Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Forumowiczów 

Mam problem z odpalaniem, czasami kiedy wciskam przycisk rozrusznika na kierowniku nie ma żadnej reakcji a kontrolki lekko przygasają, wrzucam jedynkę popycham żeby silnik zrobił jakiś obrót i rozrusznik działa.

Moze ktoś z Was miał podobny problem i mógłby mnie wesprzeć w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kiedy był w Przywitalni i powiedział społeczności cześć? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż to za kierownik, który daje sobie bez oporów wcisnąć przycisk rozrusznika? :default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozrusznik ci tu niesprawnym jest, wiec zadbaj o sprawnosc jego a nie doswiadczysz problemu tego.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, raby napisał:

Rozrusznik ci tu niesprawnym jest, wiec zadbaj o sprawnosc jego a nie doswiadczysz problemu tego.

Od tej strony kolegi nie znałem :default_icon_beer:

Bym pisał od razu co i jak, ale jak jak witania brak. Nie można tak ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Od tej strony kolegi nie znałem :default_icon_beer:

Bym pisał od razu co i jak, ale jak jak witania brak. Nie można tak ;)

Panie Pazdzioch Pan jeszcze wiele rzeczy o mnie nie wie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
39 minut temu, raby napisał:

Rozrusznik ci tu niesprawnym jest, wiec zadbaj o sprawnosc jego a nie doswiadczysz problemu tego.

W slangu dorównujesz mi prawie. Przydomek forumowego wierszoklety bliski Ci jest :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko.

Jak wierszem wskazał Raby - wygląda ma szczotki rozrusznika. Od niego bym zaczął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Jarek napisał:

Spoko.

Jak wierszem wskazał Raby - wygląda ma szczotki rozrusznika. Od niego bym zaczął.

Jam to uczynil? Chybam pijanym byl piszac to.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, Jarek napisał:

Spoko.

Jak wierszem wskazał Raby - wygląda ma szczotki rozrusznika. Od niego bym zaczął.

Od Rabego???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja szczotki nie tykalem dzis ale jutro moze zamiote moja kwatere, co sie czepili...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za info, jak moja druga połowa dowie się ze zajmuje się szczotkami to może być nieźle zaskoczona

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podepnę się do tematu bo może mam podobny problem.

W sobotę poszedłem uruchomić motocykl po zimie. Podłączam akumulator. Przekręcam kluczyk. Światełka ładnie świecą, wszystko działa.
Klikam starter, słychać że się kręci rozrusznik ale nie zapala. Po 2-3 próbie słychać było też głośny, metaliczny stukot (wtedy przerywałem próbę odpalenia). Nie odpalił nawet po kilku próbach.
W końcu decyduję się odpalić na pych. Po 5-6 próbach udało się odpalić. Silnik pracuje równo niby wszystko ok. Pochodził chwilę. Zgasiłem. Odpalił potem bez problemu.

Następnego dnia wymieniłem filtr powietrza, olej i filtr oleju. (Jeszcze świecę muszę).

Jednak znowu (nie zawsze) jak odpalam słuchać jakieś bardzo nieprzyjemne stukoty(1-2 max) dobiegające z silnika. Ale odpala. Czasami za drugą próbą.

Czy te objawy wskazują na rozrusznik czy na coś innego?

Pozdrawiam

Edytowane przez Snajk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słaba bateria zabija sprzęgło rozrusznika. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli proponujesz wymienić akumulator i jeśli to nie pomoże to wymienić samo sprzęgło rozrusznika? Czy lepiej cały rozrusznik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Snajk napisał:

Czyli proponujesz wymienić akumulator i jeśli to nie pomoże to wymienić samo sprzęgło rozrusznika? Czy lepiej cały rozrusznik?

Sprzęgło rozrusznika nie jest w rozruszniku. 

Spróbuj go odpalić z porządnych kabli, z Aku samochodowego. Musi zapalić i nie powinien metalicznie pukać. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no. Ogólnie to jak odpalił na pych to już potem zapalał. 2,3 może 4 obroty. (ale stuki czasami się pojawiają). Już przejechałem kilkadziesiąt z 80km w weekend.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten model jest czuły na brak prądu. 

Nie może odpalić, bo rozrusznik bierze cały prąd i nie ma czym zasilić pozostałej elektryki. Poza tym jak bateria jest kiepska, to rozrusznik nie kręci swoją max prędkością i sprzęgiełko strasznie w dupę dostaje. I nie pal na pych, bo jak łańcuszek strzeli, to dopiero będą łzy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok. Zatem dziękuję za rady. Poobserwuję jak teraz będzie odpalał po jeździe i jak się naładuje akumulator porządnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
39 minut temu, Snajk napisał:

Ok. Zatem dziękuję za rady. Poobserwuję jak teraz będzie odpalał po jeździe i jak się naładuje akumulator porządnie.

Jak lubisz wióry, więcej wiórów w silniku to obserwuj jak długo silnik będzie żył ;) Jakby trwało za długo to polecam pych za samochodem - ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok. Wiórki lubię tylko w tartaku ale nie chciałbym by mój motocykl zamienił się w tartak.
Czy poza porządnym naładowaniem akumulatora prostownikiem lub jego wymianą mogę coś jeszcze zadziałać na chwilę obecną?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy wymianie oleju oceń ile opiłków jest na dolnym korku spustowym. 

Te wióry to będą że sprzęgła rozrusznika. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy wymianie oleju (która była wczoraj) niestety było ich trochę. Czyli sprzęgło rozrusznika. :default_icon_e_confused:
To teraz seria pytań:
- Rozumiem że lepiej wymienić od razu sprzęgło z tym kołem zębatym od niego?  (np: http://allegro.pl/sprzegielko-rozrusznika-bmw-f-650-cs-f650-gs-dakar-i4855461000.html )
- Czy ktoś może polecić dobry warsztat w Warszawie bądź okolicach? I ile może wynieść cena robocizny? (orientacyjnie).

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×