Skocz do zawartości

Recommended Posts

Paweł, Cieszyn ode mnie 50 km, ale niestety w tym tygodniu nie mam szans żeby się ruszyć.

Jakbyś tak jednak jechał - jeśli trafisz w dzień w którym jestem na miejscu - zapraszam na kawę, pokażę pomarańczkę - będziesz miał porównanie ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, raby napisał:

Za tyle to szukaj 800

siedziałem dzisiaj na F800GS ADV i jest dla mnie za wysoki, na F650 siedzi mi się jakoś wygodniej.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
siedziałem dzisiaj na F800GS ADV i jest dla mnie za wysoki, na F650 siedzi mi się jakoś wygodniej.
 

Mnie znowu 800 ADV podobała się bardziej od zwykłych 800. Nie wiem tylko jak w terenie by było :)

Pojeździj trochę, zobaczysz wtedy.

Wysłano na Berdyczów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Pawel_Ryki napisał:

siedziałem dzisiaj na F800GS ADV i jest dla mnie za wysoki, na F650 siedzi mi się jakoś wygodniej.

 

Nie mówię o adv tylko normalnej wersji, twin to wykastrowana 800 i zdecydowanie lepiej celować w 800

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 6.06.2018 o 17:01, Pawel napisał:

1szy właściciel/ 2010r./ tylko 2000 km - dwa tysiące!!/ niska kanapa/ 18.000 PLN:) BMW #F650GS

Fb https://www.facebook.com/profile.php?id=100002008438278FB_IMG_1528297144925.jpeg

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 

No dobra przyznaję się, dzisiaj go kupiłem :) 

Wspaniały sprzęt który ma przejechane 1600km od nowości !!!! no teraz już prawie 2 tys jak dojechałem do domu. 


i tutaj mam pytanie bo po drodze oczywiście nie obyło się bez małych niespodzianek:

Po ok  80km zaświecił się trójąt i znikło ciśnienie w oponach. Jak się zatrzymałem i uruchomiłem ponownie to na jakiś czas było ok, ale później znowu to samo :-(

 

IMG_20180619_164637.jpg.91f4bcb2367bf56ffb5c0b472e143618.jpg

Co to może być ? 

 



Jeszcze widzę żę żygnęło trochę z tego ..... pompa wody? 
 

33b75f6b58a438a8med.jpg

Edytowane przez Pawel_Ryki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak - z pompy wody pociekło. To pewnie efekt tego małego przebiegu (serio). Co do wskazań ciśnienia - wygląda na to że baterie w czujnikach padają. Tylko dziwne że w obu na raz..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, arthurr napisał:

Tak - z pompy wody pociekło. To pewnie efekt tego małego przebiegu (serio). Co do wskazań ciśnienia - wygląda na to że baterie w czujnikach padają. Tylko dziwne że w obu na raz..

Nie, teraz to na włączonej stacyjce chciałem pokazać gdzie.... chodzi o ten pierwszy z lewej. A można te baterie samodzielnie zmienić? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Amerykańce twierdzą że się da ;) 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Amerykańce twierdzą że się da  
 
Polacy też, ale nie chce mi się szukać pdf-a.
Tak - z pompy wody pociekło. To pewnie efekt tego małego przebiegu (serio). Co do wskazań ciśnienia - wygląda na to że baterie w czujnikach padają. Tylko dziwne że w obu na raz..
Czy aby nie ma informacji o słabej baterii? IMHO nie powinno znikać.

Paweł - zanim wyprujesz czujniki, pojedź do wulkabizatora. Mają urządzenia, które odczytuje numery czujników, ale też stan baterii. Tańsza opcja niż rozbiórka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
38 minut temu, Dave napisał:

Paweł - zanim wyprujesz czujniki, pojedź do wulkabizatora. Mają urządzenia, które odczytuje numery czujników, ale też stan baterii. Tańsza opcja niż rozbiórka.

U nas takich wulkanizatorów nie ma :) ... no dobra ale jeśli nie bateria to szto ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Pawel_Ryki napisał:

U nas takich wulkanizatorów nie ma :) 

To masz pretekst, żeby zrobić wyprawę życia. Jeżeli zdecydujesz się na szalone 29km, to choćby tutaj Ci to odczytają::
https://www.google.pl/maps/place/Serwis+Opon+Sulima/@51.421051,21.992028,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xdeb185305b05dea6!8m2!3d51.421051!4d21.992028

Jest sporo wątków z poradami namiotów, sprzętów biwakowych, itp. Koniecznie sprawdź przed podróżą :default_icon_beer:

A jeżeli nie, to trzeba chwycić za telefon i zadzwonić do 5 z pewnie 138 wulkanizatorów w okolicy.

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest tygrys bengalski, jest syberyjski, sumatrzański... na pewno zapomniałem o jakimś jeszcze :default_cool:

Wczoraj pojawił się szczeciński:

https://www.olx.pl/oferta/triumph-tiger-800-xc-CID5-IDwaa99.html

Uuuuuu!

Edytowane przez Koyac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 godzin temu, Dave napisał:

To masz pretekst, żeby zrobić wyprawę życia. Jeżeli zdecydujesz się na szalone 29km, to choćby tutaj Ci to odczytają::
https://www.google.pl/maps/place/Serwis+Opon+Sulima/@51.421051,21.992028,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xdeb185305b05dea6!8m2!3d51.421051!4d21.992028

Jest sporo wątków z poradami namiotów, sprzętów biwakowych, itp. Koniecznie sprawdź przed podróżą :default_icon_beer:

A jeżeli nie, to trzeba chwycić za telefon i zadzwonić do 5 z pewnie 138 wulkanizatorów w okolicy.

No i proszę pana wyszło jak nasza reprezentacją, miało być pięknie a jest ch....... byłem u kilku dzwoniłem do tego z linka i nikt nie umi w motorach. Czujniki oczywiście resetują, wymieniają ale tylko w autach, komputer też oczywiście tylko do aut.... :-(. Jeden koleś przez tel powiedział żeby zresetować albo zatwierdzić w komputerze motocykla te czujniki.... ktoś o tym słyszał ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Pawel_Ryki napisał:

No i proszę pana wyszło jak nasza reprezentacją, miało być pięknie a jest ch....... byłem u kilku dzwoniłem do tego z linka i nikt nie umi w motorach. Czujniki oczywiście resetują, wymieniają ale tylko w autach, komputer też oczywiście tylko do aut.... :-(. Jeden koleś przez tel powiedział żeby zresetować albo zatwierdzić w komputerze motocykla te czujniki.... ktoś o tym słyszał ? 

Najwyraźniej się nie zrozumieliście... Oni Tobie mówili, że nie potrafią wpisać Ci czujników do kompa.

Ty ich powinieneś pytać o odczytanie IP czujników (nie wpisanie do motocykla!!!!).

Urządzenia, które do tego służą, do czujników samochodowych, odczytują IP i inne parametry (jak stan baterii) również z czujników motocyklowych. Może się zdarzyć, że nie wszystkie, ale wg. mojej wiedzy "uniwersalność" urządzeń do odczytu jest powszechna.

"Zresetowanie / zatwierdzenie" czujników w motocyklu mogę Ci zrobić, ale wtedy to już byś musiał trasę do Warszawy planować. :D
Jak będziesz w W-wie, to mogę Cię też zaprowadzić do wulkanizacji, gdzie mi odczytali. Swoją drogą był to 'pierwszy z brzegu', do którego zajechałem.

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Człowiek się uczy całe życie nie wiedziałem że można zrobić takie czynności z czujnikami. Dzięki. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Człowiek się uczy całe życie nie wiedziałem że można zrobić takie czynności z czujnikami. Dzięki. 
Jakie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jakie?
Że można nawet czytać stan baterii.

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No można :) Mam fotkę wyświetlacza urządzenia, jak czytali moje.

A przy okazji - nie wiem czy wiesz, że da się wyświetlić na komputerze motocykla (mowa o K25, inne nie wiem) temperaturę opon :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O to ciekawy bajer nie wiedziałem. Jak będę przejeżdżał koło takiego magika od szczytywania sprawdzę sobie stan baterii

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej nie warto. Tam jest informacja, czy bateria OK, czy do wymiany. Nie dowiesz się ile % jej zostało.

Jak nie masz problemów, to bez sensu przepłacać ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Oki musiałem że procentowo pokazuje

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×