Skocz do zawartości
vojteks

650 gs dla wysokiego

Recommended Posts

Cześć 

Szukam kogoś w okolicy Olsztyna (tego w warmińsko-mazurskim) kto dał by się przymierzyć do gs 650. Mam 197 cm wzrostu i nie wiem czy nie jestem za wysoki na ten motor. Rozważam również wersję Dakar.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy dakar nie bedzie niski :p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć 

Szukam kogoś w okolicy Olsztyna (tego w warmińsko-mazurskim) kto dał by się przymierzyć do gs 650. Mam 197 cm wzrostu i nie wiem czy nie jestem za wysoki na ten motor. Rozważam również wersję Dakar.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponowałbym się najpierw przymierzyć, gdybyś był z tego Olsztyna pod Częstochową to z przymiarką nie byłoby problemu.

Ja mam 191cm, 95kg masy własnej o rozmiarze buta i innych wymiarach pisał nie będę, bo i tak nic do sprawy nie wnoszą, a mogą niektórym przykrość sprawić :)

Mam zwykłego gs-a, nie dakara i generalnie nawet nie zastanawiam się jak na nim wyglądam, bo mam to w głębokim poważaniu.

Uważam, że pozycja za sterami dla mnie jest bardzo wygodna.

Kiedyś z czystej ciekawości chciałem sprawdzić, czy wyższa kanapa nie byłaby lepsza...Podłożyłem sobie kocyk, obkleiłem pancertaśmą i w drogę... Niestety okazało się, że jestem za dużo ponad szybą i bardziej wieje niż w standardzie, so... więcej nie kombinowałem, zdarłem taśmę kocyk schowałem do kufra, bo kocyk w kufrze musi być (jak ktoś nie wie dlaczego, to niech sobie obejrzy "Zróbmy sobie wnuka" :) ).

Wracając do tematu niema różnicy w pozycji siedzącej między dakarem a zwykłym gs-em, różnice wynikają jedynie z wysokości siedzeń (są trzy), ale to można sobie kombinować i na jednym i na drugim (w sensie tapicerować, bądź dokupić inne siodło wyższe, niższe, bo niestety inżyniery nie przywidzieli regulacji).

Podobno są różnice w samej jeździe, ale to bardziej zależy od tego gdzie się chce jeździć i po czym. Ja dochodzę do wniosku, że dla mnie gs jest na asfalt, na boczne drogi mam innego wścieklaka, ale to kiedyś w innym wątku go opiszę, robiąc sobie u jednych złośliwości a u drugich... cóż może nawet będą mnie po rękach całować :)

Podsumowując...

Przymierz się i sam zdecyduj...

Możesz podjechać do dealera bmw i przysiąść się do g650gs, bo to praktycznie to samo, co starsze f650gs (prod. 2000-2007)

A na to co kurduple wypisują nie zwracaj uwagi... bo będziesz harkiem jeździł :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, vojteks napisał:

To co polecacie do 10000 tys. Transalpa  650 rozważałem ale ABSu nie ma.

Dakara.

Wyżej prawie wszystko napisane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Moto Troter napisał:

Portfel? :default_icon_e_biggrin:

Za mały na 10 tysięcy tysięcy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć 

Szukam kogoś w okolicy Olsztyna (tego w warmińsko-mazurskim) kto dał by się przymierzyć do gs 650. Mam 197 cm wzrostu i nie wiem czy nie jestem za wysoki na ten motor. Rozważam również wersję Dakar.

Hmmmmmmm,niech no pomyśle........:default_dry:masz 197 cm .....:default_blink:wiesz ,powiem Ci ja dawałem rade:default_icon_beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Za mały na 10 tysięcy tysięcy ;)

No fucktycznie szkatuła wydaje się być odpowiedniejsza.  :default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, vojteks napisał:

Cześć 

Szukam kogoś w okolicy Olsztyna (tego w warmińsko-mazurskim) kto dał by się przymierzyć do gs 650. Mam 197 cm wzrostu i nie wiem czy nie jestem za wysoki na ten motor. Rozważam również wersję Dakar.

 

Hmmmmmmm,niech no pomyśle........:default_dry:masz 197 cm .....:default_blink:wiesz ,powiem Ci ja dawałem rade:default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, gural napisał:

 

Hmmmmmmm,niech no pomyśle........:default_dry:masz 197 cm .....:default_blink:wiesz ,powiem Ci ja dawałem rade:default_icon_beer:

To prawda, sam widziałem jak Gural przyniósł GS'a na zlot. :default_icon_e_biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, Moto Troter napisał:

No fucktycznie szkatuła wydaje się być odpowiedniejsza.  :default_icon_e_biggrin:

Powiedzmy że to kwota w Wietnamskich Dongach :D

Nikogo z okolic Olsztyna? Może ktoś z województwa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, JaGrab3 napisał:

Tdm 900, na taką teraz poluje....

wysłane z Nokii 3210
 

Płoszysz zwierzynę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy takim słusznym wzroście polecał bym Dakara, mimo wszystko jest trochę wyższy niż zwykły GS ...no chyba że masz zachwiane proporcje i króciutkie nóżki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj oj tam, słuszny wzrost to ma nasz vvagarowicz Rampus, a dojechał starą f650 do Azji i chyba dopiero pod chińską granicą ją sprzedał

Z drugiej strony Doodek, która wzrostem nie grzeszy, ogarniała ktm w Birmie czy gdzieś w okolicy :)
taptarapta




  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin, Wy sprzedaliscie czarnucha?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla wyjaśnienia. W wielkim poważaniu mam to jak będę wyglądał na gs'e, chodzi mi tylko i wyłącznie o ergonomię. Jutro chyba kurs do Gdańska do handlarza przymiarkę zrobić do paru modeli  (w tym do gs'a). 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Usiadłem na gs 650 i Strada.  Wyglądam jak na psie ale najgorsze że kolana nie mieszczą mi się w wyprofilowania na tym co w innych motocyklach jest zbiornikiem paliwa. Wygląda na to że GS 650 nie dla mnie. O dziwo Aprilia Trail jest OK tylko niestety brak ABS. No i jestem w kropce. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×