Skocz do zawartości

Recommended Posts

Według OWU wyłączenia w assistance PZU co do motocykli dotyczą tylko zapewnienia pojazdu zastępczego. Reszta jest tak jak dla samochodów.

https://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=042ee0ca-10f6-479a-896d-233a4fd2f958&groupId=10172

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, MrBodek napisał:

Według OWU wyłączenia w assistance PZU co do motocykli dotyczą tylko zapewnienia pojazdu zastępczego. Reszta jest tak jak dla samochodów.

https://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=042ee0ca-10f6-479a-896d-233a4fd2f958&groupId=10172

Nie wiem, nie znam się, pracownica PZU sprawdziła - zmieniły się warunki OWU i dostałem informację jak w wyżej przytoczonej sentencji :default_laugh: mi to wystarczyło, być może się pomyliła, nie wiem, ja przez to nie skorzystałem z tego ubezpieczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to wątek o OC a nie Assistance

Odnośnie assistance limity można zdjąć "za odpowiednią opłatą"

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Marcin N napisał:

Odnośnie assistance limity można zdjąć "za odpowiednią opłatą"

Za odpowiednią opłatą to i assistance nie jest potrzebny

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ogarnąłem, godzina na linii tel i: 

Pojazd zastępczy jednak NIE, tylko w kabinie lawety dojazd do hotelu.  

Dopłata do holowania "no limit" dla motocykli niedostępna. 

Lekka pizda, ale i tak lepiej niż bez żadnego ASS. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też spędziłem kilka godzin na czytaniu OWU i upewnianiu się przez infolinię. U mnie składka identyczna jak rok temu. Link4 z programem naprawy opon dodawanym do OC i rozszerzonym Assistance dodatkowo płatnym, łącznie 284 zł. Ubezpieczenie fajne i działa (korzystał YejYej, kiedy jechaliśmy na UA). W razie uszkodzenia opony odholowują i naprawiają (naprawiają, nie kupują nową oponę) na swój koszt (do 2000zł). Dobra sprawa, nie trzeba się męczyć i kombinować. Ważne, co doczytałem przed chwilą, zdarzenie musi mieć miejsce na drodze utwardzonej, więc w razie W, należy motek dopchać do asfaltu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja jeszcze tak na chwilę (o zgrozo) do przewodniego tematu OC wrócę... Wszyscy płaczą jak to teraz drogo i obowiązek - i że drogo bo obowiązek... Nie wiem jak długo płacicie OC. Ja płacę już coś ponad 20 lat. Początki były takie że były 2 - słownie dwa - towarzystwa (przy czym Warta była nowiutka i świeżutka i próbowała choć coś odebrać PZU) - stawki były jakie były, co roku rosły ale jakoś nie drastycznie, zniżek się nabywało więc bilans jakoś tam się zgadzał. Potem zaczęły powstawać/ otwierać w PL inne towarzystwa - fajnie, można było porównywać oferty, zmieniać... No i w końcu przyszedł boom na directy - no i wtedy już hulaj - dusza. Obowiązkowe ubezpieczenia były coraz tańsze. Co ubezpieczenie - to mniej (tak, chciało mi się co roku zmieniać ubezpieczyciela). I trwało i nikt nie krzyczał że jest za tanio. Dlaczego stawki zaczęły rosnąć - no się UOKiK zaczął rzucać że na rynku panuje nieuczciwa konkurencja w OC poprzez... dumpingowe ceny :D Directy musiały zahaczyć jakoś nowych klientów a najłatwiej było to zrobić przez OC. 

Ten przydługi wywód miał pokazać że nie zawsze obowiązek = drogo. Tak, od jakiegoś czasu ceny rosną. Tak, też mnie wkur..ia że przy zawieraniu umowy pytają mnie o numer buta. Obowiązek OC jednak mi pasuje tak długo jak długo nie mogę mieć wpływu na dobór współużytkowników drogi którą akurat jadę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obowiązek jest w miarę ok, ceny są złodziejskie, niczym nie uzasadnione :default_icon_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jak nie są niczym uzasadnione jak są i to bardzo jasno i prosto: rachunkiem ekonomicznym Towarzystwa :D Przecież to normalne firmy są, celem jest zysk...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, dakarowy napisał:

Obowiązek jest w miarę ok, ceny są złodziejskie, niczym nie uzasadnione :default_icon_cool:

Słowo zysk - mówi Ci to coś ;)

 

EDIT: no i kolega z tym zyskiem mnie wyprzedził ... nieładnie tak pisać szybciej niż ja ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chce mi się czytać całego wątku ;-) możecie mnie za to zbesztać.

Ceny rosną, bo muszą jakoś rosnąć, nie są to organizacje charytatywne.

Ceny rosną ostatnio bardziej z kilku powodów, m.in. dlatego, że korzystamy z OC - mało kto już naprawia szkodę na kimś ze swojej kieszeni, by nie stracić zniżek. Kolejny to taki, że coraz rzadziej dajemy się spławić kwotą odszkodowania dużo niższą niż mogłaby być. Do tego jakieś przepisy weszły, że żaden filar firmy ubezpieczeniowej nie może przynosić strat, wcześniej ponoć OC były zaniżane a odbijali sobie na innych ubezpieczeniach i dokładali do tego koszyka a teraz już nie mogą, każdy dział ma przynosić zysk (to co chwilę wcześniej pisał arthurr).

Warto popytać w kilku ubezpieczalniach a nawet u różnych brokerów - jeden może mieć więcej klientów w konkretnej ubezpieczalni w związku z tym, może dawać lepsze ceny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, jak widać nie można tu już nic napisać sarkastycznie, bo wszystko odbierają dosłownie, co za czasy, co za ludzie...? :default_icon_e_confused: :default_icon_eek: :default_icon_e_biggrin:

@inmariel weź przeczytaj jednak ten wątek od początku :default_icon_razz: 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewno mnie strzeli ten temat jak będę polisę przedłużał w dakarze.


AC pewno kur..sko drogie na motor, natomiast jak jest z oc + assistance. 

Czytam, że w PZU limity, w przypadku auta mogłem sobie do 1500km za dopłatą zrobić hol.

Jak to jest w przypadku motoru?

 

Ewentualnie jak ktoś ma - jaka mniej więcej cena AC. motor ~15k. Pytam, bo nie mam w zwyczaju targać za sobą 15kg łańcucha, chyba że jadę na ukraine :D 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łańcuch to ci się 100x bardziej przyda w Polsce niż na Ukrainie :D

AC będzie kosztować ok. 1/3 wartości motka...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja tutaj napiszę, bo temat dotyczy OC. Dostałem ofertę przedłużającą z PZU na maila, zrobiłem przelew na wymaganą kwotę, wydrukowałem papierek, który dostałem na maila. Ale ale, jako że robiłem przelew przez net, na papierku nie mam żadnego podpisu, pieczątki, niczego. Muszę to jakoś "potwierdzać" u agenta? Ewentualnie czy muszę dodatkowo wozić dowód wpłaty (potwierdzenie przelewu z banku?), czy funkcjonariusz w razie kontroli może sprawdzić po numerze polisy, że jest opłacona?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powinno przyjść pocztą. Policja jak będzie się jej chciało to sobie sprawdzą w systemie. Woź ze sobą potwierdzenie wpłaty i kwity co dostałeś mailem ( wydrukowane )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie zapłacone jest półtora miesiąca temu i póki co nic nie przyszło ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idź do jakiegoś oddziału, albo zadzwoń na infolinię. Może dostałeś ofertę od firmy "kogucik" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mail z info@pzu.pl, więc raczej spoko ;) Liczyłem, że nie będę musiał chodzić/gadać. Wysłałem im maila, okaże się może co i jak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Policja o potwierdzenie ie pyta, ale dla własnej spokojności sprawdź czy masz OC ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie jest tak, że jeśli się nie wypowie, to polisa OC się przedłuża z automatu? Najwyżej by mnie potem PZU ścigało o zapłacenie... chyba?

Edyta: Dostałem majla od pani z PZU z podziękowaniem za korzystanie ich usług i zaktualizowanym kwitkiem do wydruku - to jakby ktoś potrzebował wiedzieć na przyszłość.

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polisa się przedłuża jeśli w poprzednim roku miałeś już polisę przez cały rok na siebie. NIE przedłuża się, jeśli kupiłeś sprzęt z polisą która na ciebie przeszła!! (zmiana od jakichś 3 lat).

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to wiem. Anyway, polisę miałem na siebie i mam nadal. Dzięki wszystkim za wartościowe komentarze :-)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Czy możecie się podzielić swoimi kwotami w PZU?

W ubiegłym roku OC było 109 zł - teraz dostałem propozycję (bo kończy się za niecałe 2 m-ce) 134 zł, dodatkowo NW (na 10 000) za 66 zł i ochrona zniżek za 20 zł.

AC pewnie drogie - nawet nie pytałem, ale jak z assistance - płacicie? warto ?

 

Edytowane przez margeo
zmiana treści

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×