Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Osiemsetę"  czyli 650 GS Twin czy 800 GS?

Ja od dłuższego czasu szukam R850R, ale w ramach "desperacji" skierowałem poszukiwania też w stronę innych BMW. Oglądałem już R1100 GS i R1150 GS, jednak przy moich gabarytach nie czuję się komfortowo ze względu na ich masę. 1200 GS jest pod tym względem super i odpowiada mi w 100%, jednak cena nawet najstarszych roczników przekracza budżet... Taki offtop...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na f800gs - kocham to moto :default_slina: zaskakuje mnie za każdym razem na +, nie psuje się, generalnie rewelacja (za wyjątkiem kanapy, ale to już ogarniam).  Na koniec sezonu myślałem o sprzedaży, ale jest zbyt zajebisty i zostanie ze mną jeszcze jakiś czas :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Singlem jeździło mi się bardzo dobrze. Łatwy w prowadzeniu, tani w utrzymaniu w zasadzie same superlatywy. Ale... no własnie ta ciekawość...

Trafiła się osiemseta 80kkm przebiegu w "zasięgu" i cóż pojechałem przejechałem i już wiedziałem, że nadszedł czas zmian.

Pszemo... to jest chyba ten właściwy motorek... chociaż o singlu też tak mówiłem...

Adam jak masz ochotę na gs-a, to ja mojego chętnie sprzedam, płakał nie będę... tak trochę wbrew sobie rzuciłem temat, ale... kaska potrzebna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Był w życiu moment, że w garażu stał singiel i 800'ka - myślałem, że żona mnie zaje...ie, ale życie :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam problem z decyzją-uparłem się, że tym razem kupuję boxera. Padło właśnie na R850R, ale mała ich dostępność powoduje,  że szukam, szukam i nic. R1200GS jest pełno,  ale ceny dla mnie zaporowe (a łączy boxera z idealną dla mnie pozycją). 650 GS brany jest pod uwagę jako ostatnia deska ratunku. Może to nie jest BMW "czystej krwi", ale jest to jednak znaczek ma. No i pozycja za sterami  plus cena plus liczba ogłoszeń robią z niego faworyta w tym zestawieniu. 

 

Edytowane przez AdamCz-Dz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie namawiam, przemyśl sobie, ja tu jestem od sześciu lat i pewnie jeszcze długo będę, więc jakby co, to wiesz gdzie mnie znaleźć.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Był w życiu moment, że w garażu stał singiel i 800'ka - myślałem, że żona mnie zaje...ie, ale życie 
E tam zaraz zaje....6e62df255b1cbdbc0fa0c6467aae570a.jpg

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, FALCON napisał:

 


Chodzisz w sukienkach ? :)



Wysłane z garażu

 

no dobra - Dakar został zakupiony!

Los Terenos miał rację - to jest ten sam egzemplarz o którym pisał.

 Magik, który był ze mną od razu stwierdził,  że był strzał z lewej strony, do czego handlarz się oczywiście nie przyznał, ale poza tym - moto w bardzo dobrym stanie.

W przyszłym tygodniu będę wiedział więcej jak wstawię go do garażu.

Pozdrawiam - nowy użytkownik

 

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, AdamCz-Dz napisał:

Padło właśnie na R850R, ale mała ich dostępność powoduje,  że szukam, szukam i nic.

A to nie to samo co r1100r tylko z trochę mniejszą pojemością? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, AdamCz-Dz napisał:

...... 650 GS brany jest pod uwagę jako ostatnia deska ratunku. Może to nie jest BMW "czystej krwi", ale jest to jednak znaczek ma......

 

No to pojechałeś nam tu prawie wszystkim.:D

To czym ja właściwie jeżdżę tyle lat?:default_blink:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, greg001 napisał:

No to pojechałeś nam tu prawie wszystkim.:D

To czym ja właściwie jeżdżę tyle lat?:default_blink:

Panowie, nie uda mi się wybrnąć z poprzedniego postu, więc PRZEPRASZAM:D.

A tak na poważnie - miałem pod tym względem układ silnika. Chyba wszystkim, nawet tym mniej obeznanym,  BMW kojarzy się z układem boxer. Nie chciałem powiedzieć,  że singiel czy twin, są gorsze - jest to stosunkowo nowy trend biorąc pod uwagę całą historię marki.

4 godziny temu, gilby napisał:

A to nie to samo co r1100r tylko z trochę mniejszą pojemością? 

Racja, podzespoły są praktycznie te same, jedynie doszukałem się wypowiedzi na temat różnic w wyglądzie (choć ciężko mi je odróżnić "na ulicy"). Głównie jednak szukam r850r Comfort - wznowionej w 2003 poprzedniej wersji tego modelu (gdy byl produkowany już jej następca). Ma inną kierownicę,  felgi, manetki już nowego typu, hamulce, zawieszenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, AdamCz-Dz napisał:

(choć ciężko mi je odróżnić "na ulicy"). 

R1100R

p0002313-01.jpg

R850R

1329401277-bmw-r-850-r-459.jpg

Czuwaj 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

R1150R :D

 

10933022_d.jpg

 

... i do kompletu "stare" R850R:

 

BMW%20R850R%20Confort%2003.jpg

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, ale namieszaliście...

Już wyjaśniam:

1. BMW R850R , czyli pierwszy wypust tego modelu.

59e0dc07d8f27_bmwr850rprzedlift.thumb.jpeg.8fdbd28aa58637a0576eaffcd955e24f.jpeg

59e0dc837d16a_bmwr850rprzedliftzegary.jpg.68f04887447a2c5545ce8affb4091be2.jpg

 

2. BMW R850R lift - najłatwiej odróżnić po nowym kokpicie, nadal "stare" manetki.

59e0dd911e122_bmwr850rlpt.jpg.9a7c24086e1d676ef3f4eed44183aa2c.jpg

59e0de3e77a34_bmwr850rliftzegary.thumb.JPG.e963895604d606301c191324a58bee66.JPG

 

3. BMW R850R drugiej generacji - jest bliźniaczy z R1150R, różni je jedynie pojemność, do tego dochodzi wersja R1150R Rockster (z podwójną lampą) - zegary z poprzedniego modelu, nowe manetki, tłumik, felgi.

59e0df88184a4_bmwr850rdrgen.jpg.4109da2679a04c8bd5e015656ef66fe0.jpg

 

4. BMW R850R Comfort - model na podzespołach modelu z punktu "2.", ale już wyposażony w elementy (układ wydechowy, manetki, felgi, kierownica, sety podnóżków, hamulce) z modelu z punktu "3." - jego produkcja na pewno zaczęła się w 2003 roku i była produkowana krótko (chyba do 2004).

NIE MOGĘ DODAĆ PÓKI CO ZDJĘCIA - ten czarny model, który dodał arthurr (poprawię jak mi się uda wczytać zdjęcie)

Bezpośrednio po modelu z punktu "3." był już zupełnie nowy model R1200R, który po modyfikacjach jest produkowany po dziś dzień.

Jest to przyznam trochę pokręcone.

Model R1100R, który podał Paweł to faktycznie R1100R, ale w wersji, jeśli się nie mylę, jubileuszowej (bodajże "60. Jahre") - ma szprychowane felgi, chromowane pokrywy zaworów, malowanie ze szparunkami.

Edytowane przez AdamCz-Dz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj też się grzałem onegdaj na poliftowy R850R
Piękny motocykl

Nokian miał chyba 1150?

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem najbardziej zainteresowany wersją Comfort, czyli wskrzeszoną pierwszą generacją - dla moich gabarytów i preferencji jest idealny pod względem ergonomii. Wykonanie moim zdaniem to też pierwsza klasa. A design wydaje mi się dużo swieższy niż pierwsze modele (szczególną rolę odgrywa nowy "lekki" wzór felg).

Dobrze, odbiegliśmy mocno od tematu tego wątku,  więc już nie offtopuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak lubisz wersje policyjne pozbawione kogutów , zapewne z kręconym licznikiem to czemu nie :default_icon_e_biggrin: . handlarzom żal nawet na kanapę parę złotych ... 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, agwar napisał:

Dzięki, całe życie się uczymy :D

Nie jest powiedziane, że to złom. Padre by napisał, że jest za 8 tysięcy do negocjacji :default_laugh:. Kufry ma, więc kanapa, handbary i na początek można jeździć. 

A te silniki spokojnie robią ponad 100 tys i nic im nie jest. 

Jedź obejrzeć - oto moja rada ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może po prostu ma 127600 ? dobrze wygląda , dobra cena jak na poliftowy , można zarejestrować i za rok sprzedać bez straty - może nawet z zyskiem ???? :default_icon_beer: . przy włoskim złomie to może być perełka :D...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Abo napisz do Vengosh'a. On jest miejscowy, może znajdzie chwilę i obejrzy w Twoim imieniu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
47 minut temu, Pszemo napisał:

Abo napisz do Vengosh'a. On jest miejscowy, może znajdzie chwilę i obejrzy w Twoim imieniu. 

Obejrzany przez forumowicza pod Częstochową ;)

https://www.olx.pl/oferta/bmw-f-650-gs-CID5-IDoZmcV.html#70f5a5abfe

Pewnie trzeba położyć koło 9 , ale zarejestrowany, ubezpieczony i w ogóle ... było wcześniej w wątku co trzeba  ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×