Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnimi czasy myślę nad jakimś wskaźnikiem temperatury do mojego F650, bo mam wersję z zegarem już. Kombinowałem jak zamocować czujnik w chodnicy czy gdzieś, ale wpadłem na pomysł, bo jeżeli wcześniejsze wersje miały taki wskaźnik to musiały też brać sygnał z jakiegoś czujnika. Przeszukałem internet ale nie znalazłem niczego. Sprawdzałem na schemacie elektrycznym ale była tylko wersja z zegarem zamiast wskaźnika. Wiem tylko tyle że do wskaźnika idą 3 przewody: masa, com i x (takie są oznaczenia). Czyli plus, minus i sygnał. Ma ktoś może z Was wersje z tym wskaźnikiem ? jeżeli tak to jak to jest podłączone, gdzie jest czujnik tej temperatury ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może zamiast likwidować "wspaniały" wymyślony przez germańskiego inżyniera zegarek zainstaluj np. termometr zamiast bagnetu.

Pierwszy z brzegu: http://www.motocyklowysklep24.pl/wskaznik-temperatury-oleju-do-bmw-f650-650-97-99r-p-19416.html

Czy działa to dokładnie to raczej wątpię ale zawsze może to dać jakiś pogląd na sytuacje temperaturową w silniku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie co chcesz mierzyć- płyn chłodniczy czy olej? Też jestem ciekawy rozwiązań. Ja bym wolał mierzyć temperaturę oleju.

https://inter-rally.pl/product-pol-511-Wskaznik-temperatury-oleju-SMOKE.html?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info

Edytowane przez Tomek Sz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie (ST) był zegarek, jest wskaźnik. Ale...to nie moja zasługa. Wstawił go poprzedni właściciel. Zrobię Ci zdjęcia połączeń i opisze jak to jest podłączone. Najłatwiej będzie wykorzystać wskaźnik z poprzedniej wersji (choć u mnie jest inny).

Pytanie tylko...czy naprawdę jest Ci to potrzebne ? Jeśli układ chłodzenia jest drożny, wentylator, termostat działa...to raczej nie przyda ci się ten wskaźnik.

Edytowane przez pawelST

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wychodzę z założenia, że lepiej widzieć co się dzieje niż nie. 

W aucie nie mam wskaźnika, tylko kontrolkę i strasznie mnie to podqu...ia, bo zanim kontrolka się zapali, to może być za późno dla silnika. 

W aucie żony wymieniałem czujnik temperatury, bo stary się zepsuł i ten jest tak dokładny, że widzę na desce ruch wskazówki, jak termostat się otworzy - i jestem spokojny, że wszystko jest ok. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Slimak napisał:

Może zamiast likwidować "wspaniały" wymyślony przez germańskiego inżyniera zegarek zainstaluj np. termometr zamiast bagnetu.

Pierwszy z brzegu: http://www.motocyklowysklep24.pl/wskaznik-temperatury-oleju-do-bmw-f650-650-97-99r-p-19416.html

Czy działa to dokładnie to raczej wątpię ale zawsze może to dać jakiś pogląd na sytuacje temperaturową w silniku.

Nie chodzi mi o likwidowanie tego zegarka tylko o przechwycenie sygnału, z którego korzystają te wskaźniki temperatury i podłączenie go pod wyświetlacz na przykład.
Nad takim termometrem też się już zastanawiałem, ale zgadzam się, że mało dokładne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Tomek Sz napisał:

Pytanie co chcesz mierzyć- płyn chłodniczy czy olej? Też jestem ciekawy rozwiązań. Ja bym wolał mierzyć temperaturę oleju.

https://inter-rally.pl/product-pol-511-Wskaznik-temperatury-oleju-SMOKE.html?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info

Ja bym bardziej wolał mierzyć płyn chłodniczy, bo to on jest odpowiedzialny za odpowiednią temperaturę silnika.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, pawelST napisał:

U mnie (ST) był zegarek, jest wskaźnik. Ale...to nie moja zasługa. Wstawił go poprzedni właściciel. Zrobię Ci zdjęcia połączeń i opisze jak to jest podłączone. Najłatwiej będzie wykorzystać wskaźnik z poprzedniej wersji (choć u mnie jest inny).

Pytanie tylko...czy naprawdę jest Ci to potrzebne ? Jeśli układ chłodzenia jest drożny, wentylator, termostat działa...to raczej nie przyda ci się ten wskaźnik.

Jakbyś mi to wysłał to by było super :)
Jestem tego samego zdania co Pszemo, lubię wiedzieć co się dzieje z silnikiem i mieć nad nim kontrolę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Pszemo napisał:

Ja wychodzę z założenia, że lepiej widzieć co się dzieje niż nie. 

W aucie nie mam wskaźnika, tylko kontrolkę i strasznie mnie to podqu...ia, bo zanim kontrolka się zapali, to może być za późno dla silnika. 

W aucie żony wymieniałem czujnik temperatury, bo stary się zepsuł i ten jest tak dokładny, że widzę na desce ruch wskazówki, jak termostat się otworzy - i jestem spokojny, że wszystko jest ok. 

Zgadzam się z Tobą w stu procentach :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 24.03.2017 o 21:14, Deex650 napisał:

Jakbyś mi to wysłał to by było super :)
Jestem tego samego zdania co Pszemo, lubię wiedzieć co się dzieje z silnikiem i mieć nad nim kontrolę.

 

 

2.jpg

4.jpg

Edytowane przez pawelST
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×