Skocz do zawartości
B_J_Johnes

Wydech topi airboxa

Recommended Posts

BMW F650 94. 

Hej! Jak w temacie. Zrobiła się dziura w plastikowej obudowie do tego stopnia, że wyciągnąłem mokry filtr powietrza. Przerwa między obudową, a układem wydechowym wynosi zaledwie parę milimetrów. Miejsce topienia się plastiku jest zlokalizowane bliżej prawej od osi motocykla, lecz w okolicach nadkola. Znany jest to problem? Może brakuje mi jakiejś osłony, tylko gdzie ona by weszła? Może ma ktoś jakiś patent? Koc gaśniczy itp?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy serwisie zauważyłem, że też  trochę mam przypieczony spód airboxa, ale nie ma tragedii. Myślałem o osłonie, lub o owinięciu taśmą odcinka pod filtrem. Nawet jak nie przepali, to gorące powietrze nie jest dobre dla parametrów pracy silnika. Wydech masz fabryczny, czy coś innego? Może masz za ubogą mieszankę i przez to bardziej gorący wydech?  Luzy zaworowe wyregulowane?

 

Edytowane przez Tomek Sz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydech mam fabryczny. Co do zaworów nie mogę się wypowiedzieć bo nie sprawdzałem i sam narazie nie mam kompetencji. Ma to sens. Chyba te kompetencje trzeba będzie nadrobić. Ostatnio miałem regulowane gaźniki. Moto kupiłem wczesną jesienią i nie widziałem nic wcześniej co nie znaczy, ze nic tam nie było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomku, pomimo kilku mm odległości od rury i tak Ci "nadtapia" plastik airbox-a? Chyba muszę się do Ciebie wybrać i popatrzeć. Też kombinuję nieco z tłumikiem. Zmieniłem na inny (efekt na +) i zastanawiam się czy nie podkleić jakiejś osłony termicznej.  U mnie odległość rury dolotowej od plastiku ok 4-5 mm.

Coś takiego można by podkleić na plastik: http://allegro.pl/samoprzylepna-gruba-oslona-termiczna-700c-25x25-i6713875399.html

Ze sprzedawcą nie mam nic wspólnego - to tylko przykład!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, pawelST napisał:

Tomku, pomimo kilku mm odległości od rury i tak Ci "nadtapia" plastik airbox-a? Chyba muszę się do Ciebie wybrać i popatrzeć. Też kombinuję nieco z tłumikiem. Zmieniłem na inny (efekt na +) i zastanawiam się czy nie podkleić jakiejś osłony termicznej.  U mnie odległość rury dolotowej od plastiku ok 4-5 mm.

 

 

U mnie nie nazwał bym tego nadtapianiem, ale śladami działania temperatury.  Widać to po demontażu puszki. Tak jak pisałem, zupełnie nie potrzebne jest tu dodatkowe podgrzewanie powietrza, a na pewno każda Efka to ma. Mimo to zapraszam, chętnie zobaczę Twoje modyfikacje w akcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×