Skocz do zawartości
gilby

kupię xt660z lub coś podobnego, chętnie z fakturą

Recommended Posts

To z tego, ze ja szukam tenery ktorej odpowiednikiem jest dakar. Zwykly gs ma inne kola i zawieszenie, jak juz mialbym isc na taki kompromis to wole twina ktory na asfalcie bedzie lepszy.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tutaj Sertao ładne jest tylko nie wiem jak cena bo się nie znam. I czy lepszy twin z przebiegiem 100000 km czy nie też nie wiem.

Edytowane przez Dziadek
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziękuję, czytałem już kiedyś

generalnie potwierdza się to, co piszą użytkownicy 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dwa różne motocykle. Nie ma idealnych motocykli. Dla mnie Tenera jest super wygodna, moc ma wystarczającą do poruszania się w normalnym turystycznym tempie czy na asfalcie czy poza nim. Ogromny zbiornik paliwa to super sprawa nawet przy jednodniowych wycieczkach takich na 300 - 400 km. Tenera ma lepszą osłonę przed wiatrem. Piec w postaci zbiornika z olejem przy lewej nodze w geesie, latem to katorga. Trzeba pamiętać, że geesey mają już swoje lata. Biorąc pod uwagę ceny to kupując Tenerę dostajemy nowszy pojazd i to w większości przypadków kupiony w kraju przynajmniej w jakimś sensie z pewniejszego źródła. Sam miałeś czy też jeszcze masz nowy motocykl więc przy geesie czeka Cię przesiadka na jedenastoletni jak dobrze pójdzie, pojazd. Nie jestem miłośnikiem dłubania w garażu. Pojazd jest do jeżdżenia. Jeżdżę sam więc nie wiem jak wygląda jazda we dwójkę i jeszcze z bagażem. Ale wiadomo każdy kilogram na pokładzie robi różnicę. Przy wybieraniu Tenery trzeba pamiętać o tym, że ta z ABeesem ma krótsze skoki zawieszenia, nieregulowane naprężenie sprężyn z przodu, jest kilka kg cięższa, jest niższa o 3 cm. ma mniejszy prześwit, i ma kretyńsko umiejscowiony akumulator (z przodu pod zbiornikiem paliwa). Kwestia wyglądu to już sprawa indywidualna. Jakby co to pytaj.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za opinie. Ja glownie tez sam bede jezdzil ale opcja pasazera musi byc. Zobaczymy co sie ladnego trafi i bede jezdzil ogladac. Mam na oku 3 tenerki i jednego dakara.

napisane z tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ruszyło się coś w temacie? oglądałeś coś? doszło coś nowego pod rozważania albo któreś sztuki już odrzuciłeś?

zagęszczaj ruchy bo niedługo planuję skończyć Dakara i trzeba rozpoczynać sezon ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, kiziol23 napisał:

ruszyło się coś w temacie? oglądałeś coś? doszło coś nowego pod rozważania albo któreś sztuki już odrzuciłeś?

zagęszczaj ruchy bo niedługo planuję skończyć Dakara i trzeba rozpoczynać sezon ;)

na razie lipa - oglądam tylko w sieci, bo mam mały remont na głowie i przeprowadzam się za tydzień.

chciałbym do połowy marca coś ogarnąć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadaj po 800-kę po prostu :) Co prawda fakturę mogę wystawić tylko marżę, ale motur fajny ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się łamię czy Dakara wystawiać czy ten rok jeszcze nim pojeździć i kupić Anii motocykl

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może jeszcze x coutry dorzucić do listy poszukiwanych? Zawsze to moto mi się podobało.

Motocykl lżejszy i odrobinę mocniejszy - co jest na pewno zaletą. Minusem jest mniejsze koło z przodu i mniejszy zasięg.

Jak jego zdolności terenowe - podobne do dakara? 

Edytowane przez gilby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, pawel 73 napisał:

Łoj matko w 2009 roku Francuzy zaczeli sprzedawać te modele co w całej ojropie byli dwa lata wcześniej, ale uny podobno widelca też nie znały przed Polakami. Kolejny wałek jakiegoś polaczka handlarza ? 

ups, dopierom zauważył on na imię ma Andrzej. To wszystko wyjaśnia.

Edytowane przez Dziadek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cześć

 

zapodam taki link: https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tenere-xt-660z-super-okazja-CID5-IDjCzWl.html#647336d5bd

to jest moto znajomego mojego kolegi :) jakoś tak. Mogę jutro zapytać kolegę czy warto nim się interesować. Dla mnie w najładniejszym malowaniu.

 

Sam miałem F650GS z 2005r, teraz mam Tenerkę i też sobie chwalę. Duży zbiornik to zaleta! Wyższy jest od GSa i musiałem Tenerkę troszeczkę obniżyć, prowadzenie to sam miód, jeżdżę z plecakiem i tobołami - daje radę. W 2016r zrobiłem Tenerką 18.000km ...bez najmniejszych problemów.

Kanapa jest twardsza od GSowej ale zawsze można sobie z tym jakoś poradzić, ja w każdym nowym moto kanapę obszywałem.

W porównaniu z GSem przy 2500 obrotów czuć juz bardziej wibracje, można się do tego przyzwyczaić, GS też trochę mniej palił ale Tenerka też jest oszczędna.

Ja jestem zadowolony :)

Jakbyś miał pytania to zapraszam :)

A te opinie "nie jedzie"... ehhh znawcy od wszystkiego.

Tomaszl - czy ja siedziałem na Twojej Tenerce na zlocie pod Złotoryją?????

 

Edytowane przez WROM
dopisanie treści
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Dziadek napisał:

Łoj matko w 2009 roku Francuzy zaczeli sprzedawać te modele co w całej ojropie byli dwa lata wcześniej, ale uny podobno widelca też nie znały przed Polakami. Kolejny wałek jakiegoś polaczka handlarza ? 

ups, dopierom zauważył on na imię ma Andrzej. To wszystko wyjaśnia.

a on nie był robiony w latach 2007-2009? czy coś innego zauważyłeś, co nie pasuje z rokiem 2009?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dołączę się do pytania Gilbiego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Pawel napisał:

Dołączę się do pytania Gilbiego

A ja do Pawła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Pawel napisał:

Dołączę się do pytania Gilbiego

Poczuliście krew i będziecie drążyć? Co za forum, co za ludzie...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, JacekJ napisał:

Poczuliście krew i będziecie drążyć? Co za forum, co za ludzie...

Takie forum, że co rzeczowe pytanie to spamer ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, JacekJ napisał:

Poczuliście krew i będziecie drążyć? Co za forum, co za ludzie...

Jeżeli zrozumiałeś wypowiedz Dziadka to może wytłumacz co miał na myśli.

Ja nie wiem  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Noto i ja dołączam do pytania, bo prawdopodobnie uczciwy handlarz został oszkalowany przez forumowicza. Jak to jest z tym rocznikiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, JacekJ napisał:

Noto i ja dołączam do pytania, bo prawdopodobnie uczciwy handlarz został oszkalowany przez forumowicza. Jak to jest z tym rocznikiem?

Teraz zgłupiałem, myślałem ze wiesz co chodziło Dziadkowi 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Pawel napisał:

Jeżeli zrozumiałeś wypowiedz Dziadka to może wytłumacz co miał na myśli.

 

A muszę?

Nie moźe sobie Dziadek popisać ot tak? Nie wiem co miał na myśli, nie wnikam. Jaka to różnica?

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×