Skocz do zawartości
dakarowy

Czarne kufry

Recommended Posts

Gdzieś tu się ktoś chwalił że widział kufry VArio bez blaszek aluminiowych i tak się zastanawiam... może by tak bez blaszek zamontować.. :roll: Na dzień dzisiejszy nie wiem jak wyjdzie ich renowacja, a narazie mam zdjecia bez blach :twisted: Oczywiście białe paski by zniknęły :roll: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kiedyś zadałem Ci pytanie czy przerabiasz na czarne. Srebrne ładniejsze, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D Kurwa jak widze te moje odrestaurowane blaszki, to zastanawiam się co dalej począć z tym fantem :D

Look, w realu jest gorzej :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarowy, a miałeś takie ładne kufry (jak to powiedział poeta miałeś....... złoty róg)

Nie przejmuj się... będę miał fajne orydżinalne pastiki.. :D

CZy chodziło Ci bardziej o Chama :roll: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:D Kurwa jak widze te moje odrestaurowane blaszki, to zastanawiam się co dalej począć z tym fantem :D

Look, w realu jest gorzej :D :beer:

:) wyglądają jak zestaw tuningowy od Trabanta, mam nadzieję, że się nie Obrazisz ale nie mogłem się powstrzymać :D . Co za fachmann Ci je tak urządził? Zostań przy wersji czarnej, pasuje do gmoli ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co za fachmann Ci je tak urządził?

No... jakby to powiedzieć ... jest taki "AS" wśród nas... (oczywiście nie chodzi o forumowicza) :D

A blaszki będą albo do suszenia grzybów, albo do paleniska grilla.. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, może ten Twój kolega od alu-kufrów Ci jakieś porządne blachy wykona? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarowy, może ten Twój kolega od alu-kufrów Ci jakieś porządne blachy wykona? :D

Z dorobieniem czegoś takiego zapewne miałby problem.. :? ale tu wina ewidentna jest malarza/lakiernika, który jak widać na zdjeciach położył nierówno (to chyba zbyt mało powiedziane) :D warstwę lakieru, warto zaznaczyć tutaj, że to lakier bezbarwny.. :oops: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy... ale nie będziesz chciał swoich aluminiowych samoróbek z powrotem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarowy... ale nie będziesz chciał swoich aluminiowych samoróbek z powrotem :D

No nie wiem... nie wiem... a co już Ci się niepodobają? :D

Dzisiaj jeździłem bez blach z hamskimi białymi paskami na bokach i było dobrze.. :D

P.S. Chyba dlatego się wszyscy na mnie patrzyli..., no chyba że ze względu na -5*C, ale chyba jednak na brak blach :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarowy... ale nie będziesz chciał swoich aluminiowych samoróbek z powrotem :D

No nie wiem... nie wiem... a co już Ci się niepodobają? ...

Kufrów nie oddam :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też jeżdżę na razie bez blach, a dokładniej z jednym bocznym kuferkiem :D też pewnie dziwnie wyglądam :)

Wracając do twoich "blaszek" przy pierwszym "rzucie okiem" skojarzyły mi się ze słoniną ze świniobicia :D Pewnie to efekt światła :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarowy... ale nie będziesz chciał swoich aluminiowych samoróbek z powrotem :D

No nie wiem... nie wiem... a co już Ci się niepodobają? :D

Dzisiaj jeździłem bez blach z hamskimi białymi paskami na bokach i było dobrze.. :D

P.S. Chyba dlatego się wszyscy na mnie patrzyli..., no chyba że ze względu na -5*C, ale chyba jednak na brak blach :) :beer:

Nie sądzisz chyba, że wszyscy wiedzą o aluminiowym "wykończeniu" kufrów. Zrób sobie czarne i pieprz to. Do osiemsetek są czarne i jest ok. Mów, że tak ma być. Bo inaczej pozostaje usuwanie lakieru z blach i "reanimacja" od nowa. Zawsze te trochę blachy w razie wywrotki może coś dać. No i jak pojedziesz np. do Maroka nie zrobi ci się piec hutniczy w środku. Ja jak w wakacje kładłem do centralnego mokry ręcznik to po kilku godzinach jazdy miałem w środku jak w Poznańskiej Palmiarni. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tu założone tak dla przymiarki i ogólnego poglądu :) Z daleka nie jest tak źle... :D

Ehh... żeby chociaż lakier był równomiernie położony :evil: :D

Tu link do wszystkich zdjęć, tych z bliska też... (tu wygląda to nieco gorzej) :oops: :D

https://picasaweb.google.com/dakarowy/B ... Renowacji#

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy jak powiedział Tomasz Zostań przy czarnych, nie wyglądają źle, a z funkcjonalności przecież nic nie tracą. W te kufrowe blachy to chyba ktoś strzelał :D. Moje są sfatygowane ale przy tych to pikuś :D.

P.S. czarny, dakarowy błotniczek mam już założony a oświetlenie touratecha (brzydki przód :D i tył) jest już w drodze do mnie. Czekam jeszcze na białe kierunkowskazy. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tyg. ja się pochwalę fotami :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie da rady ich przemalować? Za wzór może byc GOLF z drugiego planu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A nie da rady ich przemalować? Za wzór może byc GOLF z drugiego planu.

Właśnie one miały być w podobnym kolorze (znaczy w kolorze oryginału)...ale się nie udało.. :D

Przemalowac można, tylko teraz nie wiem jak... żeby nie wyszło jeszcze gorzej... choć z drugiej strony niewiele tracę.. a właściwie nic :D

W te kufrowe blachy to chyba ktoś strzelał . Moje są sfatygowane ale przy tych to pikuś .

Prawda jest taka, że po pierwsze primo są pomalowane na połysk, dzięki czemu bardziej widać powyginaną blachę.. a po drugie primo :D te zdjęcia miały na celu uchwycenie właśnie tej kiepskiej roboty, jak pisałem poniżej z daleka tego nie widać, poza źle (nierówno) położoną warstwą lakieru i w tym upatruję głównego problemu, ale narazie dzisiaj je przymierzyłem , jutro zdejmę, pojutrze założę, a po pojutrze podejmę decyzję co dalej.. :twisted: :) :beer:

I ostatnia prawda jest taka, ze czarne mi się podobają (plastiki), ale jasne blachy nakładki robią świetny kontrast kolorystyczny względem całego motocykla, w końcu jakiś projektant się nad tym natrudził.. albo może i nie.. :D Pożyjemy... zobaczymy... tylko gdzie ja teraz takiego malarza fachowca znajdę..? :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ten co malował niech poprawia do skutku i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I ostatnia prawda jest taka, ze czarne mi się podobają (plastiki), ale jasne blachy nakładki robią świetny kontrast kolorystyczny względem całego motocykla, w końcu jakiś projektant się nad tym natrudził.. albo może i nie.. :D Pożyjemy... zobaczymy... tylko gdzie ja teraz takiego malarza fachowca znajdę..? :D :beer:

To nie Możesz zetrzeć tego lakieru papierem ściernym i spróbować sprayem z podkładem? Myślę, że będzie lepiej wyglądać niż teraz. Jak już powiedziałem posiadam farbę w sprayu i podkład, które Ci chętnię użyczę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ten co malował niech poprawia do skutku i tyle.

Ten co malował... chciał poprawić... ale wtedy to ja już nie chciałem, jak zobaczyłem to cudeńko :D

To nie Możesz zetrzeć tego lakieru papierem ściernym i spróbować sprayem z podkładem? Myślę, że będzie lepiej wyglądać niż teraz. Jak już powiedziałem posiadam farbę w sprayu i podkład, które Ci chętnię użyczę.

Właśnie się zastanawiam, co dalej... :? I biorąc pod uwage wasze krytyczne opinie na temat moich superblach... :D , i zauważając, że prawdziwa cnota krytyki się nie boi... :D wpadłem na nowy pomysł, że możnaby je było okleić tą MiKo - nową folią, która jest matowa i prawdopodobnie zneutralizowałaby te wygięcia, chociaz w minimalnym stopniu :roll: Tylko jeszcze nie wiem jaki kolor wybrać.. co Wy na to? :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

good idea :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytając Twoje rozterki na temat blach na kufrach poszedłem obejrzeć swoje. Wydaje mi się, że to jest "surowe" matowe aluminium. Może daj to do piaskowania i tak zostaw bez lakieru. Ale czarne są naprawdę ok. Albo walnij sobie kraciate grafitti a'la malowanie dakara. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może pomysłem jest pomalowanie farbą do felg aluminiowych, bo wbrew pozorom felgi też są malowane kolorem a nie tylko lakierem bezbarwnym. Druga sprawa to powinien się tym zająć lakiernik a nie malarz :-)

Jeżeli chodzi o folię to też muszisz dobrać dobrą folie. Najlepiej taką którą robi się plastyczna pod wpływem temperatury. Na kufrach jest za dużo zaokrągleń, naklejając zwykłą folie po jakimś czasie będzie kupa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×