Skocz do zawartości
enlil

Sena - interkom bez limitu użytkowników?

Recommended Posts

Firma Sena Technologies stworzyła nową platformę przeznaczoną do komunikacji między motocyklistami. Zamiast tradycyjnej łączności radiowej wykorzystuje ona sieć komórkową, przez co posiada niemal nieograniczony zasięg.

więcej pod linkiem http://motovoyager.net/2017/01/bez-limitu-gosci-nowa-aplikacja-komunikacyjna-seny/

Ciekawe czy rzeczwysiście działa?

Trzeba będzie wypróbować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzuć telefon do kufra, to nie będziesz miał promieniowania przy głowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Dave napisał:

Wrzuć telefon do kufra, to nie będziesz miał promieniowania przy głowie.

Nie przeczytawszy artykułu błędnie założyłem, że będzie to niezależne urządzenie z osobną kartą SIM.

Nie mniej za granicą słabo się sprawdzi, bo wykorzystuje ono transfer danych, a ten w roamingu jest ograniczony albo drogi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Artekles napisał:

Nie przeczytawszy artykułu błędnie założyłem, że będzie to niezależne urządzenie z osobną kartą SIM.

Nie mniej za granicą słabo się sprawdzi, bo wykorzystuje ono transfer danych, a ten w roamingu jest ograniczony albo drogi.

To chyba dlatego wprowadzili dedykowaną stronę, na której można pobrać 20 stronicowy wniosek do ręcznego wypełnienia... po dołączeniu zdjęć i niewielkiej opłaty manipulacyjnej jest szansa, że pozwolą po prostu tego nie instalować lub przynajmniej nie używać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżę trochę temat i zarazem pochwalę się nowym nabytkiem.Po latach wróciłem do używania interkomu.Wybór padł na dedykowany zestaw do mojego kasku firmy Sena.Dwa ciekawe rozwiązania tech.Joystick na kierownicę i zabudowany w całości zestaw,niewidoczny po montażu na zewnątrz.Na plus jeszcze jakość rozmów HD,długa praca na bateriach.Ja używałem navi 9 godzin i jeszcze był zapas.Baterie litowo-polimerowe.Kto szuka interkomu,moim zdaniem warto się zainteresować tą firmą.

 

20180621_120904.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, ma zupełnie odmienną opinię nt "trzymania" baterii w Sena 10U, oczywiście jeśli chodzi o działanie muzyki w kasku, max 6h :( dla mnie totalna porażka!

Porównując do interkomu Schubertha to jest po prostu przepaść, tam 2 dni bez niczego.

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś za coś.Kompaktowe wymiary,to i bateria mniejsza.Dla mnie priorytet to navi i gadu gadu :default_icon_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, ahela napisał:

 gadu gadu :default_icon_cool:

:default_blink: jak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

2 godziny temu, dakarowy napisał:

Kurde, ma zupełnie odmienną opinię nt "trzymania" baterii w Sena 10U, oczywiście jeśli chodzi o działanie muzyki w kasku, max 6h :( dla mnie totalna porażka!

Porównując do interkomu Schubertha to jest po prostu przepaść, tam 2 dni bez niczego.

Schubert jak się nie mylę,wykorzystuje Scala Rider.Całe urządzenie jest na zewnątrz kasku,także można było użyć większej np baterii.W modelu 10U,postawiono na małe gabaryty,aby wszystko upchać wewnątrz skorupy.To moje wnioski.Każdy już musi sobie wybrać priorytety.

57 minut temu, Pawel napisał:

:default_blink: jak?

Heh,w sensie rozmowy między kierownikami motorków :)

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie, Schuberth ma swój wbudowany interkom zwany SRC, jest nawet lepiej ukryty jak 10U, jest problem z łączeniem innych użytkowników w starszych modelach ale działa lepiej, poza tym super funkcją jest automatyczne ściszanie i zgłaśnianie urządzenia zależnie od prędkości, a właściwie to chyba intensywności przepływu powietrza/wiatru. Na plus w Senie tylko pilot do obsługi i przełączania różnych funkcji.

Wiesz... w koło komina nie ma to większego znaczenia, ale jadąc gdzieś dalej, kilka czy kilkanaście godzin, za tę kasę, to trochę lipa, takie jest moje zdanie. Tym bardziej, że w czasie ładowania nie można korzystać z interkomu :(

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×