Skocz do zawartości
dakarowy

Czarne kufry

Recommended Posts

Druga sprawa to powinien się tym zająć lakiernik a nie malarz

;) no ten co malował też nazywa siebie lakiernikiem :lol: Po tym co zrobił to ja nazwałem go malarzem ;)

Jeżeli chodzi o folię to też muszisz dobrać dobrą folie. Najlepiej taką którą robi się plastyczna pod wpływem temperatury. Na kufrach jest za dużo zaokrągleń, naklejając zwykłą folie po jakimś czasie będzie kupa.

I właśnie w tym problem, bo nie miałem z tym do czynienia, więc pytanie czy wystarczy taka http://allegro.pl/folia-termoplastyczna ... 00691.html , bo już wiem, że kolor musi być imitacją matowego aluminium :D

Jeśli ktoś ma namiary na jakąś ekstra-super-mega-hiper-max wypasioną :D i najlepiej sprawdzoną folię w kolorze matowego aluminium, to niech tu zapoda linka, będę wdzięczny, bo niechciałbym kupic gówna i się dodatkowo denerwować :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda dobrze, cena jest znośna, arkusz 100cm x 70cm kosztuje 30zł, taniej na pewno niż za lakierowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czytając Twoje rozterki na temat blach na kufrach poszedłem obejrzeć swoje. Wydaje mi się, że to jest "surowe" matowe aluminium. Może daj to do piaskowania i tak zostaw bez lakieru.

I to by się zgadzało :D

Zacytuje gościa z forum AT, niejaki wasilczuk:

"lakier bezbarwny na aluminium to tak jak lakier bezbarwny na męskie paznokcie

p.s. przepraszam panów malujących paznokcie "

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po piaskowaniu może wiele nie zostać z tej blaszki. Chyba bardziej odpowiednie byłoby szkiełkowanie (?).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkiełkowanie one już przeszły :D , nie bedę ryzykował ponownego... :? obstaje przy folii, jesli będzie lipa, to kufry będą czarne plastikowe ;) , no chyba że mnie coś pierd... o..lnie i kupie nowe blaszki z serwisu... :D , ale to już chyba wtedy będzie ze mną bardzo źle :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to Panie jest jak się goni za ideałem :D

Ale don't worry - per aspera ad astra. Będzie dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dość spory wydatek, według OEM 160$ sztuka :shock:

Jedne co dobre że prawa i lewa jest taka sama :D

numer katalogowy 71607669035

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To dość spory wydatek, według OEM 160$ sztuka :shock:

Jedne co dobre że prawa i lewa jest taka sama :D

numer katalogowy 71607669035

Wiem... wiem.., widziałem... :shock: :evil: :D

Właśnie daltego bawiłem sie z pseudorenowacją :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jakby użyć ich jako formy i wewnątrz blach wykonać kopyto z żywicy epoksydowej, to można by potem robić takie z laminatu np z włóknem węglowym - byłoby stylowo jak w F1 :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy kształt tych kuferków nie jest przypadkiem opatentowany przez Bi-Em-Dabljiu? Nie zdziwiłbym się...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj tam, oj tam, mozna zamienic litery albo zrobic wiecej paskow :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a jakby użyć ich jako formy i wewnątrz blach wykonać kopyto z żywicy epoksydowej, to można by potem robić takie z laminatu np z włóknem węglowym - byłoby stylowo jak w F1 :D
oj tam, oj tam, mozna zamienic litery albo zrobic wiecej paskow :-)

Coś w stylu WMB (Wyrób Mocno Bublowaty, albo Wreszcie Masz Bubel) :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak czy inaczej proponuję otworzyć konkurs na fuck-up roku i jednocześnie zgłaszam kandydaturę kufrów Dakarowego :D

jak się dokładnie przyglądam, to one są w taki lekki różowy dżez.... prawda?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak czy inaczej proponuję otworzyć konkurs na fuck-up roku i jednocześnie zgłaszam kandydaturę kufrów Dakarowego ;)

jak się dokładnie przyglądam, to one są w taki lekki różowy dżez.... prawda?

Taaaaaa :D

Ten róż to chyba jednak wina aparatu :D

Co jednak nie przeszkadza w zajęciu przez nie pierwszego miejsca na liście :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, specjalnie dla Ciebie znalazłem zdjęcie kufra obklejonego folią :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łał... :D klasa sama w sobie, tylko ja idę w matowe aluminium :roll: i czekam właśnie na przesyłkę (folię) i żonka mi temat załatwi :D

Efekty wrzucę na forum. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już to dzisiaj rano widziałem :D na szczęście nie pasują :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właściwie to nie wiem dlaczego wczesniej nie napisałem o tym. Napisz do użytkownika anax z naszego forum o twoim pomyśle obklejenia folią kufrów. To jest mój dobry znajomy który na codzień zajmuje się obklejaniem wszystkiego co można :-) po prostu taką ma robote. Na pewno wie więcej od nas na ten temat i powinien coś doradzić.

Jeżeli oczywiście folia która właśnie do ciebie dorarła się nie sprawdzi, czego nie życzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Właściwie to nie wiem dlaczego wczesniej nie napisałem o tym. Napisz do użytkownika anax z naszego forum o twoim pomyśle obklejenia folią kufrów. To jest mój dobry znajomy który na codzień zajmuje się obklejaniem wszystkiego co można :-) po prostu taką ma robote. Na pewno wie więcej od nas na ten temat i powinien coś doradzić.

Jeżeli oczywiście folia która właśnie do ciebie dorarła się nie sprawdzi, czego nie życzę.

No to sie obudziłeś.. :D

Właśnie podobno dzisiaj doszła folia i dzisiaj rozpocznę klejenie, oczywiście wykorzystując zdolności i ręce żony :D

Jeśli faktycznie mi, a raczej żonce nie pójdzie, zrobię jak polecasz.. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie podobno dzisiaj doszła folia i dzisiaj rozpocznę klejenie, oczywiście wykorzystując zdolności i ręce żony :D

Jeśli faktycznie mi, a raczej żonce nie pójdzie, zrobię jak polecasz.. :D

Żona Ci pomaga ? Przy motocyklu ? No to ja muszę ten post pokazać swojej niech się wstydzi trochę :D :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Żona Ci pomaga ? Przy motocyklu ?

Tak.. jutro bierze się za ustawianie zaworów i regulację zapłonu :D

A tak na poważnie z ostatniej chwili:

Nie polecam zdejmowania blaszek ozdobnych z kufrów V :D ario celem ich renowacji, właśnie doszedłem do wniosku że moje ostatnie koszty związane z ich renowacją to nic innego jak wyrzucenie pieniędzy w błoto i kupa nerwów.. :evil: Teraz mam dwa wyjścia albo pozostawić bez.. albo zakupić nowe blaszki za ok. 1 tyś zł :shock: :evil: bo moje wyklepane blaszki nie pasują już na kufry, po prostu się wstąpiły.. :D

Także zajebiście! :evil:

Prawdopodobnie najlepszą opcją w tym wpadku byłoy nałożenie folii termoplastycznej, bez zdejmowania blach z kufrów :roll: :evil:

P.S. Tak jak alik pisał.. tak to jest jak się dąży do ideału :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy - nie przejmuj się :D przynajmniej nie będzie szkoda położyć kiedyś moto w terenie na kufrze.

A z czarnych kufrów... Pochwale się, że kupiłem dziś mojemu dziczkowi topcase Hepco&Becker - co prawda lata swoje już ma, ale trzyma się nieźle. Cena okazyjna. Jedynie kluczyki trzeba dokupić, bo zaginęły w akcji.

O tak się prezentuje:

kufer3.jpg

kufer2.jpg

Nareszcie będzie, gdzie włożyć klamoty przy lataniu po mieście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W kalendarzu BMW na ten rok w miesiącu marcu jest G650GS z kuframi i to zupełnie czarnymi :D ...podobnymi trochę do Twoich bez aluminiowych dekielków, chyba chłopcy z BMW zaglądają na nasze forum :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daniel, zostaw czarne i już. Alu blaszka nie jest akurat w kufrach najważniejsza. :beer:

Na allegro praktycznie nie do dostania wiec pozostaje śledzenie ebaja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×