Skocz do zawartości
sid

czy warto interesować się (kupić)?

Recommended Posts

witam,

szukam czegoś w okolicach 10 k zł, więc z tego co się orientowałem z grę wchodzą roczniki 2000-2002. znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/item909565428_bmw_f_650_gs.html czy warto się tym w ogóle interesować. co uważacie o kupnie czy szukać czegoś w polsce czy poza granicami naszego kraju? jakieś rady, wskazówki będą bardzo cenne i mile widziane.

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WITAJ

Motorek na zdjęciach wygląda nieżle. Widać , że miał małą przygodę prawą stroną (brak lusterka, owiewka otarta). Nic koleś nie pisze o papierach (tłumaczenia, przegląd itp.) jeżeli to spadnie na ciebie to dochodzi dodatkowy koszt. Jak nie masz daleko to najlepiej podjechać i obejżeć (a jeszcze lepiej wez ze sobą kolegę który spojży chłodnym okiem).

Ja po swojego Dakara jechałem 430 km i gdyby nie kolega który był ze mną, to nie sprawdził bym nr.VIN ani nie upomniał się o kartę pojazdu - taki byłem napalony.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

- 10k to średnia cena pojawiających się na alegro małych GSów

- kwestia czy rocznik 2000 czy 2003 wg mnie nie ma znaczenia - wszystko zależy od historii egzemplarza, przebiegu, natury i sumienności serwisowej właścicieli itp.

co innego modele po 2004 - to już dwuświecowy rotax - ale to nie za 10k

- warto się interesować bo to i tak głównie zciągane z zagranicy sprzęty ogłaszane są na alegro

- polecam popytać sprawdzonych sprzedających:

Nasz kolega Franz się tym zajmuje, i pomijam że ściągnął mojego Dakara 8-) , ale na AfricaTwinForum wyczytasz o wielu zadowolonych jego klientach: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1058311 zagadaj z nim - na wiosne może bedzie coś przywoził, widze że teraz bardziej operuje 20k, ale chyba z małych GS się nie wycofał :mrgreen:

- cenna wskazówka to pojechać oglądać moto z kimś chociaż znającym się na mechanice motocyklowej, najlepiej znawcą GSów - zawsze można poprosić kogoś z forum z danego miasta czy nie zechciałby "rzucić okiem z bliska" zanim przyjedziesz.

Ten z Twojego linku na moje oko (oko internetowe :) ) nie budzi zastrzeżeń: wszystkie części oryginalne, przebieg bardzo możliwy, nie sugeruj się przepalonymi wydechami - normalne, pozatym jest zupełnie goły, nie licząc mocowania na top-case. Zapytaj o udokumentowanie historii motka i jego serwisowania.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki za wskazówki. nawet najdrobniejsze rzeczy są dla mnnie cennymi informacjami. w tym przypadku moto jest w krakowie, raczej nie jestem w stanie w tym momencie ruszyć się z wawy. mam nadzieję, że nikt tego nie kupi i pojawi się jeszcze na allegro :)

swoją drogą to wyczaiłem wcześniej czytając forum AT użytkownika Franz :) spróbuję się z nim skontaktować w pierwszej wolnej chwili, gdy będę w stanie napisać coś sensownego :)

dzięki raz jeszcze

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Jesli chcesz to moge się z gościem umowić i zobaczyc sprzet w Krakowie. Pogadam, zrobie Ci lepsze zdjecia. Ale jak to moto z Wloch to ja bym sie nie pakowal bo jak widzialem jak oni dbają o nie ( tak jak o samochody ) to bym sobie od razu odpuścił :). Wydechy ma przepalone jakby 50.000km mialy przejechane. Poza tym tak jak powiedział ZWIERZ mial glebke na prawą strone wiec nie uniknione że mu sie coś z geometria ramy poprzestawialo - a to sprawdzisz tylko na jezdzie probnej bez "trzymanki". W zimie raczej nie zrobisz, z wiadomych powodow.

Temat papierow pomijam bo to wogole podstawa i jak koles ich nie ma a nie zna historii motocykla to kupujesz tak naprawde kota w worku :).

Szukaj raczej czegos z niemiec albo od kogos zaufanego z PL.

Jak coś to pisz do mnie albo dzwon na 694 490 734.

Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podłączę się pod ten temat.

Marzy mi się F650GS w wersji Dakar i mimo, że raczej pod koniec roku zdecyduję się na zakup to chciałbym podpytać Was o znaleziony na Allegro egzemplarz.

Wiem, że ze zdjęć niewiele można powiedzieć, ale może ktoś zna ten motorek. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1665581

Może jakimś cudem uda mi się wcześniej spełnić moje marzenie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyłączam się do tematu. Marzą mi się dwa kółka a sam niestety nie orientuję się prawie wcale w tym temacie stąd liczę na pomoc doświadczonych użytkowników forum. Co możecie powiedzieć o tych 2 ofertach: ?

http://allegro.pl/item917690928_bmw_f_6 ... 4_rok.html

oraz

http://allegro.pl/item928031581_bmw_f_6 ... _z_ac.html

Może ktoś już zetknął się z tymi sprzedawcami wcześniej?

Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi -teraz to już tylko kwestia zamknięcia sprawy kredytu i sam zakup motocykla :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sprzedawców nie znam, więc ciężko po tym coś wnioskować, zadzwoń i wypytaj o historie, papiery, udokumentowanie itp

z anglikiem:

- zapytaj o reflektor, jeśli angielski to do wymiany - poza tym odczyt z licznika mniej wygodny

- pamiętaj o angielskim syndromie wilgotnego klimatu = korozja , to oczywiście nie zasada ale wymacać sprzęt ze szczególną uwagą by się przydało

- plus to stopka centralna i handbary

- ciekawostka to idealnie czyste wydechy, chyba niedawno skrupulatnie czyszczone?

w przypadku "Miśka" to:

- po pierwsze jaki przebieg?

- w jakim stanie napęd (łańcuch i zębatki)

- dziwne że niema naklejek na tylnych plastikach, nie dam głowy, ale chyba zawsze były?

- co to za dodatkowe przełączniki przy prawej manetce?

wiecej ze zdjęć ciężko coś wylookać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w przypadku "Miśka" to:

- po pierwsze jaki przebieg?

- w jakim stanie napęd (łańcuch i zębatki)

- dziwne że niema naklejek na tylnych plastikach, nie dam głowy, ale chyba zawsze były?

- co to za dodatkowe przełączniki przy prawej manetce?

wiecej ze zdjęć ciężko coś wylookać

:) (miśka czyli sprzedającego )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może ktoś już zetknął się z tymi sprzedawcami wcześniej?

Nie znam tej firmy z Gdańska co sprzedaje tego GSa ale dawno temu jak chciałem wycenić swojego Dakara i przeglądałem oferty to natknąłem się na tego i widzę, że do dziś tam stoi :)

Coś musi być na rzeczy bo cena vs rocznik korzystna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do taj firmy z Gdańska, to jak szukałem Dakara w zeszłym roku to zainteresowało mnie ich ogłoszenie. Rokiem młody, cena bardzo atrakcyjna.Nawet doszło do wstępnych rozmów i targów przez telefon , cena zeszła do 17tyś. Na szczęście szwagier(motonita) ma kolegę w Gdańsku(motonitę) który podjechał go obejrzeć.Moto jak to z UK , przyrdzewiałe, zaniedbane, ogólnie nie warte zainteresowania- przebieg mimo że mały,nieudokumentowany. Dzięki tym "motonitom" uniknołem przejażdżki 1000km na darmo , bo przez telefon nie poinformowano mnie o tych szczegółach, ale co przwda nie wciskałi kitu że jest w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

do xracing

Cena niezla jak na ten rocznik, troche podejzanie niska.

Brak prawego lusterka. Albo byla gleba albo ktos odkrecil, pytanie czy celowo.

Przebieg 35.000 jak nie udokumentowany to moze byc cos krecone.

Ogólnie mozna sie zastanowic i poogladac sprzet, przejechac sie to obowiązkowo.

Ale szału moim zdaniem nie ma :).

pzdr

Piorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Xracing- tez interesowalem sie tym motocyklem jakis czas temu ale zrezygnowalem nawet z tego zeby jechac i go obejrzec po tym jak jednego dnia sprzedawca powiedzial mi ze wlasciwie to jest juz sprzedany bo ma przyjechac handlarz i go zabrac... a po jakims czasie ogloszenie znow wrocilo. Skoro handlarz nie zdecydowal sie na niego to stwierdzilem ze nie ma sensu zebym sam jechal ogladac go w te sniegi. Jak widze ogloszenie nadal aktualne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam

co powiecie o tym http://allegro.pl/item934769903_bmw_f650gs_f_650_gs.html? wygląda całkiem ok, choć przebieg już prawie 40000. i pytanie przy okazji. zauważyłem, że czasami są opisy o abs-ie, a czasami nie ma. jak to jest z rocznikami 2000-2003, czy one miały abs, czy tylko jako opcja?

dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Abs był opcją, ten widać że niema. Ciekawa przeróbka kolorystyczna: naklejki z dakara 2000 na żółte plastiki (ciekawe czy potem polakierowane czy tylko naklejone), siedzenie też stawiam że wymienione pod kolor - jest to siedzenie akcesoryjne niższe.

Martwi mnie coś co dostrzegam na przednim błotniku fot1, czy to ślady klejenia/spawania plastiku ??

Poza tym przebieg rzeczywiście nie najświeższy, choć jeśli był ładnie serwisowany to zupełnie nie ma on znaczenia.

bogato wyposażony w oryginalne akcesoria BMW: wysoka szyba, podgrzewane manetki, handbary, gniazdo zapalniczki, płyta pod silnikiem, klatka pod silnikiem, kufer centralny.

- szyba nie wysoka tylko po prostu od dakara (wcale nie daje rewelacji w osłonie od wiatru)

- gniazdo zapalniczki i płyta pod silnik jest zawsze !

- gmol pod silnik (klatka ;) ) owszem przydatka rzecz, w terenie

- grzane manetki, handbary to dobre, przydatne, opcjonalne dodatki

- kufer to najcenniejszy dodatek z tego wszytskiego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie takich przeróbek się boję, bo nigdy nie wiadomo czy one mają coś ukryć, czy taki "tuning" zrobił użytkownik, bo mu sie po prostu tak podobało i bez żadnych złych intencji. ale tego to ja niestety ocenić nie potrafię.

dzięki za odpowiedź. mój zapał chyba znowu zmalał ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
witam,

szukam czegoś w okolicach 10 k zł, więc z tego co się orientowałem z grę wchodzą roczniki 2000-2002. znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/item909565428_bmw_f_650_gs.html czy warto się tym w ogóle interesować. co uważacie o kupnie czy szukać czegoś w polsce czy poza granicami naszego kraju? jakieś rady, wskazówki będą bardzo cenne i mile widziane.

pzdr

Witam,

Moto oglądałem osobiście 28 lutego, o historii niewiele się dowidziałem poza tym że z włoch, na pewno była przewrotka (brak lusterka i otarcia) trudno jadąc 500m określić czy wszystko jest OK, silnik odpalił bez problemu, coś hałasowało w przednim zawieszeniu (jakby uszkodzony klocek hamulcowy albo coś takiego), napęd do wymiany (zębatki + łańcuch), poinformował mnie o tym sprzedający - koleś zajmujący się sprowadzaniem motorów i samochodów z zagranicy, nie podobało mi się spasowanie plastików (osłona akumulatora). Nie działało podgrzewanie manetek, a czy ABS działał to trudno było sprawdzić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to znowu ja :D

a może coś takiego z belgii sprowadzić http://www.kapaza.be/Motos/BMW/23369786/BMW_f_650_GS.html

wygląda na wychuchany. ten przebieg to jakaś nieprawdopodobna rzecz. nasuwa się pytanie czy da się coś przekręcić licznik w gs?

skuter już sobie ściągnąłem z belgii i jest ok. z moto większy problem, no bo też większy zakup. co tam widzicie na tych zdjęciach panowie. proszę o opinie. ;)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Licznik da się przekręcić w każdym pojeździe. Tu przebieg malutki więc trzeba dobrze obejrzeć. Powinien mieć wszystko orginał, opony, napęd itd. Poza tym chyba trochę drogi jak na 2002r co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no więc właśnie zależy. jeśli stał w garażu i ktoś nim jeździł w niedzielę do kościoła to z takim przebiegiem i wyposażeniem chyba warto. poza tym jeśli na serio nie był jeżdżony to oznaczałoby, że nie może być też uszkodzony, w znaczeniu, że nie miał gleby. no ale może mój tok rozumowania jest błedny i ktos mi wskaże miejsce w którym popełniam błąd. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżeli pojazd stał przez dłuższy czas (parę lat) nieuzywany, nieodpalany co jakiś czas, bez odpowiedniego przygotowania do tak długiego snu, może sprawić sporo problemów

po pierwsze - gumy: parcieją

po drugie - silnik: pierścienie mogą zatrzymać się w cylindrze i kończy się to praktycznie remontem kapitalnym silnika (miałem ten problem, jak kupiłem silnik do Renault Twingo ze znikomym przebiegiem, który stał od 5 lat nieruszany i niezabezpieczony)

poza tym płyny, przewody, wszystko też się starzeje, niekiedy bardziej, kiedy nie jest używane

sprzęt jest wart zainteresowania, ale trzeba dokładnie go przejrzeć przed zakupem, zeby nie wejść na minę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podłączę się pod ten temat.

Marzy mi się F650GS w wersji Dakar i mimo, że raczej pod koniec roku zdecyduję się na zakup to chciałbym podpytać Was o znaleziony na Allegro egzemplarz.

Wiem, że ze zdjęć niewiele można powiedzieć, ale może ktoś zna ten motorek. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1665581

Może jakimś cudem uda mi się wcześniej spełnić moje marzenie ;)

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5770

Stary 27-02-2010, 21:32 #5

Karolos

Zarejestrowany: Feb 2010

Miasto: Mogilany k/Krakowa

Posty: 8

Motocykl: RD07a

Karolos jest na dystyngowanej drodze

Send Message via Gadu Gadu to Karolos

Domyślnie

Dzisiaj wpadł znajomy z Warszawy i skoczyliśmy obejrzeć tego GS-a.

Motocykl bardzo zaniedbany, choć silnik pracuje prawidłowo. ABS nie działa ponieważ jest niekompletny (przednie zawieszenie z wersji bez ABS-u, być może to jest powodem wymiany tarczy hamulcowej?).

Łańcuch szmata, opony zdarte, rozrusznik ledwo kręci, brak osłony łańcucha, złamana klapa od wlewu, brak zamka przy kufrze.

Ogólnie moto o podejrzanej historii, mimo, że silnik i pozostałe podzespoły pracowały bez zarzutu, nie polecam.

Domyślnie

Opis pojazdu:

Po wymianie rozrządu, tarczy hamulcowej przedniej, tarcz od sprzęgła, torba na bak i kufer gratis. mail

Rozrząd wymienia się po 100 tys ( ? )

Tarcza przednia 70?

W mojej przy czterdziestu przód tarczy był jak nowy

Tył trochę podjarany

Kupił właściciel dla swojej kobiety też wysokiej

Swoim miał przejechane 70 tys .

Nie wymieniał tarcz ani łańcucha rozrządu bo potzreby takiej nie było

Jeśli chcesz Dakara to szukaj okoł 12-14 tys a nie 10

Żywotność silnika przy normalnej eksplatacji sporo powyżej 100 tys bez rozpoławiania

__________________

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzięki za wskazówki. nawet najdrobniejsze rzeczy są dla mnnie cennymi informacjami. w tym przypadku moto jest w krakowie, raczej nie jestem w stanie w tym momencie ruszyć się z wawy. mam nadzieję, że nikt tego nie kupi i pojawi się jeszcze na allegro :(

swoją drogą to wyczaiłem wcześniej czytając forum AT użytkownika Franz :D spróbuję się z nim skontaktować w pierwszej wolnej chwili, gdy będę w stanie napisać coś sensownego ;)

dzięki raz jeszcze

pozdrawiam

Boże Święty

Milion niepotrzebnych pytań

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podłączę się pod ten temat.

Marzy mi się F650GS w wersji Dakar i mimo, że raczej pod koniec roku zdecyduję się na zakup to chciałbym podpytać Was o znaleziony na Allegro egzemplarz.

Wiem, że ze zdjęć niewiele można powiedzieć, ale może ktoś zna ten motorek. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1665581

Może jakimś cudem uda mi się wcześniej spełnić moje marzenie :D

To moto to szukanie sobie problemów.

Pisał wcześniej Data7 przy przebiegu 90 tys co robił ?

a tu wszystko przy 35 :shock: ? czy 135 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×