Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiem, że uwielbiacie zagadki, dlatego podzielę się z Wami jedną z nich:P
Moto: XChallenge 
Stop świeci lekko po naciśnięciu przedniego hamulca. Tylni świeci normalnie. Mierzyłem napięcie miernikiem na wtyczce zaraz przed tylną lampą i jeśli lampa jest odłączona to po naciśnięciu klamki hamulca miernik pokazuje 12V. Po podłączeniu lampy pokazuje tylko 6V. Po  naciśnięciu nożnego zawsze pokazuje 12V . Wtyczka wymieniona na nową. Z tydzień temu przedni hamulec raz świecił a raz nie. Teraz już zawsze nie.

Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tej mrocznej zagadki?:)
 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie zagadka? Bo chyba nie chodzi Ci o uszkodzony kabel ( obwód) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm a jak by byl uszkodzony to podobne rzeczy nie działy by się również na tylnim? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sprawdziłem ciągłość obwodu i wszystko wydaje się być dobre. Po naciśnięciu hamulca obwód się zamyka ale na lampę zamiast 12V idzie tylko 6. A bez podłączonej lampy zawsze idzie 12 .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie te wszystkie moje "krytyki ..." ? Nic nie chcą pomóc? No to może zacznę jakąś dyskusję ;)

Jak masz ABS to poszukaj i sprawdź diodki ( niektóre BMW miały  ) ;) :

 

BMWDiodes.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie dziwnie cicho...;P Nie mam ABSu. Jeszcze teraz mierzyłem napięcie i jeśli nacisnę hamulec to najpierw miernik pokazuje ok 6V, ale jak nadal trzymam to napięcie wzrasta do ok 9,5V i na tej wartości się już zatrzymuje. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to masz prawdopodobnie uszkodzony kabel, zaśniedziałą złączkę lub czujnik. Jakie jest napięcie nie przez czujnik, a poprzez zwarcie kabli przy klamce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czujnik sie spier... zjebal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzę ten czujnik we środę bo jutro nie będę miał czasu. Wydawało mi się, że skoro bez lampy na kablach jest 12V to czujnik jest dobry, ale faktycznie pod obciążeniem może już nie jest taki dobry

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mieliście rację. Szlak trafił micro switch. Na krótko stop działa. Zna ktoś jakiś tańszy zamiennik dla tego ustrojstwa? W ASO jedynie 177zł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weź go potraktuj jakimś środkiem typu isol czy jakiś tam kontakt cośtam do czyszczenia styków elektrycznych, najlepiej zanurzyć go w czymś takim i popstrykać. Jak był wcześniej jakiś kontakt, tylko słabo przewodził to jest szansa, że coś tam w środku zaśniedziało, albo jakiś gnój  i puści. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A i pewnie widziałeś, że do CS idzie taki sam, a tutaj np jest za 6 dych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Goral napisał:

Mieliście rację. Szlak trafił micro switch. Na krótko stop działa. Zna ktoś jakiś tańszy zamiennik dla tego ustrojstwa? W ASO jedynie 177zł...

Se jeszcze raz pozwolę sam mikroprzełącznik to zdaje się SBC V4NCS, coś tam na nim powinno być napisane TUTAJ trochę tego jest powinieneś co dobrać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozebrałem ten czujnik, przepsikałem dziadostwem do styków i działa. Dzięki za pomoc chopy:)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 28.3.2017 o 19:15, Dziadek napisał:

Weź go potraktuj jakimś środkiem typu isol czy jakiś tam kontakt cośtam do czyszczenia styków elektrycznych, najlepiej zanurzyć go w czymś takim i popstrykać. Jak był wcześniej jakiś kontakt, tylko słabo przewodził to jest szansa, że coś tam w środku zaśniedziało, albo jakiś gnój  i puści. 

 

2 godziny temu, Goral napisał:

Rozebrałem ten czujnik, przepsikałem dziadostwem do styków i działa. Dzięki za pomoc chopy:)

:D No właśnie Dziadostwem

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×