Skocz do zawartości

Recommended Posts

Możesz napisać maila do serwisu we Włoszech, nie powinno to być problemem, może zrozumieją dwa zdania po angielsku :D

Wygląda bardzo ładnie, ale roczny przebieg 3k :D

Może bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się, jak wygląda sprawa z książkami serwisowymi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, xel napisał:

Może bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się, jak wygląda sprawa z książkami serwisowymi?

Sprawa jest bardzo prosta

http://allegro.pl/bmw-ksiazka-serwisowa-d-pl-fr-esp-b-ch-rus-2011r-i6131586288.html

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie przesadzajmy , niektóre mają oryginalne i się zgadzają z komputerem serwisu . inna sprawa że zdarzają sie w pojazdach  puste książki serwisowe bez żadnych wpisów - mam na tapecie takie megane III 1,9dci kombi , pełna wersja wyposażenia /luxe się to nazywa/ 133 koła przejechane i pusta książka . historia serwisowa ma dwa wpisy w Renault : przy 55 i 131 tysięcy przebiegu . i co ? nic ... . pan nie lubił serwisów autoryzowanych , jego prawo . 

 

gawędy o kupowaniu książek na allegro i pisaniu w nich głupot które papier przyjmie , wstawianiu pieczątek zamówionych za rogiem będących kopiami tych z serwisów mogą przejść w markach typu nie wiem , może ssang yong bo to nie ma serwisu  , ale po co komu książka BMW ? wkładasz kluczyk do czytnika i pan ci mówi co widzi na ekranie . poza tym ludzie piszą maile do serwisów zagranicznych z prośbą o weryfikację wpisów /nie raz się z tym spotkałem / zanim kupia samochód  i czekają na odpowiedź - oczywiście jeżeli nie można potwierdzić przebiegu w krajowym serwisie .  a czasem się nie da , bo część firm /np citroen i peugeot / ewidencjonuje tylko naprawy gwarancyjne - po gwarancji mają to w d.... . przy markach premium oraz toyocie i hondzie  fałszerstwo wychodzi w pierwszym wprowadzeniu vin do komputera , w grupie vw podobnie - wyjątkiem jest seat który ewidencję posiada , ale od 2011 roku - poprzednio tylko gwarancja albo nic . 

 

ludziska pooglądały programów w telewizjorze , nasłuchały i naczytały o oszustach i handlarzach - teraz dalej chcą 20% taniej niż kosztuje do opłat w Niemczech  ale ma mieć pełna historię serwisową i pierwszy lakier ... . cud mniemany ???  

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak kupuję, to niestety używane maszyny i wiem, że to nie nówka. 

Ale ludzie przyjeżdżają kupować i chcą "nowe" 20 letnie auto, z przebiegiem do 200 k. 

Chyba cofnę co trzeba, kupię nowe nakładki na pedały, inną kierownicę założę i pójdzie. 

Choć bym chciał być uczciwy, to się qu... wa nie da - polscy kupujący są głupi i naiwni - ale to ich wybór..... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

motor poogladany. Wypucowany byl to fakt ogólnie wrażenie dobre. Tylko przy pierwszym uruchomieniu taki dziwny stuk. Zgasilem zapalilem znowu i nie bylo tego dźwięku. Po pól godzinie sytuacja się powtorzyla. W zasadzie tylko to mnie zastanowilo. Cos z rozrusznikiem?? Bo poza pucerka widac ze dbany i tylko asfalt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam taki przykład z ostatnich dni - auto 2011 , przebieg 51 tysięcy , bezwypadkowe stan nowy . paaanie , taki przebieg ? ileś pan cofał , malowany był zderzak to widac itp itd . dzwoni za trzy dni - to ile panie opuścisz pan z tego auta ? nic , sprzedane ... . ło panie ale ja głupi byłem .... . nie głupi tylko za dużo pan telewizjora oglądał i auto-swiata czytał . nie wszyscy handlarze to oszuści ... 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak kupuję, to niestety używane maszyny i wiem, że to nie nówka. 

Ale ludzie przyjeżdżają kupować i chcą "nowe" 20 letnie auto, z przebiegiem do 200 k. 

Chyba cofnę co trzeba, kupię nowe nakładki na pedały, inną kierownicę założę i pójdzie. 

Choć bym chciał być uczciwy, to się qu... wa nie da - polscy kupujący są głupi i naiwni - ale to ich wybór..... 

Mam 15-letnie auto z przebiegiem 171k ;-) jakby zderzak wymienił, to by nawet wyglądało jak nowe ;-)

 

Wracając do książek serwisowych: nie wpadłem na to, że pieczątkę niby można sobie wyrobić dowolną ;-)

 

Btw przypomina mi się historia jak mój ojciec kiedyś podjechał odkładać oglądać jakieś auto, facet cały czas mu mówi, że książka serwisowa jest i w ogóle, w końcu ojciec mówi: "to pokaż Pan te książkę". No i fajnie, tylko ostatni wpis w książce był przy wyższym przebiegu niż pokazywał licznik :-P tata auto odpuścił.

 

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bratu kupiłem w zeszłym roku a4 1,8t 2001 - 163 konie , po dziadku który sobie kupił nowe na 70-te urodziny . serwisowane w audi co roku , przebieg 93000 kilometrów przez 15 lat . całe boki porysowane bo dziadek nie trafiał w bramę podwórka :D  /komplet drzwi w kolor 1000 pln/  . brat zadowolony , założył gaz bo robi 130 kilometrów codziennie do roboty , więc za dwa lata i tak będzie miało 250000 uczciwego przebiegu - z książką bo co przegląd po 10 tysiącach to każe wbić pieczątkę i wklada kopię faktury . tylko że taki towar to już tylko w erze dzisiaj ... . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
50 minut temu, black napisał:

motor poogladany. Wypucowany byl to fakt ogólnie wrażenie dobre. Tylko przy pierwszym uruchomieniu taki dziwny stuk. Zgasilem zapalilem znowu i nie bylo tego dźwięku. Po pól godzinie sytuacja się powtorzyla. W zasadzie tylko to mnie zastanowilo. Cos z rozrusznikiem?? Bo poza pucerka widac ze dbany i tylko asfalt.

Ten silnik chodzi dość specyficznie, najlepiej jakbyś porównał to z innym egzemplarzem bo może to "ten typ tak ma". :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Peterka napisał:

Ten silnik chodzi dość specyficznie, najlepiej jakbyś porównał to z innym egzemplarzem bo może to "ten typ tak ma". :)

zasadniczo to porównałem ze swoim i mój tak nie ma. stąd drobne wątpliwości :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie/Panie

Do sprzedania ładny sprawdzony sprzęt.
2011rok
6800km przebiegu
Wyposażenie fabryczne : abs, alarm, handbary, podstawka centralna, grzane manetki, komplet oryginalnych kufrów BMW w cenie
Wyposażenie dodatkowe : gmole HEED( nowe ), siedzenie turystyczne BMW ( nowe ), deflektor ( nowy ).
Motocykl po wymianie wszystkich płynów eksploatacyjnych ( gotowy do nowego sezonu ).

Kupiony u Nas - Inchcape Wrocław
U nas serwisowany
100% oryginalny przebieg
Moto sprawdzone - 100% bezwypadkowe
Stan prawie fabryczny :)

31.500zł bez negocjacji
Wrzucam tu zanim trafi na aukcję :)

W razie pytań:
502119899

243bc8fef29a363bdd2ac13f51d2a067.jpg

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6800 czy 680000 przebiegu???

Jeśli jest jak mówisz to warto sprzedać nerkę żeby go zdobyć...

Wysłano na Berdyczów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Pawel napisał:

Panowie/Panie

Do sprzedania ładny sprawdzony sprzęt.
2011rok
6800km przebiegu
Wyposażenie fabryczne : abs, alarm, handbary, podstawka centralna, grzane manetki, komplet oryginalnych kufrów BMW w cenie
Wyposażenie dodatkowe : gmole HEED( nowe ), siedzenie turystyczne BMW ( nowe ), deflektor ( nowy ).
Motocykl po wymianie wszystkich płynów eksploatacyjnych ( gotowy do nowego sezonu ).

Kupiony u Nas - Inchcape Wrocław
U nas serwisowany
100% oryginalny przebieg
Moto sprawdzone - 100% bezwypadkowe
Stan prawie fabryczny :)

31.500zł bez negocjacji
Wrzucam tu zanim trafi na aukcję :)

W razie pytań:
502119899

243bc8fef29a363bdd2ac13f51d2a067.jpg

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 

A już myślałem, że tylko ja taki cieniak jestem z kilometrami. Ten mnie bije.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ogłoszenie skopiowałem z fb, ale jak teraz patrze to wychodzi na to że to moje ogłoszenie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszędzie :) A przebiegu to ma pewnie koło 30 tys - przecież wszystkie tyle mają :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z fejsbunia

Sprzedam: F800 GS, 2014. Kupiony jako nowy w 2015 u dealera BMW w Gdyni.
Przebieg symboliczny 4231 km. Cały, zdrowy, nie bity.
Zamontowane gmole Heed, płyta pod kufer Merta, kufer Givi, dodatkowe, standardowe gniazdo 12V
Dwa komplety opon: fabryczne Pirelli i Heidenau K60.
40000 pln.
Motocykl głównie stoi w garażu, szkoda żeby się marnował.
Jak ktoś jest zainteresowany to niech pisze, będziemy się dogadywać

408514d9ff083ee8dfa10fcb9a1554fd.jpg

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brałby. Jak rolnik dotacje :)

Wysłano na Berdyczów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po 2 letniej przerwie od zakupionej poprzez forum F650, przyszedl czas na powrót do 2kółek, mam obok swojego miejsca zamieszkania gościa który sprzedaje R1100GS, https://www.olx.pl/oferta/bmw-r1100gs-CID5-IDkHM0m.html

Cena jedna z niższych w necie, motocykl widać sporo przeszedł 149 k przebiegu, przyjechał z Austrii miał jakiś lekki szlif ( wymienione manetka prawa lusterko ) ogólnie wizualnie do dopieszczenia ale nie ma tragedii

Moto odpala do strzału ( właścicie nie przygotowany na moją wizytę) moto jeździ, płynnie przyspiesza hamuje, nie znam się za wiele dlatego chciałbym Was podpytać co w takim motocyklu 3ba by zrobić po zakupie oprócz wymiany oleju, filtrów itp...  z czym musze się liczyc jeśli chodzi o jakieś grbusze wymiany?

z góry dzięki!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem.tylko że wisi bardzo długo na Olx

Wysłane z bagna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest też opcja, że klient wie co sprzedaje i nie ma ciśnienia żeby opuszczać cenę. Być może sprzęt warty tych pieniędzy. Jechać, oglądać, ocenić i kupić lub nie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jebnięta deko . dla mniej zorientowanych -  to ledowe coś kosztuje 8 kilo pln . osiem tysięcy złotych :default_icon_beer:

sumienia nie mają one , deko taniej jest z USA ale nikt nie chce powiedzieć czy te lampy są asymetryczne czy symetryczne na tamten rynek . ogólnie po zakupie hondy z systemem oświetleniowym opartym na led , polecam pełny pakiet z AC bo może zaboleć . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×