Skocz do zawartości
Pawel

Kufry, gmole i stelaże

Recommended Posts

skąd ty wziąłeś te ceny?

nowe kufry 450EUR - 500EUR

nowy kompletny stelaż 109 EUR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
skąd ty wziąłeś te ceny?

nowe kufry 450EUR - 500EUR

nowy kompletny stelaż 109 EUR

A dlaczego pytasz?

Stelaż się zgadza, czy nie? Z kuframi nie przeliczałem dokładnie, no może dałem o 1 tyś za dużo, ale prawie trafiłem :) , dolicz koszty przesyłek i co inaczej wyszło? Nikt tu o drobne się nie kłóci, a założenie moje było takie, że to dosyć drogo i tyle. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Znaleźliśmy ostatnio takie stelaże pod kufry boczne:

http://www.allegro.pl/si.php?i=1644669196

Cena atrakcyjna, podobno śrubki mocujące są w zestawie (chodzi o magiczna grzybki?)

Czy można do nich zamocować ewentualne oryginalne/nieoryginalne kufry? Sakwy?

Chyba jednak kupimy :)

Ktoś zainteresowany? Może da się jakąś zniżkę wynegocjować?

A te stelaże będą pasowały do Dakara `04?? W przyszłości będe cciał do nich podasować jakieś kufry alu... Prawdopodobnie będą to kufry wykonane przez mojego znajomego wiec jeśli się je uda zrobić i efekt końcowy będzie zadowalający , a nakład pracy i kosztów do zaakceptowanie to dam znać....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A te stelaże będą pasowały do Dakara `04?? W przyszłości będe cciał do nich podasować jakieś kufry alu... Prawdopodobnie będą to kufry wykonane przez mojego znajomego wiec jeśli się je uda zrobić i efekt końcowy będzie zadowalający , a nakład pracy i kosztów do zaakceptowanie to dam znać....

Na zdjęciu z allegro są pokazane zamontowane stelaże i na zwykłym GSie i na Dakarze, więc pewnie będą pasować. Jeśli będziesz zadowolony z kufrów, to my też będziemy nimi zainteresowani :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A te stelaże będą pasowały do Dakara `04?? W przyszłości będe cciał do nich podasować jakieś kufry alu... Prawdopodobnie będą to kufry wykonane przez mojego znajomego wiec jeśli się je uda zrobić i efekt końcowy będzie zadowalający , a nakład pracy i kosztów do zaakceptowanie to dam znać....

Na zdjęciu z allegro są pokazane zamontowane stelaże i na zwykłym GSie i na Dakarze, więc pewnie będą pasować. Jeśli będziesz zadowolony z kufrów, to my też będziemy nimi zainteresowani :lol:

Postaram się jakoś niebawem pościągać zdjęcia i wymiary kufrów, zawiozę do "magika" i zobaczymy co wyczaruje :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kwestia montażu tego stelaża do Dakara i zwykłego GS-a jest ta sama :lol: musi pasować :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli będziesz coś sam "czarować" to mogę się podzielić jedynie refleksją - im węższe tym lepsze oczywiście w granicach rozsądku. Najlepiej jakby tak skonstruować stelaż i kufry aby nie być wiele szerszym niż kierownica z handbarami. Ułatwia to manewrowanie przy przejazdach w mieście i przy wyprzedzaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem kto w małopolsce planuje sprzedać dwa alu kufry ze stelazem. Może sie sam odezwie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wiem kto w małopolsce planuje sprzedać dwa alu kufry ze stelazem. Może sie sam odezwie?

czekam az sie odezwie....moze byc na priv;)

Alik, thx za wskazowki. Kufry jak najwezsze, tak ale....jesli maja sluzyc jako sprzet wyjazdowy to wiesz...nei moga byc za waskie:)

a w miescie.... do codzienej eksploatacji bede je zdejmowal.... no chyba ,ze wybiore sie do centum na lansik, hahaha 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postaraj się więc aby stelaże były wąskie. :lol: Będziesz miał więcej miejsca w kufrach na pomidorki i kawę. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Znaleźliśmy ostatnio takie stelaże pod kufry boczne:

http://www.allegro.pl/si.php?i=1644669196

Cena atrakcyjna, podobno śrubki mocujące są w zestawie (chodzi o magiczna grzybki?)

Czy można do nich zamocować ewentualne oryginalne/nieoryginalne kufry? Sakwy?

te stelaże od jakiegoś czasu pojawiają się na allegro

widzę że zszedł trochę z ceny bo wczesniej miał po 250zł

cały czas waham się pomiędzy oryginalnymi kuframi, Givi TRK33N a aluminiowymi z moto-adv

odnośnie kufrów oryginalnych czy Givi, nie mam zbytnio ochoty eksperymentować z nieoryginalnymi stelażami, tym bardziej że moto-stel jakoś dużo korzystniejszej oferty na stelaż nie dał w dodatku od razu ze stelażem pod centralny, co niezbyt mnie interesuje, a innej opcji nie przewidział

odnośnie kufrów z moto-adv, których 37l jest dla mnie odpowiednią wielkością to mam wątpliwości przy podanym przez JolKar stelażu jak z jego trwałoscią, i zachowaniem pod obciążeniem itp itd, po prostu boje się że kupię coś co się rozleci, bo nie taki materiał, nie taka srednica, nie tak pospawane, nie wiem co tam jeszcze

powiem szczerze, nie mam doświadczenia ani z kuframi ani ze stelażami

w Shadow mieliśmy małe sakwy zakładane od święta, w które mało co się mieściło, w V-Stromie stelaże i kufry były oryginalne więc się nie zastanawiałem czy wytrzyma czy nie, byle za bardzo nie przekroczyć dopuszczalnych obciążeń, poza tym był wypożyczony i głównym moim zmartwieniem było żeby bez przygód wrócić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odnośnie kufrów z moto-adv, których 37l jest dla mnie odpowiednią wielkością to mam wątpliwości przy podanym przez JolKar stelażu jak z jego trwałoscią, i zachowaniem pod obciążeniem itp itd, po prostu boje się że kupię coś co się rozleci, bo nie taki materiał, nie taka srednica, nie tak pospawane, nie wiem co tam jeszcze

powiem szczerze, nie mam doświadczenia ani z kuframi ani ze stelażami

Marcin jak patrze na te stelaże to wydaje mi się, ze nie ma opcji aby przy normalnym użytkowaniu mogły nie wytrzymać obciążeń... stalowe rurki fi18, mogą przenieść naprawdę duże obciążenia...a spawy...coś mi się zdaje, że raczej mocowanie kufrów może zawieść nić rozlecą się spawy...reasumując ja nie obawiam się wytrzymałości jaką będzie miała zestaw kufrów z tymi stelażami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki za opinię, przyda się

wydaje się to jednak najrozsądniejsze rozwiązanie, raz ze względu na wielkość, dwa możliwość przytroczenia dodatkowego bagażu, trzy trwałość(?), cztery cena, a i wyglądają zacnie.

miałem wprawdzie do nich podskoczyć któregoś pięknego dnia żeby obejrzeć, ale od miesiąca ciągle się coś nie składa i nie ma kiedy

kompletny zestaw bocznych oryginalnych trudno złapać w cenie do 1,5k choć wciąż poluję (albo jest drożej, albo nie wyślą do Polski)

wyższa cena stawia ich sensowność pod znakiem zapytania skoro mogę mieć w porównywalnej cenie lub niewiele drożej nówki sztuki Givi

a czas ucieka i został mi mniej więcej jeszcze tydzień żeby na spokojnie coś zamówić, skoro w połowie lipca mamy ruszyć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wiem kto w małopolsce planuje sprzedać dwa alu kufry ze stelazem. Może sie sam odezwie?

czekam az sie odezwie....moze byc na priv;)

Alik, thx za wskazowki. Kufry jak najwezsze, tak ale....jesli maja sluzyc jako sprzet wyjazdowy to wiesz...nei moga byc za waskie:)

a w miescie.... do codzienej eksploatacji bede je zdejmowal.... no chyba ,ze wybiore sie do centum na lansik, hahaha 8-)

No Paweł... to mnie sprzedałeś :lol:

... się więc odzywam i jak ktoś jest zainteresowany to na priv podam szczegóły :beer:

A to zdjęcia z natury:

SAM_0397.JPG

SAM_0396.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A te stelaże będą pasowały do Dakara `04?? W przyszłości będe cciał do nich podasować jakieś kufry alu... Prawdopodobnie będą to kufry wykonane przez mojego znajomego wiec jeśli się je uda zrobić i efekt końcowy będzie zadowalający , a nakład pracy i kosztów do zaakceptowanie to dam znać....

Na zdjęciu z allegro są pokazane zamontowane stelaże i na zwykłym GSie i na Dakarze, więc pewnie będą pasować. Jeśli będziesz zadowolony z kufrów, to my też będziemy nimi zainteresowani :lol:

Ten Dakar na zdjęciu w allegro to mój..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchajcie, ja mam te stelaże z Dzierżoniowa na swoim Dakarze. Specjalnie po nie tam pojechałem, naszukałem się tej ul. Brzegowej i tego zakładu ślusarskiego gdzie to klepią. Robi te stelaże teściu gościa, który jeździ GSem, nie wiem dlaczego nie ma go jeszcze na forum ale wtedy kiedy wizytowałem ich warsztat był akurat w Albanii. :lol:

To jest naprawdę manufaktura - byłem w szoku :shock: bo w warsztacie nie ma ani jednego serwera, plotera, laptopa ani nawet kserokopiarki :mrgreen: - ten produkt powinien zostać uznany za 100% rękodzieło i trafić na Krupówki :lol: ale o dziwo przy montażu jakoś wszystko spasowało. Malowanie jest średnie, tzn. jest to jakaś farba do metalu żadne tam malowanie proszkowe ale nie jest to wg mnie jakaś wada. Te śrubki co wg aukcji są w zestawie służą do połączenia bocznych stelaży z poprzeczką, która przechodzi pod tablicą rejestracyjną. Żadnych innych magicznych grzybków BMW nie ma w zestawie.

Stelaż zrobił jakieś 2 tys. km i wszystko trzyma się solidnie :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Słuchajcie, ja mam te stelaże z Dzierżoniowa na swoim Dakarze. Specjalnie po nie tam pojechałem, naszukałem się tej ul. Brzegowej i tego zakładu ślusarskiego gdzie to klepią. Robi te stelaże teściu gościa, który jeździ GSem, nie wiem dlaczego nie ma go jeszcze na forum ale wtedy kiedy wizytowałem ich warsztat był akurat w Albanii. :lol:

To jest naprawdę manufaktura - byłem w szoku :shock: bo w warsztacie nie ma ani jednego serwera, plotera, laptopa ani nawet kserokopiarki :mrgreen: - ten produkt powinien zostać uznany za 100% rękodzieło i trafić na Krupówki :lol: ale o dziwo przy montażu jakoś wszystko spasowało. Malowanie jest średnie, tzn. jest to jakaś farba do metalu żadne tam malowanie proszkowe ale nie jest to wg mnie jakaś wada. Te śrubki co wg aukcji są w zestawie służą do połączenia bocznych stelaży z poprzeczką, która przechodzi pod tablicą rejestracyjną. Żadnych innych magicznych grzybków BMW nie ma w zestawie.

Stelaż zrobił jakieś 2 tys. km i wszystko trzyma się solidnie :beer:

No nie do końca tak jak piszesz,

1. Te stelaże mam od 6500 km i to w trasach z ciężkim ładunkiem i dwoma glebami - polecam je z całego serca.

Robota może bez komputerowego skrawania ale perfekcyjna !!! Polecam naprawdę...

Tu zdjęcie wraz z dodatkowymi podporami do sakw.

Zdj%2525C4%252599cie0229.jpg

2. Ten kolega od GS jednak nie pojechał z nami do Albanii, odprowadził nas do Boboszowa i potem odebrał z nad Balatonu. Dostał prawo jazdy 4 dni po naszym wyjeździe, niestety.

Dodam tylko, ze "ten od GS" jest na zdjęciu w mojej galerii z relacji Bałkany

3 Kolega nie jest na forum, bo jednak wg mnie tylko ok. 20-30 % GS' rzy jest na forum. Sam znam 4 GS' rzy i tylko ja jestem na tym forum...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki chłopaki za opinię, coraz bardziej nam się te stelaże podobają :lol:

Jutro zadzwonimy do rzeczonej manufaktury i zrobimy naszemu GSowi prezent :D

Jakby ktoś się zdecydował, to niech pisze na priva, spytamy, czy przy hurtowych ilościach cena trochę spadnie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To stal a nie truskawki :lol:

Ale może będzie jakaś promocja :lol: Wyglądają porządnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To stal a nie truskawki :)

Ale może będzie jakaś promocja :) Wyglądają porządnie.

A widzisz, w opisie aukcji jest napisane " zamówienia powyżej 1 szt. możliwość negocjacji ceny!!!!!!!" 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a cena znowu 250zł

Ale będzie zniżka, jak będzie kilku zainteresowanych :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Słuchajcie, ja mam te stelaże z Dzierżoniowa na swoim Dakarze. Specjalnie po nie tam pojechałem, naszukałem się tej ul. Brzegowej i tego zakładu ślusarskiego gdzie to klepią. Robi te stelaże teściu gościa, który jeździ GSem, nie wiem dlaczego nie ma go jeszcze na forum ale wtedy kiedy wizytowałem ich warsztat był akurat w Albanii. :)

To jest naprawdę manufaktura - byłem w szoku :shock: bo w warsztacie nie ma ani jednego serwera, plotera, laptopa ani nawet kserokopiarki :mrgreen: - ten produkt powinien zostać uznany za 100% rękodzieło i trafić na Krupówki :) ale o dziwo przy montażu jakoś wszystko spasowało. Malowanie jest średnie, tzn. jest to jakaś farba do metalu żadne tam malowanie proszkowe ale nie jest to wg mnie jakaś wada. Te śrubki co wg aukcji są w zestawie służą do połączenia bocznych stelaży z poprzeczką, która przechodzi pod tablicą rejestracyjną. Żadnych innych magicznych grzybków BMW nie ma w zestawie.

Stelaż zrobił jakieś 2 tys. km i wszystko trzyma się solidnie :beer:

A te magiczne grzybki do mocowania stelaży.....jak się bez nich obejść aby zamontować ten stelaż???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×