Skocz do zawartości
JanTheHans

Alternatywa dla podpinki

Recommended Posts

Hej wszystkim,

Mam następujące pytanie. Otóż zgubiłem gdzieś, kiedyś podpinkę ocieplającą do kurtki. Niestety nie idzie kupić zamiennika (Kurtka RST Adventure II). I tutaj pojawia się ów pytanie, czy ktoś znalazł jakiś patent na docieplenie się czymś podobnym? Bielizna termoaktywna to chyba jednak zbyt mało, a w bawełnianym pseudo swetro/koszulce jest za gorąco... Są jakieś pomysły? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak Ci w swetrokoszulce za gorąco, to po kiego grzybka Ci podpinka?

Ja przez 3 sezony jeszcze nie użyłem swojej ani razu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zakładam zamiast dopinanej podpinki "ultralekki puchowy bezrękawnik" który jest : - super ciepeły i faktycznie bardzo lekki i miękki, - łatwo go spakować np. do małego woreczka, - cena nówki ok 60 zł (chińczyk no name z carrefour-a) - oczywiście są markowe w sklepach sportowych od decatchlona po north face, :)

Pozdrówki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponoć wyborcza swietnie się nadaję, choć ten sposób "ocieplenia" ponoć nie modny?


Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.03.2017 o 22:05, Rochlik napisał:

Ja zakładam zamiast dopinanej podpinki "ultralekki puchowy bezrękawnik" który jest : - super ciepeły i faktycznie bardzo lekki i miękki, - łatwo go spakować np. do małego woreczka, - cena nówki ok 60 zł (chińczyk no name z carrefour-a) - oczywiście są markowe w sklepach sportowych od decatchlona po north face, :)

Pozdrówki

O! i to jest świetny pomysł :) Dzięki wielkie za to,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ponoć wyborcza swietnie się nadaję, choć ten sposób "ocieplenia" ponoć nie modny?


Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka



To stare metody naszych przodków z uprawiania turystyki górskiej, choć o wyborczej nikt wówczas jeszcze nie myślał że powstanie

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba tylko na pierwszy długi wyjazd zabrałem podpinki. Potem przestałem z nich kompletnie korzystać, no poza jakaś koncówką sezonu gdy z lenistwa wpinam je w kurtkę i tak smigam do pracy. Kupiłem sobie dwie bluzy:

- gruby polar

- o rozmiar za duży softshell z cieńkim polarem
 

dzięki temu, w trasie sam sobie dobieram jak bardzo muszę się docieplić - w wersji max jest to koszulka termiczna, dwie bluzy, kurtka i na to przecideszczówka (goretexy z armyword). 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po miesiącach poszukiwań znalazłem taki patent:

 

http://allegro.pl/podpinka-ocieplacz-kamizelka-brytyjska-117-l-i6713225548.html

 

Wojskowa podpinka do kurtki z demobilu. Rewelacja! W formie kamizelki, lub można też kupić w rękawami za nieco więcej. Ale jak za kilkanaście PLN to patent jest super!

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, JanTheHans napisał:

Po miesiącach poszukiwań znalazłem taki patent:

 

http://allegro.pl/podpinka-ocieplacz-kamizelka-brytyjska-117-l-i6713225548.html

 

Wojskowa podpinka do kurtki z demobilu. Rewelacja! W formie kamizelki, lub można też kupić w rękawami za nieco więcej. Ale jak za kilkanaście PLN to patent jest super!

Pozdrawiam :)

Ale to żadna alternatywa, tylko inna podpinka tak naprawdę. Ja podobnie jak koledzy używam grubszą lub cieńszą bluzę polarową lub softshell, wkładane pod kurtkę bez membran i podpinek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja, jako kobieta czyli wieczna zmarzlina, zamiast podpinki zakładam cienką puchówkę z decathlona która służy mi również na zimne wieczory na wyjazdach :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A macie jakieś alternatywy dla podpinki ale w spodniach? Moje spodnie nie miały, a termogaloty, takie zwykłe nie zawsze dają radę :-/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zakładaj dwie pary ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A macie jakieś alternatywy dla podpinki ale w spodniach? Moje spodnie nie miały, a termogaloty, takie zwykłe nie zawsze dają radę :-/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może gjetry zimowe do biegania z Decathlonu, te najtańsze? Jeżdżę i jestem zadowolony ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×