Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Motocykle pochodzą z pięknego i zamożnego kraju pod Alpami. Czy zatem można spodziewać się motocykli serwisowanych i tak jak trójka i czwórka - bardzo ładnych i bezwypadkowych (?), czy raczej rozbitków z ubezpieczalni?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, renkloda napisał:

....  trójka i czwórka - bardzo ładnych i bezwypadkowych (?), czy raczej rozbitków z ubezpieczalni?

 

Wróżbita Maciej podobno ma największą przewidywalność w poniedziałki ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, a dzisiaj piątek...

Według sprzedawcy motocykle 3 i 4 mają książkę serwisową, to może uwiarygodnić przebieg...

Może ktoś z forumowiczów widział, sprawdzał naocznie te motocykle, to miałoby pewnie większą wartość niż metody wróżbity Macieja:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te książki serwisowe to na kilogramy dorzucają. Jeśli da się w serwisie potwierdzić, to ok. Inaczej to makulatura.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 W pojeździe 3 no 5 letnim to się zgodzę z MT.  Ale to są motory kilkunastoletnie, ja karty pojazdu po trzech latach nie mogę znaleźć, a książkę serwisową jak się nie robi przeglądów w serwisie ...... to do czego potrzebna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co oznacza brak książki serwisowej? Jeśli użytkownik nie zgubił... Jak to możliwe, że motocykle pochodzące z Niemiec, Belgii, Francji, Włoch nie posiadają książki serwisowej? Poszukując motocykla kontaktowałem się z kilkunastoma sprzedającymi, brak książki serwisowej jest regułą!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
53 minuty temu, renkloda napisał:

Co oznacza brak książki serwisowej? Jeśli użytkownik nie zgubił...

To oznacza, że książka leży w szufladzie u jednego z użytkowników, a motor  jest u jakiegoś pośrednika co go sprzedaje bez tej książki.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, renkloda napisał:

 Poszukując motocykla kontaktowałem się z kilkunastoma sprzedającymi, brak książki serwisowej jest regułą!

Abo chcą na wszystkim zaoszczędzić. Książka jakieś 50, pieczątka z 20 no ... dobrze jest mieć ze 2 czyli 40 ...

Od jakiego roku ma być prowadzona, do jakiego przebiegu i w jakim języku mają być wpisy ....? ;)

Taki przykład na ten przykład ;)

http://allegro.pl/bmw-ksiazka-serwisowa-wszystkie-jezyki-i-modele-i5029005952.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To oznacza, że książka leży w szufladzie u jednego z użytkowników, a motor  jest u jakiegoś pośrednika co go sprzedaje bez tej książki.

Gówno prawda na 85 %.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Moto Troter napisał:


Gówno prawda na 85 %.

Spoko. Po co te emocje. Nie mówimy o DL'u tylko o BMW ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Spoko. Po co te emocje. Nie mówimy o DL'u tylko o BMW

Jestem spokojny i wyluzowany a nawet rozluźniony. Twoje zdrowie i Wesołych Świąt. ;-)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarcinN, jak się uwiniesz to prezent pod choinkę masz z głowy ;)

Niestety nie uwinąłem się ale ogłoszenie widziałem

Obowiązki nie pozwoliły poszukać i poprosić kogoś w okolicy co rzucił by okiem

Jak się po świętach ogarniemy to temat powróci

A tak w ogóle to jest na forum ktoś z okolicy? ;)

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, ale ten z Bochni wydaje się być świeższy, lepiej wyposażony, tańszy ... Jak jest to nie wiem .. :default_blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem Jarku, ale tyle się naczytałem na forum o włoskich przebiegach i padlinach że mam spore wątpliwości. Zresztą przykładów daleko nie muszę szukać ;)

taptarapta



Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem z okolicy ;)

www.dwakolkaispolka.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Agatka. Dziękuję, jak wyskoczy coś nowego odezwę się :)

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin N , jak już szukasz wieśniaka to zdradzę w wielkiej tajemnicy że w czarnym (2007) wieśniaku jest silnik robiony przez Rotaxa w Austrii natomiast nowsze to Loncin ( nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ) poza tym starszy wieśniak jest trochę wyższy ( dłuższy amortyzator tył - większy skok, dla mnie to na plus ), ale za to w nowszym ( 2008-9 ) jest stalowy subframe ( podobno aluminiowy może pęknąć, jak pęknie to napiszę :D ). 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, enlil napisał:

Dziadek, najważniejsze żeby kierownik nie pękał emoji482.png

emoji482.pngemoji482.png:)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziadek,

dzięki za info, bo nie bylem świadom, wszelkie informacje są wielce przydatne.

na razie pozostaje mi szukać dalej,

szukam lekkiego motocykla z ABS dla Ani, która nie jest za wysoka i nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w jeździe choć do Chorwacji i z powrotem dojechała :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziadek, jakby jednak Ci pęknął, to o ile rama jest w spólna z X-moto, to odezwij sie do Reda, on u siebie z tego co pamiętam ten element wzmacniał, coś tam na cnc kreślił i wycinał i wstawiał, więc pewnie może poratować "gotowcem". 
Jeśli jednak Red nie da rady, to dzwoń, poratuje, przejadę, naprawim. Wezmę ze sobą narzędzia - pigwówkę, brzoskwiniówkę, dziką różę i chyba jeszcze mam jeżynę ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 27.12.2016 o 11:02, Seb napisał:

Dziadek, jakby jednak Ci pęknął, to o ile rama jest w spólna z X-moto, to odezwij sie do Reda, on u siebie z tego co pamiętam ten element wzmacniał, coś tam na cnc kreślił i wycinał i wstawiał, więc pewnie może poratować "gotowcem". 
Jeśli jednak Red nie da rady, to dzwoń, poratuje, przejadę, naprawim. Wezmę ze sobą narzędzia - pigwówkę, brzoskwiniówkę, dziką różę i chyba jeszcze mam jeżynę ;)

Dzięki Seb ! To ja już się biorę za łamanie tej ramy bo Twoje narzędzia wyglądają mi na bardzo profesjonalne, a Redowi nie chciałbym zawracać głowy bo z tego co widziałem to zajęty jest "projektem zima ". Oczywiście ja też znajdę jakieś narzędzia, może mniej profesjonalne, ale np. te produkcji gruzińskiej mają całkiem niezłą jakość :)

 

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×