Skocz do zawartości
Pawel

Kufry, gmole i stelaże

Recommended Posts

No ja tez mam takie jak z holana. Chyba... Przy punkcie mocowania nr 3 (tylko, że z drugiej strony) jest pewien myk związany z tym, że w przypadku abs idzie o ile dobrze pamiętam to pod tą główną belką ramy przewód stalowy do pompy. I trochę było doginania, żeby go nie obcierał i jakoś pasował. A z tą płytą pod silnik oryginalną bmw to jak wreszcie jest? Nadaję się ona do czegoś? Bo ten pałąk pod spód to dla mnie np. jakoś tak złowrogo wygląda. Przy samej płycie jak leży na boku to się podpiera o płytę i o górne gmole. Pokrywami raczej nie dotyka. Powinienem się rozejrzeć za czymś na spód? Zdarza mi się trochę latać w terenie i nie chciałbym kiedyś mieć problemu. Szczególnie gdzieś dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

krzbur, dzięki za lekcję! poćwiczę zgodnie ze wskazówkami, jednakże pozwolisz, że będę unikać przelatywania przez kierę ;)

Motomb, pełna profeska. Jeszcze wczoraj rozważałam heedy, jednakże dziś rano przeszłam na holany - Twój post utwierdził mnie tylko, że to powinien być dobry wybór (i mają srebrne :P ) Kładłeś w nich moto? Dobrze chronią? Doginanie mnie nie rusza - nie moja działka :P Tata ma warsztat samochodowy, na słodkie oczy pogniotą co trzeba ;)

Z ochroną silnika jeszcze trochę poczekam - trochę wody upłynie, zanim przegonię moto po nieasfaltowych nawierzchniach ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...Kładłeś w nich moto? Dobrze chronią? Doginanie mnie nie rusza - nie moja działka :P Tata ma warsztat samochodowy, na słodkie oczy pogniotą co trzeba ;)

Z ochroną silnika jeszcze trochę poczekam - trochę wody upłynie, zanim przegonię moto po nieasfaltowych nawierzchniach ;)

Pewnie ze wiele zalezy od rodzaju upadku i terenu w jakim to nastapi. Bo jesli bedzie kamienisty i minie akurat ktorys profil trafiajac w plastik mowi sie trudno :). Na w miare twardym i rownym podlozu dadza rade. Czy testowałem? Hmmm.... Widziałem ile potrafia wytrzymac i bylem pod wrazeniem.

Z dolnymi bardzo dobry pomysł. Pojezdzisz, popatrzysz. Bedziesz wiedziec czego Ci potrzeba. Mysle, ze spokojnie sie bez nich obejdziesz. Przynajmniej na poczatku. Swoje zalozylem tylko dlatego, ze sporo jezdzilem po dziurawych terenach rowniez porosnietych dosc wysoka trawa. Co w trawie piszczy? Z daleka nie widac a rozne rzeczy moga sie trafic...

Kumpel kiedys przejezdzał przez wysoka trzcine na podmokłym terenie. Chwila nieuwagi i motocykl zanurzyl sie do poziomu tylnej lampy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie ze wiele zalezy od rodzaju upadku i terenu w jakim to nastapi. Bo jesli bedzie kamienisty i minie akurat ktorys profil trafiajac w plastik mowi sie trudno :). Na w miare twardym i rownym podlozu dadza rade. Czy testowałem? Hmmm.... Widziałem ile potrafia wytrzymac i bylem pod wrazeniem.

Ja się spodziewam, że gmole (jakiejkolwiek by firmy nie były) nie uchronią mnie i moto przed całym złem tego świata i jak trafię na złośliwego kamola, to pozostanie liczyć, że na rysie się skończy i pasta polerska wystarczy :P Albo przełknąć "ała w moto" i jechać dalej. Jednakże Twoja argumentacja do mnie przemawia i cóż, dzięki za pomoc w podjęciu decyzji :*

Z dolnymi bardzo dobry pomysł. Pojezdzisz, popatrzysz. Bedziesz wiedziec czego Ci potrzeba. Mysle, ze spokojnie sie bez nich obejdziesz. Przynajmniej na poczatku. Swoje zalozylem tylko dlatego, ze sporo jezdzilem po dziurawych terenach rowniez porosnietych dosc wysoka trawa. Co w trawie piszczy? Z daleka nie widac a rozne rzeczy moga sie trafic...

Kumpel kiedys przejezdzał przez wysoka trzcine na podmokłym terenie. Chwila nieuwagi i motocykl zanurzyl sie do poziomu tylnej lampy :lol:

Jak wjadę w takie trzciny sama, to pozostanie mi porzucić sprzęt. Sama go za chińskiego boga nie wytargam, nawet nieobciążonego gmolami :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jednakże pozwolisz, że będę unikać przelatywania przez kierę ;)

Pozwalam :) . Mało tego, nawet zalecam :) . Ale momentami o takich rzeczach się nie decyduje. Kiedyś, na dwusuwie jeszcze, jak chciałem sobie promień skrętu zmniejszyć bo za szybko leciałem i przedni wcisnąłem to pamiętam tylko jak byłem jakiś metr nad motocyklem i już przed lampą (gdyby w ogóle takową miał :) ) . On na lewo a ja na prawo :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak odświeżając temat może ktoś się orientuje jakiej pojemności są oryginalne kufry BMW CITY Koffer? :) Z Góry dziękuje za odpowiedź!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×