Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja połowę bym ich kupił ale nie przez internet, a same rozmiarówki typu 50 czy XXL niewiele mają wspólnego z tym abym w tym czymś się zmieścił. :D

Weźmy taki kask, z rozmiarówki łba wychodzi L, XL a na łeb wchodzi tylko XXL. W ciuchach tak samo. 

Gdyby w ciuchach motocyklowych, kaskach, butach było takie Zalando... 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wniosek: należy zmienić meterek :D

A dwa: masz takie zalando, przy zakupie na odległość masz prawo odstąpienia od umowy kupna przez... Ile, dwa tygodnie? Tydzień sobie możesz po domu w tej kurtce pochodzić, żeby zobaczyć, czy jednak XXL czy XXXL ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze można też "podyskutować" która marka motocykla jest najlepsza. Chociaż ja znam odpowiedź: MOJA!

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zawsze można też "podyskutować" która marka motocykla jest najlepsza. Chociaż ja znam odpowiedź: MOJA!
W szczecinie trendy sie zmieniają po kazdej zmianie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam, starzejesz się po prostu, miękniesz. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 28.10.2019 o 20:47, Mario 6na9 napisał:

Bo Wrocławiaki to pracowity naród jest i Oni nawet święto pracy świętują pracą nie to co Suwalszczyzna:D

Przecież wszyscy wiemy, że to Podlasie :default_laugh:

Edytowane przez Pszemo
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, Pszemo napisał:

Przecież wszyscy wiemy, że to Podlasie :default_laugh:

A KaeS to na bank wie gdzie mieszka:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Mario 6na9 napisał:

A KaeS to na bank wie gdzie mieszka:D

Ale nas jest więcej i my wiemy lepiej :default_laugh: demokracja ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki wynalazek... zagazowany Tiger. To jest w ogóle dozwolone prawnie? przeciez jak wykorbi to plastikowy kufer idzie w drzazgi a butla....

https://www.olx.pl/oferta/najoszczedniejszy-triumph-tiger-1050-lpg-CID5-IDCgrWQ.html?fbclid=IwAR0ogw2dVMou2RZ8f5dXm4WLexQLHdsfP44aMg-kc5gaf-TIVhtO61wQuU0

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, BrunoJ napisał:

Taki wynalazek... zagazowany Tiger. To jest w ogóle dozwolone prawnie? przeciez jak wykorbi to plastikowy kufer idzie w drzazgi a butla....

https://www.olx.pl/oferta/najoszczedniejszy-triumph-tiger-1050-lpg-CID5-IDCgrWQ.html?fbclid=IwAR0ogw2dVMou2RZ8f5dXm4WLexQLHdsfP44aMg-kc5gaf-TIVhtO61wQuU0

https://www.scigacz.pl/Motocykl,na,gaz,Niezwykla,historia,Roberta,i,jego,Triumpha,Tigera,1050,36625.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Mario 6na9 napisał:

Pszemo. Tobie się nudzi, bo myślałem że tańczysz w Miami. 

Wczoraj powróciłem :D i tak patrzę, co tu się odpie.....ło przez te 2 tygodnie :cafe4:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Pszemo napisał:

Wczoraj powróciłem :D i tak patrzę, co tu się odpie.....ło przez te 2 tygodnie :cafe4:

Trzeba było nie wracać, poprosić o azyl... za Podlasie ;)

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, BrunoJ napisał:

Taki wynalazek... zagazowany Tiger. To jest w ogóle dozwolone prawnie?

Diagnosta nie musi wszystkiego wiedzieć...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie . Ich interesują hamulce , oświetlenie , amortyzatory /czy tył jeszcze trzyma i przód nie cieknie/ oświetlenie i numer VIN + tabliczka znamionowa . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dokładnie . Ich interesują hamulce , oświetlenie , amortyzatory /czy tył jeszcze trzyma i przód nie cieknie/ oświetlenie i numer VIN + tabliczka znamionowa . 
Vin rzecz nabita

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie jest napisane, że w motocykl nie może być zasilany LPG? Jeśli nie ma to co nie zabronione to dozwolone :default_icon_beer1:

Z początku kariery LPG w Polsce były firmy, które otwarcie reklamowały możliwość instalacji LPG do każdego pojazdu zasilanego benzyną, nawet do malucha.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tu mamy problem homologacyjno - jakiśtam :D. Trochę o tym poczytałem i wynika z tego tylko jedna konkluzja , mianowicie że to nielegalne jest na dzisiaj i w przypadku eksplozji mamy problem którego nie pokryje OC/NW/AC ...

cytuję:

W celu potwierdzenia stanu prawnego gazowych jednośladów na polskim rynku zwróciliśmy się z zapytaniem do Ministerstwa Infrastruktury. Obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące homologacji typu pojazdu dla motorowerów i motocykli są określone rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2005 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych mających dwa lub trzy koła, niektórych pojazdów mających cztery koła oraz motorowerów (Dz. U. z 2005 r. Nr 162, poz. 1360 z późn. zm.). Rozporządzenie to jest wynikiem implementacji w polskim prawie dyrektywy 2002/24/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 marca 2002 r. w sprawie homologacji typu dwu- lub trzykołowych pojazdów mechanicznych i uchylającej dyrektywę rady 92/61/EWG (Dz. Urz. WE L 124/1 z 09.05.2002 r.). Wymagania homologacyjne zawarte w regulaminach cząstkowych nie określają procedur badań homologacyjnych dla zbiorników paliw gazowych oraz instalacji przystosowujących motocykle/motorowery do zasilania gazem, co skutkuje brakiem możliwości udzielania homologacji typu pojazdu na zgodność z dyrektywą 2002/24/WE. W związku z tym dopuszczenie do obrotu handlowego motocykli przystosowanych do zasilania gazem jest możliwe wyłącznie w oparciu o przepisy krajowe poszczególnych państw członkowskich UE.

Odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury nie zamyka możliwości wprowadzenia na rynek gazowych jednośladów ponieważ dotychczas jednak żaden z producentów motocykli przystosowanych do zasilania gazem nie występował do Ministra z wnioskiem o dopuszczenie do obrotu handlowego na terytorium RP takich pojazdów. Z tego powodu nie ma w tym zakresie krajowych regulacji prawnych. Złożenie pierwszego wniosku w takiej sprawie może stanowić podstawę do podjęcia analiz dla wypracowania alternatywnych wymagań oraz metod badań dla motocykli, w zakresie nieobjętym przepisami UE. Opracowane wymagania mogą być wykorzystane do wprowadzenia w odniesieniu do ww. pojazdów krajowych wymagań homologacyjnych regulujących dopuszczenie napędzanych gazem jednośladów do obrotu handlowego na terytorium RP, tj. procedur homologacji typu pojazdu w ramach małej serii.

Jak widać furtka w Ministerstwie Infrastruktury pozostaje otwarta, oczekując na podmiot chcący zająć się sprzedażą motocykli zasilanych gazem na polskim rynku. Przejście całej procedury może być dość trudne i czasochłonne, jednak zgodnie z deklaracją resortu nie niemożliwe do zrealizowania.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby to na oleju po frytkach jeździło :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×