Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to mi dzisiaj PZU przysłało propozycję przedłużenia OC. Poprzednio 105zł, a teraz ..... 314!!!  Do tego 86za NW, na kwitku do zapłaty 400 zł....

Ręce opadają, z deklarowanych 30% wyszło 300%.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadzwoniłem z ryjem, okazało się że system nie wyliczył zniżek, teraz jest 124zl.....

wysłane z Nokii 3210

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie wyszło bardzo porządnie:było 110 zł a teraz 128 zł,ale za to w aucie małżonki szok:z 850 na 1700!!!!!!!!skandal normalnie:default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
57 minut temu, JaGrab3 napisał:

Zadzwoniłem z ryjem, okazało się że system nie wyliczył zniżek, teraz jest 124zl.....

wysłane z Nokii 3210
 

Widać, że ten ryj ma niezłe gadane. Może podałbyś większe namiary na niego to i któremuś z nas by mógł pomóc? :default_icon_beer1:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wysyłam czasami ryja do akcji, ale tutaj było prosto ;).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie żebym chciał Was drażnić...

Było 1540 (pakiet) jest... 1271.

Podwyżki są zdecydowanie przereklamowane :)

Wysłano na Berdyczów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piotreo, no właśnie - pakiet. Podwyżki miały ponoć dotyczyć samego OC. Mógłbyś pewnie rozszyfrować ceny poszczególnych składowych ubezpieczenia, ale pakiety rządzą się swoimi prawami i tu OC może Ci teoretycznie nawet spaść.

U mnie za jeden z samochodów z 300 na 500. Do przeżycia, wiadomo, ale to trochę jak z krokodylem z Ucha Prezesa: nie zeżrą cię od razu, ale tu gryzną, tam skubną...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I pakiet nie liczy "ciągłości zniżek". Tak mnie kiedyś zrobili w Karolka, dobrze, że miałem drugie auto i była ciągłość OC.

Od tamtej pory jestem zdania, że pakiety to gówno jest, chyba że wdkUnSPKLrAHWZaixvfYEMtcQTuyNIBJ.jpg

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OC za audi a8 2.5tdi, kolega 28 lat, 2 dzieci, bezwypadkowa historia

16806942_1532810543426596_40178879324942

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie oc z 91zł w roku ubiegłym na 530zł teraz.

Oczywiście "zapomnieli" zrobić zniżki 60% za bezszkodowość i dali tylko 20% (a skąd to wzięli to nie wiem), doliczyli jakąś ochronę zniżek za 230 zł i nnw za 99zł

Zadzwoniłem do "swojego" człowieka w pzu i naliczył mi odpowiednie zniżki, wywaliłem tę ochronę zniżek, nnw mam za 33zł i wziąłem assistansa rozszerzonego za jakąś stówę.

W sumie wyszło ok 260zł za kpl, czyli jakieś 50zł więcej niż rok temu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I nadal będziecie się ze mną kłócić i udowadniać, że OBOWIAZKOWE ubezpieczenia są doooobre

Wysłane z bagna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
42 minuty temu, artex napisał:

OC za audi a8 2.5tdi, kolega 28 lat, 2 dzieci, bezwypadkowa historia

16806942_1532810543426596_40178879324942

 

Dobrze, że numery są zamazane - bo teraz nie można będzie dojść, że samochód Audi A8 należy do 28 letniego Piotra Dadacz'a ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znaczy nie rozumie, kolesia stać na A8 a nie stać na ubezpieczenie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Acha, bo ja myślałem o takim: A8 "Cena od: PLN 381.400 " ;)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, ARG napisał:

Znaczy nie rozumie, kolesia stać na A8 a nie stać na ubezpieczenie?

U nas normalne. W myśl zasady "zastaw się a postaw się". :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, Moto Troter napisał:

U nas normalne. W myśl zasady "zastaw się a postaw się". :D

Tak bym do tego nie podchodził. Raczej system jest bez sensu. jeżeli mówimy o OC czyli ubezpieczeniu skutków - to jakie to ma znaczenie dla poszkodowanego i dla ubezpieczyciela czy na samochód X najechał Star czy Audi A8 - raczej dojenie klienta.

Nie każdego stać na nowe auto, a polityka jest raczej taka, żeby ludziska kupowali se nowe .... a realia są w myśl przysłowia: "biednemu zawsze wiatr w oczy".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
59 minut temu, Jarek napisał:

Tak bym do tego nie podchodził. Raczej system jest bez sensu. jeżeli mówimy o OC czyli ubezpieczeniu skutków - to jakie to ma znaczenie dla poszkodowanego i dla ubezpieczyciela czy na samochód X najechał Star czy Audi A8 - raczej dojenie klienta.

Nie każdego stać na nowe auto, a polityka jest raczej taka, żeby ludziska kupowali se nowe .... a realia są w myśl przysłowia: "biednemu zawsze wiatr w oczy".

Ma oczywiście znaczenie statystyczne, a jak wiadomo, mechanizm ubezpieczenia opiera się na statystyce właśnie. Inaczej mówiąc suma kasy zebrana z ludności musi się zgadzać aby pokryć koszty oraz wypracować zysk i widocznie nikt nie wymyślił lepszej metody "sprawiedliwego" pozyskania datków.

Podsumowując, jak się kupuje zajebisty sprzęt to trzeba umieć go utrzymać a nie biadolić, że drogo, bo to pokazuje jakim nabywca jest w istocie gołodupcem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Statystycznie masz rację. Merytorycznie czy raczej logicznie bym się nie zgodził, ale nie chcę się przepychać bo i tak będziesz bronił swojego stanowiska do "DL'a" :default_tongue: - więc taka racja mi nie przeszkadza :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co się orientuję, podstawą składki OC nie jest wartość samochodu a jedynie pojemność, wiek kierowcy, przeznaczenie, przebieg ubezpieczenia. Więc fakt, czy samochód kosztował 500.000 czy 2000 znaczenia nie ma, pojemność już tak.

A bardziej groteskowo wygląda OC młodego kierowcy, który nabył sobie seicento za 1500 PLN i ma zapłacić składkę 2000 PLN. A takie cuda są na porządku dziennym.   

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co ma do tego pojemność silnika, gdzie np w 2,0 benzynie jest moc np. 115KM (stary 20-letni wolnossący silnik VW bez żadne turbiny), a nowy o pojemności 1,4 ale już taki TSI np. 150 czy 170KM, który statystycznie wyrządzi większą szkodę? to paranoja jakaś... jak z tym smogiem, jeszcze trochę to trzeba będzie płacić za myślenie, albo samo patrzenie na nic. :default_laugh:

Wczoraj znowu słyszałem, że te oszołomy chcą mieć dostęp do danych dotyczących ilość zebranych pkt karnych przez danego kierowcę i na tej podstawie ustalać wysokość OC, jak nie można kijem, to go pałą... 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poczekaj na zwyżki np. za rozwód - bo jak rozwiedziony to podejmuje w życiu złe decyzje i należy się większa opłata ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak pisałem jakiś czas temu że OBOWIAZKOWE ubezpieczenie to paranoja, to.malo mnie nie ukryzowaliscie. Teraz wychodzą wszystkie plusy. Obowiązkowe ubezpieczenie to przyzwolenie również na ustalanie stawek tego ubezpieczenia. Czy zdajecie sobie sprawę z tego że może dojść do sytuacji w której ktoś tam na górze powie że każdy płaci dziesięć koła rocznie i ch*j! To przerysowane, ale obraz jest czytelny. Jak dla mnie nadal - obowiązkowe ubezpieczenie to rozbój w biały dzień i pozwolenie na dymanie.

Wysłane z bagna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×