /niebiesko - żółty lub niebiesko - szary* (przekrój 0,75) to olej to. Są to wtyczki dla tych co mieszkają za oceanem lub śmigają osiemsetkami. Jedna od zaworu odpowietrzającego zbiornik, a druga od kontroli zaworu powietrza wtórnego czy jakiegoś podobnego wynalazku (tylko F800gs). Sprawdziłem na bmwstore - wiązka pasuje zarówno do wersji "naszej" jak i USA.

*kolory nazwałem tak jak widzę :default_wink:


 
Edytowane przez Debian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wys... się , więc nie ma o czym pisać :default_icon_beer: . kupimy mu litowy .  niech zna serce swego pana . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 12.11.2016 o 18:14, Moto Troter napisał:

Ciekawe zjawisko. Ludzie kupują motocykle BMW pomimo ceny ale żaden już się nie zdecydował na porządny nowoczesny akumulator. Akumulatory litowe są powszechnie dostępne od paru ładnych lat a tu ani jednego użytkownika i to nawet wsród terenowców, którzy oglądają każdy kilogram motocykla. Chciałoby się rzec "Zastaw się a postaw się." :default_biggrin:

Litowe dają radę. Testowane od dwóch lat, również w lekkich enduro. No i ten absolutny niemal brak wagi w porównaniu do zwykłych. :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Jarek napisał:

Lżejsze są te jonowe ... :default_icon_e_wink:

Ale bardziej kationy czy aniony? :default_blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 13.11.2016 o 20:46, Debian napisał:

Ok. Zerknij na przewody, które do niej wchodzą - jeśli układ jest następujący:

żółto - szary / niebiesko - czerwony* (przekrój 0,75)  lub żółto - różowy /niebiesko - żółty lub niebiesko - szary* (przekrój 0,75) to olej to. Są to wtyczki dla tych co mieszkają za oceanem lub śmigają osiemsetkami. Jedna od zaworu odpowietrzającego zbiornik, a druga od kontroli zaworu powietrza wtórnego czy jakiegoś podobnego wynalazku (tylko F800gs). Sprawdziłem na bmwstore - wiązka pasuje zarówno do wersji "naszej" jak i USA.

*kolory nazwałem tak jak widzę :default_wink:



 

Kurde za głęboko żeby dojrzeć więc odpuszczę sobie dalsze dywagacje. Co do akumulatora, ojciec mnie podpuścił :default_icon_e_confused: żeby dolać wody destylowanej do cell no i kurde dolałem, oczywiście skończyło się to totalnym trupem :default_hammerpc: i jutro dymam po tego. 2 lata gwar więc powinien pochodzić.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanów się, sezon się skończył - czy aby nie warto poczekać chwilę i zakupić porządną baterię.

Dołożysz 50-100pln i będziesz miał porządny aku.

I nie to, że jestem jakiś uprzedzony, ale i tak sezon się skończył, więc czy kupisz dziś za 180, czy za 2 m-ce za 240 - dla mnie żadna różnica .....

A może być tylko lepiej :default_wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz podać linka do tego lepszego? Na tym aktualnym nawet nie odpalę moto, a jednak jeszcze chcę troszkę pobrykać :default_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, kolo30 napisał:

Kurde za głęboko żeby dojrzeć więc odpuszczę sobie dalsze dywagacje. Co do akumulatora, ojciec mnie podpuścił :default_icon_e_confused: żeby dolać wody destylowanej do cell no i kurde dolałem, oczywiście skończyło się to totalnym trupem :default_hammerpc: i jutro dymam po tego. 2 lata gwar więc powinien pochodzić.

 

Pytanie co się stało z tym co było wcześniej w akumulatorze? Jeśli wcześniej odparowała woda z elektrolitu to jest sens uzupełniania wodą destylowaną. Wówczas zawartość elektrolitu w elektrolicie :) pozostaje optymalna. Jeśli przy glebie elektrolit się wylał np odpowietrzeniem to nie ma sensu go rozrzedzać :).

Ps To tak w dużym skrócie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, kolo30 napisał:

Możesz podać linka do tego lepszego? Na tym aktualnym nawet nie odpalę moto, a jednak jeszcze chcę troszkę pobrykać :default_biggrin:

Do Dakara kupiłem Yuasa, a do Pcoły jeszcze nie zaglądałem. Chcesz EXIDE - popatrz dobrze - chłopaki ostatnio pisali, że to syf ....

Poszukaj, poczytaj, zrozumiesz więcej :default_wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Pszemo napisał:

Do Dakara kupiłem Yuasa, a do Pcoły jeszcze nie zaglądałem. Chcesz EXIDE - popatrz dobrze - chłopaki ostatnio pisali, że to syf ....

Poszukaj, poczytaj, zrozumiesz więcej :default_wink:

PIerdzielenie takie.... Kumpel trochę w serwisie akumulatorów przerzucił i wszystko wygląda jakościowo tak samo. Yuasa, exide, motobatt, jmt... Średnio wytrzymuja jakieś 2 lata. O akumulatorach z Warty niewiele mówił bo rzadko zakładał. U siebie ma dopiero 2 lata ale śmiga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz Twina to powinieneś zapakować tam akumulator AGM, nie zwykły kwasowy 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oba to agmy. W dzisiejszych czasach to loteria, podejrzewam że co bym nie kupił to 2 lata to norma. Kupię yuasa, co może zwiększy szanse na dobry zakup.

Edytowane przez kolo30

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może ja się podepnę do wątku z lenistwa? Jaki aku żelowy do Dakara?

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, agreSorek napisał:

JMT. https://www.boxer-parts.eu/akumulator_gel_zelowy_12ah_do_serii_f650,54,5237.html

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak już musi być taki to tutaj o symbolicznego zeta taniej. http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NzA3NDA4MQ==&bid=927

Ps. O akumulator żelowy trzeba dbać trochę bardziej niż o zwykły kwasowy :-) ale przynajmniej po glebie nic się nie wylewa i nie koroduje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dbac? A jak?

Prostownik automat i cale dbanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, raby napisał:

Dbac? A jak?

Prostownik automat i cale dbanie.

Dokładnie ale inteligentna ładowarka procesorowa też kilka stówek kosztuje. Włączasz zimą, wyłączasz wczesną wiosną i po temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cale 60zl :D

Aku agm nie maja tak wielkiego samo rozladowania jak kwasy i po odpieciu klemy spokojnie stoii 2-3 miesiace.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×