Skocz do zawartości
gilby

kupię xt660z lub coś podobnego, chętnie z fakturą

Recommended Posts

hej,

szukam małej tenerki xt660z lub czegoś podobnego (enduro turystyczne z opcją zabrania czasem pasażera) 
najchętniej na fakturę vat
budżet w okolicach 20-25tys (bez faktury 15-17tys)

chciałbym kupić do końca marca

jeśli ktoś coś widział albo sam ma do sprzedania, proszę o sygnał

pozdrawiam

gilby
 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój kumpel ma, był ze mną w Albanii.
Moto stoi we Wro. Rok chyba 2008. Jak coś to kontakt podam na pw.

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trolik coś wspominał o sprzedaży....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Umęczysz się na Tenerce , wizualnie ładny motocykl, problem w tym, że on wogóle nie jedzie, jest ciężki, wysoki, ma duży bak w "normalnym miejscu" - ciężko będzie w terenie ;)

Tu szukałbym chyba Tigera (coś pokroju XCX - czy jak on się tam zwie), świetne zawieszenie i całkiem niezły silnik, reszta to kupa, ale może znalazłby się jakiś w takich pieniądzach, albo niewiele wyższych... :default_ph34r:

Edytowane przez dakarowy
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, dakarowy napisał:

.... i całkiem niezły silnik...... :default_ph34r:

Daniel, niezły?

To że pali - no musi z czegoś brać moc - ale jak to idzie, jaka kultura pracy, moment ..... no LALA po prostu.

I faktycznie XCX to wersja "uterenowiona", z przednim, szprychowym kołem 21" i zawieszeniem o zwiększonym skoku.

Dla mnie to niedoceniany pojazd - pewnie dlatego, że z wysp.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, dakarowy napisał:

Umęczysz się na Tenerce , wizualnie ładny motocykl, problem w tym, że on wogóle nie jedzie, jest ciężki, wysoki, ma duży bak w "normalnym miejscu" - ciężko będzie w terenie ;)

Tu szukałbym chyba Tigera (coś pokroju XCX - czy jak on się tam zwie), świetne zawieszenie i całkiem niezły silnik, reszta to kupa, ale może znalazłby się jakiś w takich pieniądzach, albo niewiele wyższych... :default_ph34r:

Dakarowy dobrze prawi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tiger 800 i ktm 950/990 mi się podobają - kwestia kasy - mam ile mam, nie chcę kupić trupa, a ładne kosztują swoje

Jeśli coś się pojawi w moim budżecie, popatrzę :)

 

@zaczekaj - daj kontakt, jeśli możesz. Z góry dzięki. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Umęczysz się na Tenerce , wizualnie ładny motocykl, problem w tym, że on wogóle nie jedzie, jest ciężki, wysoki, ma duży bak w "normalnym miejscu" - ciężko będzie w terenie 


Zupełnie inaczej niż gs650, za pół budżetu Masz moto, które spełnia Twoje wszystkie oczekiwania :-)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma dwa cylindry :) Dla mnie biorąc pod uwagę "wycieczkowe" przeznaczenie sprzętu to atut z którego ja bym nie zrezygnował ;)

 

Generalnie w tego typu tematach każdy będzie lansował swoją wizję. Sam musisz zdecydować i albo być zadowolonym albo... znów zmienić ;) Plus takich tematów - ktoś może wskazać jakiś motocykl o który sam w ogóle byś nie pomyślał a może okazać się tym którego szukałeś.

Edytowane przez arthurr
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już ma być to kloc to F650GS Dakar bo tańszy od Tenery, albo dopłać do F800GS bo 2 cylindry i lepszy zawias :) 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakar nie jest wcale tańszy, tylko duzo starszy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gilby masz za winklem forumowego posiadacza XTZety @tomaszI zdaje się, że zrobił na tym sprzęcie parę km :). Myślę, że najlepiej z nim nawiązać kontakt i pogadać, przymierzyć itd. Jak dla mnie to żyrafa jest zajebista, (nawet zbyt zajebista bo nie mam szans żeby na nią wsiąść :default_wacko: ) świeży sprzęt swobodnie mieści się w budżecie do 20k, a porównania ze starym dakarem nie mają sensu. W tym budżecie można znaleźć małego twina ... ale mówiąc szczerze gdybym był dłuższy wolałbym tenerę. KTM 990 to zupełnie inna bajka, tylko budżet musi być trochę większy, ale jeśli bierzesz pod uwagę dorzucenie 10k to idź w dzika :) i nie słuchaj bzdur o awaryjności. 

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki, już nawiązałem kontakt z jednym posiadaczem xt660z z Poznania, w czwartek się umówiliśmy :)

Cenie wasze sugestie, i na pewno rozważę inne opcje. 

Na advrider znalazłem ogłoszenie o ktm 950 w moim budżecie

https://www.olx.pl/oferta/ktm-lc8-950-adventure-CID5-IDh4mu7.html#f3ef9546cd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakar stary, dzik nie, hmm... Poczujesz różnicę przy serwisie, np. regulacji zaworów nie mówiąc o szczęściu przy tankowaniu. Jedyne co pewne to mocy Ci nie zabraknie ale czy jej szukasz?

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakar stary, Tenere młoda. Takie było porównanie. Dzik oczywiście stary.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
35 minut temu, gilby napisał:

dzięki, już nawiązałem kontakt z jednym posiadaczem xt660z z Poznania, w czwartek się umówiliśmy :)

Cenie wasze sugestie, i na pewno rozważę inne opcje. 

Na advrider znalazłem ogłoszenie o ktm 950 w moim budżecie

https://www.olx.pl/oferta/ktm-lc8-950-adventure-CID5-IDh4mu7.html#f3ef9546cd

W 950 się nie pchaj, jeśli już to 990, ale do 20k to raczej kicha. 

A tutaj w Jarka rewirach stoi siakieś XTZ świeże http://allegro.pl/yamaha-xtz-660-tenere-18900-netto-fvat-abs-i6712483783.html

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gilby masz za winklem forumowego posiadacza XTZety @tomaszI zdaje się, że zrobił na tym sprzęcie parę km :). Myślę, że najlepiej z nim nawiązać kontakt i pogadać, przymierzyć itd. Jak dla mnie to żyrafa jest zajebista, (nawet zbyt zajebista bo nie mam szans żeby na nią wsiąść :default_wacko: ) świeży sprzęt swobodnie mieści się w budżecie do 20k, a porównania ze starym dakarem nie mają sensu. W tym budżecie można znaleźć małego twina ... ale mówiąc szczerze gdybym był dłuższy wolałbym tenerę. KTM 990 to zupełnie inna bajka, tylko budżet musi być trochę większy, ale jeśli bierzesz pod uwagę dorzucenie 10k to idź w dzika  i nie słuchaj bzdur o awaryjności. 




Dlaczego porównania z Dakarem nie mają sensu? Po wyjściu tenerki porównywano ją właśnie do sertao czyli nowego Dakara. Jeden cylinder, podobne przeznaczenie, a poliftowego Dakara można dostać za 12k, z ew. odsprzedażą nie ma później raczej problemów, takie tam moje przemyślenia.... No chyba, że chodzi o ten lans pod biedronką to wtedy starym dakarem faktycznie szału nie ma

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem obydwa, z tych dwóch pod względem wygody, czy porecznosci lepszy jest bez dwóch zdań Dakar, mimo że jest stary i ma troszeczkę gorsze zawieszenie ale za to odczuwalnie lepiej jedzie, a w terenie niebo lepiej i łatwiej się prowadzi
Spróbować trzeba jednak wszystkiego, jak trzeba to sprzedać, jak nie trzeba to też, żeby mieć porównanie.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, dakarowy napisał:

Miałem obydwa, z tych dwóch pod względem wygody, czy porecznosci lepszy jest bez dwóch zdań Dakar, mimo że jest stary i ma troszeczkę gorsze zawieszenie ale za to odczuwalnie lepiej jedzie, a w terenie niebo lepiej i łatwiej się prowadzi emoji6.png
Spróbować trzeba jednak wszystkiego, jak trzeba to sprzedać, jak nie trzeba to też, żeby mieć porównanie. emoji1.png

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w tenerze przekonuje mnie to, że dużo łatwiej kupić ładny, kilkuletni egzemplarz. Często pojawiają się egzemplarze kupione w Polsce. To jest dla mnie ważne.

Dakar to jednak w najlepszym wypadku 10-11 lat, ale takie z 2007 rzadko się pojawiają. Chyba, że sertao, ale nie wiem, czy one są takie same jak dakar.

 

Mam czas, będę obserwował - po kontaktach jakie dostałem, widzę że xt660z łatwo dosyć kupić. Chętnie kupił bym 800tke albo tigera, ale musiał by się pojawić jakiś mocno poniżej 30tys i z fakturą - o co będzie ciężko. 

Jest jeszcze coś takiego jak husqvarna tr650, ale to jakaś totalna rzadkość. Wygląda na ciekawy kompromis - podkręcony do 58KM rotaks, 186kg

 

52789.jpg

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne moto, Leff takie miał.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy nie jest do sprzedania ... Wiem u kogo obecnie jest. Leff może wiedzieć, albo się dowiedzieć ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne, fajne . Ciekawe co zrobili temu rotaxu , że ma parę koni więcej, a może moment też większy . Wałki rozrządu ? Mapa ? Jedno i drugie ? Da się zrobić w bmw ? Bo w  beemce to taki dizel trochę ...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To moze twin?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×