Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aż tak to nie zepnę
A co będzie na wiosnę?
Kwiecień

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, dziunek69 napisał:

Namiot z czajny, niby z wysyłką 300 złociszy, w podobnej kasie mamy Fjorda Nansena.

Jest jednak jakieś ale, chinol ma stelaż z alu rurek, ma fartuch ochronny na dole tropiku oraz można go otworzyć na przestrzał aby przewietrzyć.

Wymiary dł 47cm średnica 14cm waga 2,7 kg - może to nie ultralekki ale nadal parametry ma całkiem niezłe.

Co sądzicie ???

https://pl.aliexpress.com/item/32970808394.html?spm=a2g0o.cart.0.0.159a3c004B31ad&mp=1

  

Ja bym nie brał tego chinola - po pierwsze nie bardzo wiadomo co to za marka, po drugie nie wiadomo jaka to jakość. Poza tym 300 za namiot 2,7 kila, to szału nie ma...

Teraz zaczynają się wyprzedaże sprzętu turystycznego- cierpliwości, a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Kupiłem w tym roku Colemana Crestline 2L za 250 zł (wysyłka w cenie). Waga 2,2 (wymieniłem jeszcze szpile na ameliniowe i gra gitarra )

Widziałem ostatnio w podobnej cenie namioty Hannah (też solidne).  Fjord nie jest zły jakościowo, tylko waga ciut za duża.

Poszukaj na Skalnik.pl; Outdoorzy.pl;  e-Horyzont, e-Pamir itp. na pewno coś znajdziesz :default_cafe2:

 

Np. takie cuś masz: 

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-181312-Namiot-2-osobowy-HANNAH-Tycoon-2.html

+ wymieniasz szpilki na alu i masz 400 g mniej... Cena ok, marka też znana...

Edytowane przez Piotreo
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to pierwszy ślizgnął się traktor, a potem przyczepa ... , ale sprzedający ma inny pogląd na sprawę. Toć to parkingówka tylko :cafe4:

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
https://www.otomoto.pl/oferta/ajp-ajp-pr7-adventure-2019-nowy-enduro-ID6DmgF1.html#083237edb6
[mention=1258]Jarek[/mention] to chyba ten FB_IMG_1601641103327.thumb.jpg.329f8341f61d91a1318e61f20889effc.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Tylko to nie on sprzedaje, a jakaś firma która odkupiła go od ubezpieczalni

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Z tego co wiem to pierwszy ślizgnął się traktor, a potem przyczepa ... , ale sprzedający ma inny pogląd na sprawę. Toć to parkingówka tylko :cafe4:
.


Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, dakarowy napisał:

Tylko to nie on sprzedaje, a jakaś firma która odkupiła go od ubezpieczalni emoji6.png

Ale nikt nie twierdzi inaczej. Ktoś ( sprzedawca ) odkupił zwłoki tego "ślizgu" za jakieś 15% ceny ... Leff tego nie chciał za 6k ... , a mógł sprzedać za 35 ... :default_blink:

Choć najważniejsze jest to, że pierwotny właściciel wyszedł z tego zdarzenia cały ...

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęli


CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Pawel napisał:

"Przy 4000 ob/ m coś zaczyna pukać. " - czyżby to był zdrowy rozsądek silnika przed szkodą? ... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

"Przy 4000 ob/ m coś zaczyna pukać. " - czyżby to był zdrowy rozsądek silnika przed szkodą? ... ;)

może o listonosza chodzi :default_cool:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może o stukanie współistniejące


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
52 minuty temu, Pawel napisał:

może o listonosza chodzi :default_cool:

Sprzedaje motocykl, a nie zonę ... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Sprzedaje motocykl, a nie zonę ... ;)

"Coś zaczyna pukać" - wiec nie wiemy co i kogo, wiemy że puka 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, tak z Waszego doświadczenia. Za 23-24 cebuliony kupi jakąś sensowną 8setkę bez dłubania? Czy lepiej siedzieć cicho i wozić dupę na pewnym Dakarze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupi. Spokojnie. Te motki wg mnie są w miarę proste w obsłudze i jeśli tylko ktoś tej obsługi nie zaniedbuje - to to będzie jeździć i jeździć. Trzeba mieć w pamięci typowe usterki (alternator pompa paliwa, łożyska kół) które mogą się zdarzyć, ale nawet jeśli  to do ogarnięcia nawet w trasie - co dla mnie jest mocno istotne. Technicznie i jezdnie - duuuużo fajniej od dakara... Ale to już subiektywne.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę chyba ogarnąć na Podkarpaciu kogoś, kto na takim śmiga i zrobić mały test.

Jeździłem ostatnio na GS650 z silnikiem 800. Motocykl bardzo zbliżony do 800. Kultura pracy silnika mi pasi, ale po przesiadce z Dakara - miałem wrażenie, że jest baaaardzo mały.

Mam nadzieję, że GS800 okaże się wyższy

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
37 minut temu, konrad.wegrzyn napisał:

Mam nadzieję, że GS800 okaże się wyższy

 

Jest zauważalnie wyższy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kupi. Spokojnie. Te motki wg mnie są w miarę proste w obsłudze i jeśli tylko ktoś tej obsługi nie zaniedbuje - to to będzie jeździć i jeździć. Trzeba mieć w pamięci typowe usterki (alternator pompa paliwa, łożyska kół) które mogą się zdarzyć, ale nawet jeśli  to do ogarnięcia nawet w trasie - co dla mnie jest mocno istotne. Technicznie i jezdnie - duuuużo fajniej od dakara... Ale to już subiektywne.

Łożyska kół? Eeee.. jak w każdym innym

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

Panowie, tak z Waszego doświadczenia. Za 23-24 cebuliony kupi jakąś sensowną 8setkę bez dłubania? Czy lepiej siedzieć cicho i wozić dupę na pewnym Dakarze...

Weź od Przema i się nie zastanawiaj, jest w dziale giełda

Nawet Ci kasa zostanie

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, dakarowy napisał:

 

 

Weź od Przema i się nie zastanawiaj, jest w dziale giełda emoji6.png

Nawet Ci kasa zostanie emoji6.png

 

Ale on nawet zdjęć nie chce pokazać tylko bazuje na ludzkim zaufaniu ;0

Najgorsze, że ja to chyba trochę pier...jestem - serce mi mówi kupuj, rozum (czytaj żona) - daj se spokój, przecież już masz ;)

I nie wiem którego głosu posłuchać. WSK B3 popchnołem za dobrą kasę, za mojego tak jak jest z 10.500 bym wziął + jakieś oszczędności też się znajdą. Pytanie - czy frajda będzie większa?! Zanim podejmę decyzję, to chciałbym przejechać kawałek i zobaczyć jak się odnajdę.

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach



Polecam całość, dla niecierpliwych od 11 minuty.


Ride, eat, sleep, repeat...

  • Like 2
  • Thanks 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×