Skocz do zawartości
PikaCZ

Dakar 650 Tenere xt660z

Recommended Posts

Teraz, dakarowy napisał:

Czy ktoś jeszcze czyta to forum? 

No nie bądź taki. Napisałeś 7 razy to co Ci szkodzi napisać 8 ;)

Czasy takie, że ma być już i bez wysiłku :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, nie wiem dlaczego, ale każdy Twój wpis mam jako "spoiler", w sensie taki prostokąt z napisem spoiler, dopiero jak to kliknie, to pokazuje się post. Ktoś jeszcze tak ma?

Wysłane z bagna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śmiertelnicy nie mogą mieć tak samo jak Głos Północy. Ja na ten przykład nie mam, ale my są z Dakarowym na tym samym poziomie ;) Jak północ z południem i wschód z zachodem  :default_icon_eek::default_icon_beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byś się chociaż nie przyznawał ja mam tylko u jednego użytkownika taki spojler... u tego którego blokowalem nowe wpisy, żeby się nie wyświetlały

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpuść chłopu. Widzisz, że pokornieje - już nawet nieśmiało proponuje "w ryj" ;) Trzeba dać mu szansę się wykosztować :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm... Miałem włączone blokowanie Twoich postów, nie mam pojęcia dlaczego, gdzieś się coś kliknelo.

Wysłane z bagna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 11.03.2017 o 21:19, PikaCZ napisał:

Czy ktoś miał okazję porównać te dwa motocykle ze sobą ?

Ja miałem wcześniej GS-a, teraz Tenerka.

Plusy GS-a

-niższy (mam 180 cm i na Tenerce ledwo sięgam ziemi :-))

-elastyczny silnik (doprowadzenie silnika Tenerki do tego poziomu elastyczności kosztowało mnie 3 tys PLN)

-środek ciężkości niżej. W Tenerce zbiornik 21 litrów jest wysoko umieszczony. W Dakarze będziesz miał trochę inaczej.

Plusy Tenery:

-można kupić nową lub prawie nową

-zbiornik 21 ltr

-silnik pancerny

-relatywnie tanie części nowe i używane

To tak na szybko. Jakbyś chciał jeszcze coś wiedziec to pisz

pozdrawiam trolik

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, trolik napisał:

To tak na szybko. Jakbyś chciał jeszcze coś wiedziec to pisz

pozdrawiam trolik

 

 

 

 

A jeśli chodzi o odczucia z jazdy to który daje większą frajdę ? Poleciłbyś tenere jako pierwsze moto ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, PikaCZ napisał:

A jeśli chodzi o odczucia z jazdy to który daje większą frajdę ? Poleciłbyś tenere jako pierwsze moto ?

Frajdę mam/ miałem  na obu motorkach taką samą. Aha-wielką róznicę robi jeszcze przednie koło 21 cali w Tenerze. Wielkie dziury zaczęły byc małe :-)

Jeśli chodzi o pierwsze moto to ja myślę tak:

-jeśli chcesz jeździć w pobliskim lesie/ po polach i uczyć się, to ja bym raczej poszedł w mniejsze moto-np. CRF250L lub wr250R.

-Jeśli chcesz jeżdzić na dłuższe podróże,  a w miejscu docelowym będzie mało asfaltu, to wtedy moto o wiekszej pojemności takie jak Tenera jest wskazane.

Ten drugi przypadek to ja :-)

pozdrawiam Trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, trolik napisał:

Frajdę mam/ miałem  na obu motorkach taką samą. Aha-wielką róznicę robi jeszcze przednie koło 21 cali w Tenerze. Wielkie dziury zaczęły byc małe :-)

Jeśli chodzi o pierwsze moto to ja myślę tak:

-jeśli chcesz jeździć w pobliskim lesie/ po polach i uczyć się, to ja bym raczej poszedł w mniejsze moto-np. CRF250L lub wr250R.

-Jeśli chcesz jeżdzić na dłuższe podróże,  a w miejscu docelowym będzie mało asfaltu, to wtedy moto o wiekszej pojemności takie jak Tenera jest wskazane.

Ten drugi przypadek to ja :-)

pozdrawiam Trolik

Właśnie mój problem polega na tym że to pierwsze moto i jeszcze nie wiem jak w którą stronę bardziej mnie ciągnie. Chcę kupić jak najbardziej uniwersalny sprzęt na takim Dakarze czy Tenere przez jakieś pola pojadę i będę mógł zobaczyć czy sprawia mi to radość :) Dłuższa trasa dla tych motocykli to raczej też nie jest wyzwanie.

Chciałem wiedzieć czy Tenere jest bardziej terenowa niż Dakar lub na odwrót, może ma jakieś inne zalety które bardziej ją cechują do dalszych podróży niż Dakar-a.

 

17 godzin temu, JacekJ napisał:

Dakar też ma z przodu 21 cali chyba.

Nie chyba a na pewno :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
59 minut temu, PikaCZ napisał:

Właśnie mój problem polega na tym że to pierwsze moto i jeszcze nie wiem jak w którą stronę bardziej mnie ciągnie. Chcę kupić jak najbardziej uniwersalny sprzęt na takim Dakarze czy Tenere przez jakieś pola pojadę i będę mógł zobaczyć czy sprawia mi to radość :) Dłuższa trasa dla tych motocykli to raczej też nie jest wyzwanie.

Chciałem wiedzieć czy Tenere jest bardziej terenowa niż Dakar lub na odwrót, może ma jakieś inne zalety które bardziej ją cechują do dalszych podróży niż Dakar-a.

 

Nie chyba a na pewno :)

Ja myślałem na początku dokładnie tak, jak Ty :-)

Z perspektywy czasu chyba jednak zdecydowałbym się na lżejsze moto-lubię jeździć of, a na cięższym motorku wywrotki bardziej bolą i są kosztowniejsze...

pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aż się łezka w oku kręci...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jeszce do tego zamierzam wrócić

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Marcin N napisał:

Ja jeszce do tego zamierzam wrócić emoji6.png

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki w tych samych gaciach 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie w tych samych gaciach można dwa razy, bo gacie się wyprą w tej rzece nim kur trzy razy zapieje i są jak nowe... Albo mamy inne pojęcie przygody :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie można, nie pozwala na to druga zasada termodynamiki, entropia ciągle się zmienia, stan nieuporządkowania układu (spodni) ciągle rośnie, to nie będą te same spodnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak czegoś nie można, ale bardzo się chce, to wolno. Ja pozwalam. xel z Efezu.

Edytowane przez xel
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najbardziej ubawiła mnie część z powerslajdami itd.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×