Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć jestem świeży i jest to mój pierwszy post poza przywitalnią :)
Zgłaszam sie do was z problemem. Mianowicie jestem dość wysoki (192cm) no i posiadam st'ka czyli nie jest kolorowo, dodatkowo jestem dość sporym fanem szutru i innego tego typu badziewi ^^ Chciałem swoją Efke troche podnieść lecz nic bardzo sensownego nie moge znaleźć w sieci (większość dotyczy głównie obniżania )... macie na to jakieś patenty? 
Kolejnym problem jest chęć zamontowania crossowego błotnika (żeby moto nabrało troche agresywnego wyglądu), a trzecia sprawa (must have bo opony w tej chwili założone nie nadają sie na przyszły sezon) jakie fajne szutry byście polecali? przypomne że st ma na tyle 17" a z przodu 18", nie chce też wyrzucać 1/3 ceny motoru na opony ;-; myśle że budżet na nie to ok 600 zł polecilibyście coś 60on/40off ?

?P4100429_zps51bf5d20.jpg

Chciałbym sie delikatnie wzorować na tym :) Pisałem do Kolegi Raszu lecz nie odpisał :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie brałeś pod uwagę sprzedania tego i kupienia crossa? Chyba najtańsza opcja

wysłane z Nokii 3210

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kupiłem ją za 3500 więc cena jak za nic ... z crossów takich jakbym chciał to raczej nic ciekawego nie znajde w tej cenie poza tym nie oszukujmy sie bmw troszke wygodniejsze niż te strunowe siedzenia z ednuro .. kiedyś chciałem DRZ ale trafiło sie to i sie w nim zakochałem :)
poza tym tutaj mam silnik nie do zniszczenia a w crossach (prócz może 2-3 modeli) to co chwila remonty i nie chodzi mi o to żeby robić z tego typowego crossa lecz bardziej taką przeprawówke delikatną. wczesniej jeździłem DT 50 no i niestety ale trasa 100 km równała sie z pęknieciem dupy jak kajzerka : P

 

Edytowane przez Dziurnik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, nie o to pytasz ale może faktycznie poszukaj czegoś innego, do 5 tys możesz przebierać np w DR- mach 650, powinna spełniać Twoje oczekiwania.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, agreSorek napisał:

Wiem, nie o to pytasz ale może faktycznie poszukaj czegoś innego, do 5 tys możesz przebierać np w DR- mach 650, powinna spełniać Twoje oczekiwania.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka
 

w tym momencie naprawde odpada zmiana motoru :/ wolałbym tego swojego chociaż delikatnie podnieść no i ten błotnik to też raczej nie jest jakiś wielki wydatek nie? Chodzi też o to że moto jest w pięknym stanie i jest z pewnego źródła więc też nie chce ryzkować jakiegoś innego z drugiego końca polski.

Edytowane przez Dziurnik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuje opony Hidenau Scout badz Michelin Anakee Wild. Na tych drugich nie jeździłem - ale na lewno bede :-). Nie wiem czy jest odpowiedni rozmiar na przod.

Ride, eat, sleep. REPEAT!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Proponuje opony Hidenau Scout badz Michelin Anakee Wild. Na tych drugich nie jeździłem - ale na lewno bede :-). Nie wiem czy jest odpowiedni rozmiar na przod.

Ride, eat, sleep. REPEAT!



A ile takie hidenau?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Www.oponeo.pl

Ride, eat, sleep. REPEAT!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Www.oponeo.pl

Ride, eat, sleep. REPEAT!



OK dzięki... Porozglądam bo z tego co widziałem to chyba nawet mój rozmiar jest :)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem w podobnej rozterce, choć jestem prawie o ćwierć metra niższy. Dla mnie największym problemem jest brak dobrej, przyczepnej w grząskim terenie opony na przód. Jedynym rozsądnym wyjściem jest przejście na 19 cali. W Twoim przypadku idealne byłoby 21 z przodu i 18 z tyłu. Może znajdzie się ktoś, kto dla obniżenia Funduro zamieni przednie koło z 19 na 18-tkę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmiana kół nie jest tania xD a co do opon to znalazłem jeszcze pirelli Scorpion Mt 90 (a/t bodajże)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Dziurnik napisał:

w tym momencie naprawde odpada zmiana motoru :/ wolałbym tego swojego chociaż delikatnie podnieść no i ten błotnik to też raczej nie jest jakiś wielki wydatek nie? Chodzi też o to że moto jest w pięknym stanie i jest z pewnego źródła więc też nie chce ryzkować jakiegoś innego z drugiego końca polski.

To musisz się jednak nastawić na wrzucenie paru groszy a i tak cudów nie zrobisz,

Podobnie miałem. U mnie motocykl w założeniu był dla małżonki. Ale po kilkukrotnej jeździe jakoś "nie zatrybiło" i zostałem z bardzo zadbanym fajnym motocyklem. Sprzedawać było mi żal  więc zacząłem kombinować. Z tym że ja chciałem trochę poprawić właściwości trakcyjne pozaszosowe, nie ma mowy o jakimś poważnym endurzeniu - to nie ten motocykl. Oczywiście...wszystkim można - tylko (jak pisali koledzy wyżej) łatwiej zmienić motocykl...

U mnie zaczęło się od zmiany przedniego koła na 19. Choćby po to by mieć większe spektrum opon do wyboru. Pojeździłem, ale felgi w tych motorkach (zresztą podobnie jak w późniejszych małych GS-ach) są naprawdę kiepskiej jakości. Udało mi się pokrzywić dwie obręcze na kamieniach. Także przednie zawieszenie jest hmmmmmm - znośne na drogę - no, ale przecież to ST!

Kupiłem przednią zawiechę od pegaso 95rok - razem z półkami. W aprilkach z lat 94-96 miały skoki 220 mm. Oczywiście USD. Zmiana obręczy to robota u Pawła Króla w Bielsku - wysłałem piastę - wróciło bardzo solidnie zrobione koło z jego szprychami na obęczy Excella. Pozostała kwestia tyłu, i tu większy problem. Na początku zmieniłem centralny na tego ze zwykłej eF-ki. W brew temu co niektórzy piszą amory są różne w ST i eF-ce (na zdjęciu obydwa obok siebie). Tył poszedł do góry na siedzeniu ok 2,5-3 cm. I tu się kończą możliwości standardowej wymiany. Należało by dobrać dobry/wyższy amor - a tu już idziesz w koszta i czy warto ??? 

Mam w garażu HAGON-a. Wrzuciłem do moto, ale wielkością one są porównywalne ze standardem F650. Więc na tym nie podniesiesz. Co do charakterystyki - zobaczę, może okaże się bardziej "pode mnie". 

Modyfikacje kończyłem teraz, przejechałem niewiele - sprawdzić tylko czy wszystko dobrze działa. Rożnica przedniego zawieszenia - ogromna, co do reszty - muszę pojeździć.

Musze tylko coś teraz z centralką zrobić, stawiam na niej moto i ...się przewraca...jednak trochę wyżej jest!

k1.jpg

a1.jpg

z1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Dziurnik napisał:


A ile takie hidenau?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
 

JA w tamtym roku płaciłem za komplet 700zł z wymianą. Tylko brałem na tył 140.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
40 minut temu, Dziurnik napisał:

Zmiana kół nie jest tania xD a co do opon to znalazłem jeszcze pirelli Scorpion Mt 90 (a/t bodajże)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam takie i niestety w grząskim to ona się nie prowadzi. Odrobina błota i jest zalepiona. Generalnie za szeroka i za mało miejsca między klockami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakbym pogrzebał w rupieciach to chyba wszystko co potrzeba do zmiany ST na F by się znalazło. Jak coś  ... to PW.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledzy! Mi tez nie chodzi o to żeby zrobić z tego motoru potworka do Mx xD myślę że jakbym wstawił ten amorek od zwykłej efki to było by już dużo lepiej :) motor me służyć głównie do jazdy po szosie ( dojazdy do szkoły, wypady z kumplami którzy jeżdżą szosami) ale czasami bym też chciał zachaczyc o teren w którym radziła sobie moją dt 50 więc myślę że aż tak dużo nie wymagam. Co do tych scorpionow to też nie zamierzam przecież plywac tym motorkien w blocie.. Ale napewno rozejrze się za tymi heidenau. A co do centralnego amora to może od małego gs'a by poszukać? Jestem dość wysoki no i swoje ważę (120 kg xD) [ale mimo to nawet teraz beta daje rade we dwie osoby z delikatnym bagażem bez dobijania, co jest według mnie dziwne bo jak na moje oko stoi naprawdę nisko... Jak wrócę do domu to może zrobię fotkę jak na nim siedzę]

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mierzyłeś w ogóle wysokość itd? Z przodu masz nieoryginalne amortyzatory, może już jest wyższy? Tył wizualnie wydaje mi się też całkiem ok, jeśli chodzi o wysokość. Co do samego motka, to nie zmieniaj, bo to bardzo porządny sprzęt i spełni swoją funkcję doskonale, o ile nie zamierzasz brać udziały w wyścigach po bagnach. Opony to moim zdaniem Heidenauy K60, bo cena rozsądna, a wytrzymują wiele kilometrów i sprawują się bardzo dobrze. To oczywiście subiektywna ocena, ale dość powszechna. Zużyłem kilka różnych kompletów i innych nie chcę od dawna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A mierzyłeś w ogóle wysokość itd? Z przodu masz nieoryginalne amortyzatory, może już jest wyższy? Tył wizualnie wydaje mi się też całkiem ok, jeśli chodzi o wysokość. Co do samego motka, to nie zmieniaj, bo to bardzo porządny sprzęt i spełni swoją funkcję doskonale, o ile nie zamierzasz brać udziały w wyścigach po bagnach. Opony to moim zdaniem Heidenauy K60, bo cena rozsądna, a wytrzymują wiele kilometrów i sprawują się bardzo dobrze. To oczywiście subiektywna ocena, ale dość powszechna. Zużyłem kilka różnych kompletów i innych nie chcę od dawna.

Jakby co ten czerwony motek jest kolegi Raszu ja chciałem na nim tylko delikatnie wzorować. Moja jest w pełni oryginalna... Będę w domu porobię fotki narazie mam tylko takie. e33e4c6b8b9bde48e37fb2e97c7a9d8b.jpg0ffbbe24fe1081a07be3b6285d77b123.jpg

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zmienia postać rzeczy. A ten czerwony tak fajnie wygląda, że nie doczytałem nawet do końca. Tak czy tak, to fajny motek.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dopiero porobiłem swoją Fkę, tyle że ja nie mam ST to na przód poszła 19-tka conti Escape, błotnik na przodzie też mam inny ale myślałem wrzucić taki jak twój, tyle że z amelinium albo kwasówki porobić blaszki (przedłużenia)przykręcane do uchwytów w lagach i wywindować o jakieś 10-15cm błotnik do góry, takie blaszki to żaden koszt.  I teraz dwie sprawy jak u ciebie na zdjęciu widzę tak na szybko..

- dać do przerobienia siedzenie (dołożyć gąbki) np. do mariomoto

- widzę na zdjęciu że lagi są troche wpuszczone w półkę, chyba cos tam pójdzie do góry

Poza tym szukaj na początek przedniego koła 19-ki od Fki , mozna z rozbiórek tanio wyrwać, był jesienią na części cały, koła po 200zł poszły z oponami.

 

Ps.  co ty masz za gmole??

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam pojęcia co za gmole poprzedni właściciel mówi że kombinował coś z nimi, siedzenie napewno będzie podwyższone. co do koła to trzeba coś przerabiac czy poprostu wkrecam i jadę?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz papiery na kat. A2 ? Tak mi się skojarzyło; szkoła itp. (Sam jeszcze dojeżdżam ;) )

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie czekam na temperaturę 5+ i żeby tego lodu nie było i zaczynam jazdy ;p

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja dopiero porobiłem swoją Fkę, tyle że ja nie mam ST to na przód poszła 19-tka conti Escape, błotnik na przodzie też mam inny ale myślałem wrzucić taki jak twój, tyle że z amelinium albo kwasówki porobić blaszki (przedłużenia)przykręcane do uchwytów w lagach i wywindować o jakieś 10-15cm błotnik do góry, takie blaszki to żaden koszt.  I teraz dwie sprawy jak u ciebie na zdjęciu widzę tak na szybko..

- dać do przerobienia siedzenie (dołożyć gąbki) np. do mariomoto

- widzę na zdjęciu że lagi są troche wpuszczone w półkę, chyba cos tam pójdzie do góry

Poza tym szukaj na początek przedniego koła 19-ki od Fki , mozna z rozbiórek tanio wyrwać, był jesienią na części cały, koła po 200zł poszły z oponami.

 

Ps.  co ty masz za gmole??

37085217d24c6993abb3e844117cde4b.jpg

To są moje gmole

A poniżej reszta motoru która ew. Może się wam przydać.

Ze mną xD:

d9384df40cd509f51b93d5bdf9a05458.jpg

Bez :

66574e7fa6550c74bb14e3d07285a50d.jpg

Na centralce:

fd505300e2728f1118d22f86d0287a92.jpg

Dół amorka (kiwaczka czy jakos tak)[wiem przydało by się umyć xD] :

7f967978021a32839f328f2afa30b4f0.jpg

No i lagi na równi z półką:

9a9775707531547166cab23637a426ba.jpg

Przód też trochę siedzi bo jeszcze nie zdążyłem go uszczelnic i wymienić oleju

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadbana maszyna. Na początek siedzenie, to najłatwiej, a później zobaczysz. Podłuż sobie coś pod tyłek i będziesz wiedział co i na ile. Może wystarczy ;)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×