Skocz do zawartości
123456

lokalizator GPS + powerbank + ACC

Recommended Posts

Cześć,

Planuję zamontować lokalizator GPS w swoim GS.

Zabawkę już mam: 12V/24V, przewód + / - no i ACC. Jak rozwiązać temat ładowania? Pomyślałem o dołożeniu powerbank jakieś 10000mAh co by odbiornik GPS pobierał z niego prąd na postoju, a w trakcie jazdy powerbank ładowany byłby z akumulatora. Seryjna bateria GPS to tylko jakieś 150mAh. Pytanie jak to teraz zrobić skoro powerbanki ma wejście/wyjście 5V? :)

Dzięki za wskazówki.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezeli urzadzenie ma na wersciu 12V to bateria na nic sie nie zda.

A jezeli ma ladowarke do 5v to mozna to tak podlaczyc. Wtedy Baterie podpinasz do ladowarki a ta po stacyjce pod motocykl.

Ale wazniejsze jest pytanie: ile pobiera urzadzenie podczas pracy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wbudowana bateria ma 150mAh i wystarcza na jakieś 4h czyli pobór ok. 0,04A. Akumulator 12V 12Ah czyli zakładając jego pełne naładowanie to aku starczy na plus minus 13 dni... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to tak jak napisalem.

Jak sie malo jezdzi to zawsze bedzie z tym problem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa opcja, poczytam. Co do GPS to nie tylko o samą kradzież chodzi, przyda się w trasie... albo żona z poziomu aplikacji może sobie sprawdzić gdzie jestem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, admail03 napisał:

Ciekawa opcja, poczytam. Co do GPS to nie tylko o samą kradzież chodzi, przyda się w trasie... albo żona z poziomu aplikacji może sobie sprawdzić gdzie jestem :)

To po co Ci motocykl? Jesteś pewny, że tego chcesz? :default_blink:

Edytowane przez Pszemo
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ৩১/১/২০১৭ o 15:27, admail03 napisał:

Ciekawa opcja, poczytam. Co do GPS to nie tylko o samą kradzież chodzi, przyda się w trasie... albo żona z poziomu aplikacji może sobie sprawdzić gdzie jestem :)

Na pewno chcesz,żeby żona zawsze wiedziała gdzie jesteś ? :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zasilanie gpsa na postoju bez przerwy to zly pomysl(chyba ze modul bedzie jakos wybudzany) Pozatym pominales jedna wazna rzecz 10 000mAh przy 5V daje 50Wh. Zeby usyskac 10Ah przy 12V potrzebujesz baterii 120Wh. Czyli mniej wiecej tyle co drugie aku motocyklowe. Litowo jonowe baterie(takie jak w powerbankach, laptopach czy telefonach) co prawda sa lzejsze ale i tak duze(zobacz ile Wh ma bateria w przecietnym laptopie) i nie przystosowane do pracy buforowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz się zdecydować czemu ma służyć lokalizator : zabezpieczać od kradzieży czy ab widziała żona online gdzie jesteś. To dwie różne przeciwstawne sprawy. Aby zabezpieczyć przed kradzieżą zupełnie inaczej programuje się lokalizator.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, dzięki za odpowiedzi, ale pytałem tylko o możliwości podłączenia do niego powerbank-a. Czy ma służyć do podglądu przejechanych tras, śledzenia przez żonę w czasie rzeczywistym czy też przeciwdziałać kradzieży to rzecz wtórna. Skonfigurować potrafię :) Tak czy owak, temat można zamknąć. Coś wymyślę. Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie żartuj. Zadałeś pytanie, to my będziemy jeszcze przez jakiś czas odpowiadać. Tak to działa... A podłączenie i lokalizator to jest rzecz wtórna.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, JacekJ napisał:

Nie żartuj. Zadałeś pytanie, to my będziemy jeszcze przez jakiś czas odpowiadać. Tak to działa... A podłączenie i lokalizator to jest rzecz wtórna.

no fakt, na forach to tak działa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, admail03 napisał:

Panowieale pytałem tylko o możliwości podłączenia do niego powerbank-a.

... no to trzeba było od początku napisać, że tylko tyle chcesz :)  i np. rady co powinna wiedzieć żona nie interesują Cię

a więc drogi admail03  zastosuj przetwornicę  DC 5V na 12 ... i tyle. np. taka :   https://botland.com.pl/przetwornice-step-up/5292-przetwornica-step-up-boost-usb-5v-na-12v-wtyk-dc-55-21mm.html  lub bez kabli ...np taka :   http://www.tme.eu/pl/details/spu03l-12/przetworniki-dcdc/mean-well/?brutto=pl&gclid=CPaq3KrH8dECFRBkGQodqVwFdw   i pozwól nam kontynuować wątek. :) 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo elektrownie jądrową w kufrze :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×