Skocz do zawartości
sid

czy warto interesować się (kupić)?

Recommended Posts

Przepraszam ze sie nie przywitalem w odpowiednim dziale. Zaraz to zmienie. A jakie to koszta mniej wiecej ten reflektorek?? Spodobal mi sie bardzo ten egzemplarz ale na zywo zeby go zobaczyc musze smignac 500 km. Pewnie tak sie to skonczy. Szukam jakichs opini na temat tego sprzedawcy ale nie za wiele znalazlem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba nawet w tym wątku były z tego "sklepu" ze dwa inne omawiane... poszukaj :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pierwsza i druga strona tego wątku:

http://allegro.pl/item928031581_bmw_f_650_gs_650gs_2004_tanie_raty_bez_cesji_z_ac.html

http://allegro.pl/item922576133_bmw_gs_650_dakar_gs650_jeden_wlasciciel_raty.html

Co do taj firmy z Gdańska, to jak szukałem Dakara w zeszłym roku to zainteresowało mnie ich ogłoszenie. Rokiem młody, cena bardzo atrakcyjna.Nawet doszło do wstępnych rozmów i targów przez telefon , cena zeszła do 17tyś. Na szczęście szwagier(motonita) ma kolegę w Gdańsku(motonitę) który podjechał go obejrzeć.Moto jak to z UK , przyrdzewiałe, zaniedbane, ogólnie nie warte zainteresowania- przebieg mimo że mały,nieudokumentowany. Dzięki tym "motonitom" uniknołem przejażdżki 1000km na darmo , bo przez telefon nie poinformowano mnie o tych szczegółach, ale co przwda nie wciskałi kitu że jest w bardzo dobrym stanie.

i

Może ktoś już zetknął się z tymi sprzedawcami wcześniej?

Nie znam tej firmy z Gdańska co sprzedaje tego GSa ale dawno temu jak chciałem wycenić swojego Dakara i przeglądałem oferty to natknąłem się na tego i widzę, że do dziś tam stoi :lol:

Coś musi być na rzeczy bo cena vs rocznik korzystna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co widzę kolego, to szału nie ma :?

Oceniam oczywiście w oparciu o zdjęcia. Wg. mnie to wydech typowo "angielski" - rdza go zapewne zaczyna podgryzać. Napęd wymieniony na nowy, pewnie stary był w opłakanym stanie. Spód motocykla "zaniedbany" na moje oko, przy świecy niespecjalnie wyglądający brązowawy ocień. Tylny zacisk też pokazuje upływ czasu. Przebieg prawdopodobnie prawidłowy bo z góry motocykl wygląda bardzo ładnie. Najlepsze rozwiązanie to obejrzenie na miejscu. szczególnie od spodu. Niestety mieszkam daleko od Gdańska i nie mogę Ci pomóc w tym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem z Gdańska, rano o 6 jade do Łodzi z kolegami ale w tyg jako ze mam łape złamana jestem na chorobowym i mógłbym podjechac obejrzec maszyne. Nie jestem mechanik specjalista ale widziałem co przy moim koledzy "magicy-mechanicy" potrafili zrobic aby śladów nie było.. troche sie pogubiłem kto szuka moto w Gdańsku wiec prosze link aukcji na PW.

Co do anglika to ja mam angola, rdzy specjalnie nie miałem, klosz swieci na lewo co jest bardziej odczówalne w nocy a tak to mimo ze był po mocnej glebie udało mi sie go doprowadzic oryginalnymi czesciami do porzadku ($$$$)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos jeszcze tego "sprzęta".

Nie jestem pedancikiem jeśli chodzi o mojego Dakara i nie czyszczę chromów szmatką po każdej przejażdżce, ale ten egzemplarz wydaje mi się jakiś parchowaty. Za dużo na nim szybkozłączek, badziewana osłona łańcucha typu TOURATECH z puszki po ogórkach i przykorodowane tłumiki, a na bank już były nieźle szlifowane.

Myślę, że jak nie będziesz w gorącej wodzie kąpany to za 12 tyś. znajdziesz coś bardziej konkretnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pierwsza i druga strona tego wątku:

http://allegro.pl/item928031581_bmw_f_650_gs_650gs_2004_tanie_raty_bez_cesji_z_ac.html

http://allegro.pl/item922576133_bmw_gs_650_dakar_gs650_jeden_wlasciciel_raty.html

Co do taj firmy z Gdańska, to jak szukałem Dakara w zeszłym roku to zainteresowało mnie ich ogłoszenie. Rokiem młody, cena bardzo atrakcyjna.Nawet doszło do wstępnych rozmów i targów przez telefon , cena zeszła do 17tyś. Na szczęście szwagier(motonita) ma kolegę w Gdańsku(motonitę) który podjechał go obejrzeć.Moto jak to z UK , przyrdzewiałe, zaniedbane, ogólnie nie warte zainteresowania- przebieg mimo że mały,nieudokumentowany. Dzięki tym "motonitom" uniknołem przejażdżki 1000km na darmo , bo przez telefon nie poinformowano mnie o tych szczegółach, ale co przwda nie wciskałi kitu że jest w bardzo dobrym stanie.

i

Może ktoś już zetknął się z tymi sprzedawcami wcześniej?

Nie znam tej firmy z Gdańska co sprzedaje tego GSa ale dawno temu jak chciałem wycenić swojego Dakara i przeglądałem oferty to natknąłem się na tego i widzę, że do dziś tam stoi :lol:

Coś musi być na rzeczy bo cena vs rocznik korzystna.

Tak wiem. To wszystko czytalem. Szukam wiecej na ich temat.

No wlasnie staram sie nie kupowac pierwszego lepszego. Musi byc dobry i pewny egzemplarz. Tez licze na to ze sie cos trafi do 12-15tys.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja jestem z Gdańska, rano o 6 jade do Łodzi z kolegami ale w tyg jako ze mam łape złamana jestem na chorobowym i mógłbym podjechac obejrzec maszyne. Nie jestem mechanik specjalista ale widziałem co przy moim koledzy "magicy-mechanicy" potrafili zrobic aby śladów nie było.. troche sie pogubiłem kto szuka moto w Gdańsku wiec prosze link aukcji na PW.

Co do anglika to ja mam angola, rdzy specjalnie nie miałem, klosz swieci na lewo co jest bardziej odczówalne w nocy a tak to mimo ze był po mocnej glebie udało mi sie go doprowadzic oryginalnymi czesciami do porzadku ($$$$)

Napisalem do Ciebie wiadomosc na PRV ale cos nie wychodzi tylko sie zapisala w "do wyslania" i siedzi tam i nie idzie do Ciebie. W kazdym razie tam jest wielka prosba o obejrzenie motocykla jesli tylko znajdziesz chwile...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

* jak kolega odczyta to przeskoczy z "do wysłania" do "wysłane"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
* jak kolega odczyta to przeskoczy z "do wysłania" do "wysłane"

ahh jak ja bym chciał tak wiedziec i umiec :lol:

fajna nowa fota profilowa :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peterp079 moja opinia!

byłem w bikemaster i ogladałem GSa.

i tak:

opony obie w bdb stanie takie bardziej kostki niz szosa ;) hamulce Brembo i tarcze prawie nowe. co mnie zdziwiło to ze jest z przodu peknieta obrecz koło koła z przodu. ta obrecz przez ktora przechodzi bolec ktory trzyma koło. to obrecz która miesci sie miedzy srodkiem koła a rura w która wchodzi amortyzator. na pytanie czy moto jest powypadkowe kolo odp ze NIE a jak mu pokazałem obrecz ktorej notabene kawałek brakuje to powiedział ze to podczas jazdy mogło sie stac.. g..no prawda musiał przywalic tak ze az sie pogieło i pekło.. dobra dalej rdza rdza i rdza :lol: z gornej czesci silnika to płaty całe odchodza, tłumik i katalizator od spodu, nyple wszystkie. kolo przednie tj felga palcem jeździłem to nie czułem wgnieceń, mam watpliwosc co do nóżki centralnej czy spawana nie była. Przebieg ponad 19000 MIL a nie które rzeczy jak alu osłona silnika od dolu, plastiki, owiewka rak i pierscienie jakby dopiero co załozone zostały.. po zdjeciu kanapy jakies dziwne klejenia kabli.. nie oryginalny wyglad. na prosbe o zdjecie plastików obudowy tam gdzie jest aku powiedzial "ee gdybym mial tak kazdemu klientowi plastiki sciagac.." a jak mial odpalic to nie mógł wiec nawet nie posłuchałem silnika. a jego głupich zapewnien ze maszyna gotowa do jazdy to olałem :lol:

dalej nie bede pisac ochłodnicy, wentylatorku itp bo nie widziałem. aku i filtry na pewno do wymiany aaa i lusterka wg mnie nie były oryginalne. ale moze ten rocznik tak miał. co do guzików to ma mniej niz ja. przy kierze sa puste miejsca. nie ma ABS. z tyłu brak błotnika.. nowy to koszt cos ponad 300 'PLNow.

wiecej grzechów nie pamietam :P moja opinia jest bezstronna, opiera sie na mojej skromnej wiedzy. mam nadzieje ze troche Ci pomogłem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo Ci dziekuje za pomoc. I tak to wlasnie mnie uchroniles od wyprawy przez cala PL zeby zobaczyc jakiegos zloma która mial byc taki super. Jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieje ze bede sie mogl kiedys odwdzieczyc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, ma pytanko do posiadaczy gs, nosze się z zakupem bmw f650 gs po 2000r i mam możliwość zakupu w slonecznej italii gs-a za 1800 ewro od pierwszego wlaśćciela serwisowanego z przebiegiem 29tys z 2001 na gotowo wyjdzie mnie okolo 9000 tys pln. tylko czy warto sie w to pchać moto jest w dobrym stanie tylko gość sie wylożył i ma lekko zarysowany błotnik i osłone, wszystko całe tylko trzeba polakierować. :?: :?:

A tu foto moto.

http://foto.onet.pl/7dcqm,gsg4g38eec3c

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

on ma niższą kanapę i brak ABSu, poza tym ma turystyczną szybę i mocowanie do kufra centralnego i kufrów bmw

jeżeli ten przebieg i "jeden właściciel" i serwisowanie dostaniesz w 100% faktycznie udokumentowane to myślę jest to dobra okazja

- po szlifie widać raczej że to nic wielkiego - pewnie nawet kierownica się nie zgięła, zharatany musi być też lewy handbar z ciężarkiem lub już został wymieniony

- lakierowanie tych jednobarwnych elementów to będą grosze u byle lakiernika

podobno z włochami jest problem że kręcone są liczniki, ale udokumentowanie rozwiązuje ten problem

dowiedz się co i kiedy było robione/wymieniane na tych serwisach u 29tyś-przebiego-latka :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
on ma niższą kanapę i brak ABSu, poza tym ma turystyczną szybę i mocowanie do kufra centralnego i kufrów bmw

jeżeli ten przebieg i "jeden właściciel" i serwisowanie dostaniesz w 100% faktycznie udokumentowane to myślę jest to dobra okazja

- po szlifie widać raczej że to nic wielkiego - pewnie nawet kierownica się nie zgięła, zharatany musi być też lewy handbar z ciężarkiem lub już został wymieniony

- lakierowanie tych jednobarwnych elementów to będą grosze u byle lakiernika

podobno z włochami jest problem że kręcone są liczniki, ale udokumentowanie rozwiązuje ten problem

dowiedz się co i kiedy było robione/wymieniane na tych serwisach u 29tyś-przebiego-latka :lol:

Thx Miko za odp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Jak wiekszosc tutaj pytajacych, zamierzam zakupic f650. Na tapecie aktualnie znajduja sie takie:

http://moto.allegro.pl/item1021417419_b ... 50_st.html - ten mi sie najbardziej podoba, lecz nie wiem czy na przednim zawieszeniu to brud czy moze jakies uszkodzenie (tuz przy kole)

http://moto.allegro.pl/item1022001108_b ... y_pan.html - chociaz ten srednio mi sie podoba i nalezy porobic oplaty.

http://moto.allegro.pl/item1026141268_bmw_f_650.html - choc mam strasznie daleko

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1763310 - z racji, iz mam wzglednie niedaleko

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1762397 - choc cos mi tu nie gra gdyz moto ma przecieg 45tys a juz remont silnika ktos robil

http://moto.allegro.pl/item1038412470_b ... ebieg.html - choc to francuz. Dzwonilem do wlasciciela i mowi on, ze sprowadzil go 2 lata temu ale go nie rejestrowal. Mowi ze ma oplacony VAT, i przetlumaczone dokumenty. Twierdzi, ze wystarczy zrobic przeglad i mozna rejestrowac. To prawda??

Wiem, ze duzo tych linkow ale jakby ktorys z forumowiczow mial ochote poogladac te motorki to bylbym wdzieczny. Chodzi mi o szczera opinie na temat tych ogloszen oraz wygladu zdjeciowego moto.

Za wszelkie opinie bede bardzo wdzieczny. Zaznaczam, ze bedzie to moj pierwszy motor a wybor padl na BMW z racji zamilowania do marki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początku odrzuciłbym tego po remoncie, z tego co wiem to w Rotaxach wymiana po 45 tys to coś niespotykanego. Przed zakupem obejrzyj dokładnie moto, najlepiej z kimś kto się trochę zna (i nie jest podjarany kupnem :D ). Co do stanu to raczej nic niepokojącego nie zauważyłem, ale zazwyczaj szydło wychodzi z worka po dokładnym obejrzeniu. :? Pamiętaj, że zapewnienia o wymianie zębatek, opon, łańcucha i w ogóle połowy części eksploatacyjnych zazwyczaj (podkreślam zazwyczaj) są wyssane z palca, bo kto władowałby grubą kasę w motocykl, który chce sprzedać :)

Może ktoś z posiadaczy F650 się wypowie, znacie lepiej zwyczaje waszych gaźnikowych maszyn? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
witam,

szukam czegoś w okolicach 10 k zł, więc z tego co się orientowałem z grę wchodzą roczniki 2000-2002. znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/item909565428_bmw_f_650_gs.html czy warto się tym w ogóle interesować. co uważacie o kupnie czy szukać czegoś w polsce czy poza granicami naszego kraju? jakieś rady, wskazówki będą bardzo cenne i mile widziane.

pzdr

widzę, ze byłeś zainteresowany tym motocyklem , który ja zakupiłem . faktycznie miał parę drobnych "felerów" ale mam nadzieję, że nyły to tylko te drobne :D Po zainwestowaniu w te drobnostki zrobiłem juz około 3500 km i jak na razie moto bez zarzutu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
spoko, się obkupi to się przywita :D

uważaj Peter na oferty angielskie - bywają pogniłe, poza tym dowiedz się czy reflektor wymieniony, bo to koszt, no i angielski licznik mało czytelny :/

może któryś kolega wie więcej o tym egz

Pozdrawiam

Czytam czytam ten wątek, już drugi raz piszecie o konieczności wymiany reflektora brytyjskiego, o co tu chodzi? Po co wymieniać?

Andrzej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widmo światła jest zupełnie inne. W naszych polskich (prawostronnych) warunkach będziesz miał niedoświetlone pobocza - a przeciwny pas ruchu będziesz oślepiał.

Z tego co się orientuję to nie wszyscy się tym przejmują i tak jeżdżą - zastanawiam się tylko jak oni przechodzą przeglądy - pewnie za każdym razem nerwówka :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
widmo światła jest zupełnie inne. W naszych polskich (prawostronnych) warunkach będziesz miał niedoświetlone pobocza - a przeciwny pas ruchu będziesz oślepiał.

Z tego co się orientuję to nie wszyscy się tym przejmują i tak jeżdżą - zastanawiam się tylko jak oni przechodzą przeglądy - pewnie za każdym razem nerwówka :D

No fakt, paskudnie z tym światłem...., a ile kosztuje taki reflektor i czy trzeba wymieniać cały, czy wystarczy jakąś część?

Andrzej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba wymieniać cały pomimo tego, że problem tkwi chyba w samym odbłyśniku - jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Co do cen to nie mam pojęcia. www.allegro.pl ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×