Skocz do zawartości

Recommended Posts

PZU kupuje 32,8% udziałów w banku Pekao SA za 10,6mld zł.

PZU jest już właścicielem  Alior Banku i Banku BPH

(Newsweek 51/2016)

 

Teraz wiadomo dlaczego zdrożały polisy

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co najśmieszniejsze - na dwa pojazdy będące w leasingu otrzymaliśmy propozycję ubezpieczenia od brokera, w różnych TU, i jak się okazało PZU jest najtańsze pod każdym względem, co jeszcze lepsze - o połowę tańsze niż np. Warta (relacja 1000 zł do 2000 zł na jednym pojeździe!) :default_blink: no jak żyję - nie pamiętam takiej sytuacji. Jedynie kiedys motocykl warto było w PZU ubezpieczyć, bo było taniej, wszystko inne było spooro tańsze u konkurencji, 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja właśnie ubezpieczyłem Frankiego i nie wyszło tak źle, 145 OC, 589 AC, 99 NW. Fakt, że to "krąkiel" lub "kronkiel" jak nazywa go mój najlepszy kolega z Rzeczenicy (może przedstawi tu też oryginalną pisownię określenia, którą używa :default_biggrin:) ale w sumie zapłaciłem chyba mniej niż w zeszłym roku (w zeszłym miałem wykupiony jeszcze pakiet od kradzieży na terenie Rosji, Ukrainy, Białorusi lub Mołdawii). A, no i zapomniał bym dodać, że ubezpieczyłem go w PZU :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krąkiel i kronkiel obie nazwy są poprawne :default_cafe2: to takie lokalne określenie starego trupa :default_icon_e_biggrin:

Co do ubezpieczenia, to pomijając AC, to niestety i tak bardzo drogo, skoro ja na ten przykład płaciłem 120 zł OC z NNW. :default_blink:

Gdzieś za tydzień albo dwa poznam obecną propozycję ubezpieczenia na kolejny rok za ten motocykl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, dakarowy napisał:

Krąkiel i kronkiel obie nazwy są poprawne :default_cafe2: to takie lokalne określenie starego trupa :default_icon_e_biggrin:

Ja tam słyszałem że "klonkier"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaro powiedzialby paść

Wysłane za pobraniem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, dakarowy napisał:

Krąkiel i kronkiel obie nazwy są poprawne :default_cafe2: to takie lokalne określenie starego trupa :default_icon_e_biggrin:

 

2 godziny temu, Mutomb napisał:

Ja tam słyszałem że "klonkier"...

 

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Jaro powiedzialby paść

Wysłane za pobraniem
 

 

Godzinę temu, JaGrab3 napisał:

Lub też strucel

wysłane z Nokii 3210
 

Fak Ju, Fak Ju, Fak Ju i Fak Ju :default_icon_e_biggrin: Wszyscy prosicie się o to żeby pogrążyć Was w głębokim offie....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
44 minuty temu, Vengosh10 napisał:

Fak Ju, Fak Ju, Fak Ju i Fak Ju :default_icon_e_biggrin: Wszyscy prosicie się o to żeby pogrążyć Was w głębokim offie....

Tak robią tylko jednostki nieświadome ekologicznie. Złom się oddaje do skupu, a nie topi w błocie - nawet głębokim ... :default_icon_e_wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to teraz im przygadałeś Jarku

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Vengosh10 napisał:

No to teraz im przygadałeś Jarku emoji1.png
 

W myśl staropolskiego  przysłowia: przyganiał jarek kotłowi ... , a garnek klonkrowi :default_ph34r:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ubezpieczałem w poniedziałek samochód. Oferta z Liberty podniesiona z 1270 na 2077zł przy 1000zł franszyzy. Wysłałem im wypowiedzenie i ubezpieczyłem za 1650 w PZU. Franszyza 300zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tą franszyzą też jest niezła paranoja, ot taki ukryty koszt, w przypadku wyrządzenia szkody :default_dry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wyrządzisz szkodę to Ty płacisz tę kwotę, a resztę, jeśli szkoda będzie wyższa, płaci ubezpieczyciel. :default_icon_e_biggrin: zajebiście nie? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No czyli.., ale nie wiem czy to to samo, wiem tylko że przy szkodzie za 8 tys zł musieliśmy dopłacić 2 tyś zł z własnej kieszeni z tyt. franszyzy, mimo że składka roczna kosztowała ponad 3 tyś zł. Ogólnie to niby i tak dobrze, ale kurwasz mać... opłaca się wtedy robić kolejne szkody żeby odzyskać? wykorzystać? swoje pieniądze wydane na ubezpieczenie? paranoja! Zaznaczam, że w tym "sprzęcie" nie mieliśmy żadnych zniżek, bo jest własnością i rejestrowana była na firmę, także teoretycznie na kolejny okres nie powinno być zwyżki, ale znając życie, to... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Franszyza to rodzaj udziału własnego
Są dwa rodzaje
Redukcyjna - każde odszkodowanie jest umniejszane o określoną kwotę lub procent, czyli udział własny w szkodzie

Integralna - ubezpieczyciel odpowiada za szkody powyżej jakiegoś progu kwotowego. Chodzi o to żeby wyeliminować likwidację szkód drobnych. W większości towarzystw wynosi on 500zł. Ale są takie które mają niższy próg. Po przekroczeniu tej kwoty odszkodowanie jest wypłacane w pełnej wysokości.

taptarapta

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, enlil napisał:

Franszyza dotyczy tylko Auto Casco?

Osobiście do tej pory nie spotkałem się jeszcze z franszyzą w OC, ale znając życie i z przerażeniem oglądając to co sie dzieje dzisiaj na rynku ubezpieczeń, śmiem twierdzić, że to tylko kwestia czasu, jak któryś mądry wpadnie na pomysł ujęcia jej w ubezp. OC.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Franszyza dotyczy tylko Auto Casco?

Jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne to tak

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×