Skocz do zawartości
Rozan

ładowanie akumulatora bez rozbiórki

Recommended Posts

Dnia 20.01.2017 o 20:21, Pszemo napisał:

No i teraz Cię dopadną serwisanci z ZS.

Przecież MT pojedzie i będzie się kłócił, domagał, że chce i jeszcze powie, że Ben powiedział, że w bmw jest.

Ben, ja Ci mówię, suzuki Cię zajeb....

Chyba nie , MT ma pewnie zakaz wjazdu do BMW . Za wszechobecną pretensjonalność .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, Pawel_Ryki napisał:

przecież ściągnięcie boczka trwa góra 5 minut.... po co kombinować ? 

Nie boczka a srodkowego plastiku, i jak ktos nie przykreci srub po bokach stacyjki to idzie bardzo szybko ale po co? Czemu by nie miec gniazda zapalniczki wprost do akumulatora?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, raby napisał:

Nie boczka a srodkowego plastiku, i jak ktos nie przykreci srub po bokach stacyjki to idzie bardzo szybko ale po co? Czemu by nie miec gniazda zapalniczki wprost do akumulatora?

Ooooo dobrze, że mi przypomniałeś muszę kupić boczek i zrobić skwary

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Dziadek napisał:

Ooooo dobrze, że mi przypomniałeś muszę kupić boczek i zrobić skwary

 I ladujesz to w akumulator?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, raby napisał:

 I ladujesz to w akumulator?

Nie łańcuch smaruję :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odbrzewam temat bo moje aku wymaga cyklicznego dołądowywania...

1. Czy podłączanie łądowania aku bez rozłączania masy od aku nie popsuje elektroniki motocykla?

2. Ładowarki mikroprocesorowe monitorują aku na podstawie rezystancji wewnętrznej/pojemności. Wszystko ładuje się ładnie kiedy aku jest odpięty od instalacji motóra. Kiedy aku nie jest rozpięty od motóra nie przekłąmuje to wartosci czytanych przez ładowarkę? Czy wtedy mamy pełne/włąściwe łądowanie? Nie straci aku na żywotności?

3. Ile lat żyją Wasze akumulatory? Używacie AGM czy żelowe, czy klasyczne kwasówki?

Może wypowie się jakiś znawca tematu?

Ktoś chętny?

Pozdro

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.11.2016 o 20:01, Pszemo napisał:

Pamiętać też trzeba, że ładowarki mają opcję "ładowanie zimowe" i w tym trybie akumulator jest cały czas podłączony do ładowarki. Idąc tokiem myślenia @kolo30 trzebaby się przeprowadzić na całą zimę do garażu.

Wypowiedź z zeszłego roku, ale może warto sprostować. Kiedyś dokładnie sprawdzałem jak działa tania automatyczna ładowarka z Lidla.Ten "tryb zima" to mocniejsze podładowanie aku, napięcie na aku dolatuje pod 14,65V. Na początku ładuje większym prądem do 14V, później natężenie spada do 0,75A i tak do 14,65V na aku, po czym przechodzi w tryb konserwacji i ładuje prądem 0,2-0,3A co i tak dla aku z motocykla jest zbyt dużo, aby bez spinek zostawić go na całą zimę. Jest jeszcze jeden myk - podczas zaniku prądu w instalacji - ładowarka nie załączy się samoczynnie i nie będzie kontynuować ładowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×