Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co jak delikwent rozpizi Ci furę, rodzinę wyprowadzi na dożywotnie inwalidztwo i nie będzie miał ( obowiązkowego ) ubezpieczenia , a jedynie dobrowolnie nie opłaci i będzie niewypłacalny? Co Ci z tego, że go skażą? Będziesz zadowolony, że nie musiał mieć ubezpieczenia?

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co ma obowiązkowość ubezpieczenia  do jego ceny? Przecież nawet przy jego dobrowolności może dojść do zmowy cenowej i będzie drogo.

Kolega dostał ofertę na OC w cenie 6k, ale nie ma obowiązku kupowania u tego konkretnego ubezpieczyciela, pewnie ktoś da rozsądniejszą cenę.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Kropka napisał:

A bardziej groteskowo wygląda OC młodego kierowcy, który nabył sobie seicento za 1500 PLN i ma zapłacić składkę 2000 PLN. A takie cuda są na porządku dziennym.   

Seicento już za 1500 nie znajdziesz, po tym jak zmiótł z drogi A8 wartość rynkowa wzrosła znacząco :default_happy:

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, dakarowy napisał:

... jeszcze trochę to trzeba będzie płacić za myślenie, ...

 

Tu akurat znakomita większość ludzi nie ma się czego obawiać.

Godzinę temu, Seb napisał:

... i pozwolenie na dymanie.
 

Dzięki temu przetrwała ludzkość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nom, dzięki temu znakomita większość nie musi myśleć, wystarczy że nadstawi dupę i jakoś się to kula do przodu. Jarek, nie trafiają do.mnie absolutnie takie argumenty. Analogicznie, sąsiadka obok może mieć choinkę i nie mieć ubezpieczenia od pożaru, choinka się zapali i spali cała chatę. Na szczęście każdy myślący się ubezpiecza. Nie trzeba do tego przymusu. Przymus wyłącza myślenie i odpowiedzialność. Jeździsz po pijaku? Nie, bo myślisz. Identycznie jest z ubezpieczeniem. Każdy myślący by się ubezpieczal, nie trzeba do tego przymusu.
Artex, obowiązek ma dużo do ceny, gdyby zniesiono obowiązek, ceny by spadły, musiałyby, to prawo rynku i walki o klienta, cały świat się na tym opiera.

Wysłane z bagna.


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby się nie rozpisywać. Seb - całkowicie się z tobą nie zgadzam co do zasad ubezpieczenia. Myślenie to inna sprawa ...

Możemy się różnić pięknie, albo jak PO z PIS'em - ja wolę pięknie ;):default_icon_beer:

EDIT: aaa.... zapomniałem dodać, że nic nie jest białe i czarne. Problemy pojawiają się tam gdzie ich nie powinno być - na przykład w tym, że nie można sobie czasowo wyrejestrować "czegoś" i czasowo nie ubezpieczać bo se nie używam, a na przykład remontuję parę lat, albo jestem na kontrakcie dajmy na to 3 lata w Afryce  - taki przykład :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Jarek napisał:

... aaa.... zapomniałem dodać, że nic nie jest białe i czarne...

A murzyn w ciemności?

16 minut temu, Jarek napisał:

...albo jestem na kontrakcie dajmy na to 3 lata w Afryce  - taki przykład :)

Wtedy potrzebne jedynie słuszne ubezpieczenie kaliber 44.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo można remontować trzy lata Africe. Twin

Wysłane z bagna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
50 minut temu, Moto Troter napisał:

Wtedy potrzebne jedynie słuszne ubezpieczenie kaliber 44.

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, dakarowy napisał:

Wczoraj znowu słyszałem, że te oszołomy chcą mieć dostęp do danych dotyczących ilość zebranych pkt karnych przez danego kierowcę i na tej podstawie ustalać wysokość OC, jak nie można kijem, to go pałą... 

Można i tak ;) -> https://niebezpiecznik.pl/post/wyraz-zgode-na-sledzenie-a-dostaniesz-tansze-uzbezpieczenie/ 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież ubezpieczyciel wie, jakim jestem kierowcą sprawdzając spowodowane przeze mnie szkody.

Nie miałem dzwona - mam bonus. A takich szpiegowskich technik, nawet w głębokim PRL'u nie było.

Nie, żebym był nawiedzony, ale nie ma pewności kto, do czego będzie używał tych danych.

Może się okazać, że dostajesz bonus za przepisową jazdę w kwocie np 100pln, a za rok mandaty na kwotę 1000 - bo Ci udowodnią, że "wtedy się spieszyłeś".

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Pszemo n
7 godzin temu, Jarek napisał:

Żeby się nie rozpisywać. Seb - całkowicie się z tobą nie zgadzam co do zasad ubezpieczenia. Myślenie to inna sprawa ...

Możemy się różnić pięknie, albo jak PO z PIS'em - ja wolę pięknie ;):default_icon_beer:

 

Po pierwsze primo Jarek... miało być bez polityki...

MT... Po drugie primo też... (seicento)

Po trzecie... Nie ma sprawiedliwości, bo gdyby była, to byśmy płacili oc od kierowcy, a nie od samochodu...

Można by tak wymieniać, ale czy to nasze biadolenie ma sens? Ktoś się powinien za to zabrać, a ja mam wrażenie, że jesteśmy wciąż za krótcy... a z drugiej strony trzeba by zacząć od polityki, a nie wolno... i koło się zamyka...

Płakać i płacić jak mawiają... na szczęście jest konkurencja i jest w czym wybierać... Jak to śpiewali kiedyś brathanki - nie w tym rzecz by nie dać, rzecz by wiedzieć komu... i tego kogoś musimy poszukać... jak w życiu... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś mi zabrał tekst... w poprzednim poście....

Ej...

Więc... Nie w tym rzecz by nie dać, rzecz by wiedzieć komu,jak to brathanki śpiewali...

Szukać szukać i jeszcze raz szukać :)

Ostatnio znajomy ubezpieczał furę i axa naliczyła mu za pakiet 2500, wyliczył w proama wyszło 1600, zadzwonił do axa przedstawił fakty i axa dała 1600... gdzie sens, gdzie logika??

 

A było to tak...

Jasio podczas lekcji puścił bąka...

Pani kazała wyjść mu za drzwi...

Stoi Jasio za drzwiami i się zastanawia... Ja puściłem bąka... Pani kazała wyjść mi za drzwi, a oni siedzą w tym smrodzie... Gdzie sens, gdzie logika????

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś w PZU udało się ogarnąć ubezpieczenie na moto PRZEZ TELEFON. Szok! Reszta na maila - miło wiedzieć, że cywilizacja dotarła do PZU.

Na max zniżkach udało się ogarnąć OC + Assistance Super za magiczną kwotę 244pln, tj 2pln taniej niż rok wcześniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczytałeś się dokładnie w OWU - czego dotyczy ten Asistance w PZU? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, dakarowy napisał:

Wczytałeś się dokładnie w OWU - czego dotyczy ten Asistance w PZU? ;)

Oponę wymienią, paliwo dowiozą i kaucję w pierdlu zapłacą :default_laugh: 

Za 109 pln??? Nieraz latam daleko od domu a przygody się zdarzają, więc te 109 pln mi nie zaszkodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra, dałeś mi do myślenia - zagłębiam się w lekturę ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, dakarowy napisał:

Jesteś pewny że ten zapis dotyczy motocykla? :default_icon_mrgreen:

Te zapisy dotyczą pojazdu, wg mnie na który wykupione jest ubezpieczenie.

Czyżby w świetle prawa motocykl nie był pojazdem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie masz tam przypadkiem napisane że ileś tam km od domu nie obowiązuje, albo że holują tylko np. 100km?? 

 

Miałem w PZU samochód i jak kupowałem polisę, miałem wszystko w chwili potrzeby okazało się że holowanie 150 km, kolejny km 7zł...

Edytowane przez vsbot

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, vsbot napisał:

Nie masz tam przypadkiem napisane że ileś tam km od domu nie obowiązuje, albo że holują tylko np. 100km??

Pow 20 km od domu, do warsztatu który chcę, do 150 km. No ale chyba w tym kraju naprawia się opony/dętki, korki chłodnicy :D  w mniejszym promieniu?

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mimo wszystko obyś nie musiał korzystać z tych "promocji" ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, vsbot napisał:

Mimo wszystko obyś nie musiał korzystać z tych "promocji" ;)

Wszystko wszystkim, ale jednak chu...wo się stoi na autostradzie, 700km od domu, jak wywaliło korek z chłodnicy i pogubiłem wodę nie?

A tak by przyjechali, zawieźli do @Jarek i po kłopocie :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam zrezygnowałem z ich oferty, bo po ustaleniu szczegółów "u góry" stwierdzono jednoznacznie, że assistance w PZU nie dotyczy motocykli :default_cool: może się coś zmieniło... przez miesiąc...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja tam zrezygnowałem z ich oferty, bo po ustaleniu szczegółów "u góry" stwierdzono jednoznacznie, że assistance w PZU nie dotyczy motocykli :default_cool: może się coś zmieniło... przez miesiąc...

To mu dałeś do myślenia

Wysłane z Dakaru

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×