Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokładnie tak zrobię. Gość przez tel. mówi, że klient zostawił Dakara w rozliczeniu za autko. Któryś plastik jest pęknięty. Niby jakieś faktury za serwisowanie klient zostawił. Z tego co widzę, to jeden wydech jest przygięty z tyłu. Wg. Was możliwe jest, aby przy przebiegu 20tys. km tłumiki miały takie kolory? W przebieg to ja akurat nie wieżę, ale dobrze byłoby wiedzieć, żeby ew. jeszcze z ceną ponegocjować...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pewnie ktoś kiedyś jak go rejestrował, to nie rozkodowywał nru VIN, tylko zasugerował się datą I rejestracji. Na sobotę się umówiłem z gościem w sprawie tego moto...

Bo w niemcowni liczy się data I rejestracji, a nie produkcji. Jak mówią 2011, to autko rejestrowane w 2011, ale może być wyprodukowane w 2011 albo w 2010.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie ten model tzn w tym malowaniu w literatyrze przedmiotu nazywany jest modelem z roku modelowego 2001. Ale data produkcji to 2000.

Oczywiscie przytoczona przez Ciebie Reddys praktyka przyjeta na rynku niemieckim jest prawdziwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
. Wg. Was możliwe jest, aby przy przebiegu 20tys. km tłumiki miały takie kolory? W przebieg to ja akurat nie wieżę, ale dobrze byłoby wiedzieć, żeby ew. jeszcze z ceną ponegocjować...

Tlumiki noga miec takie kolory nawet po duzo nizszych przebiegach. To nie kest kwestia przepalenia ale utleniania sie metali przy udziale wysokiej temperatury. Mozna na to zastosowac preparaty chemivzne oraz czyszczenie/polerowanie mechaniczne. Ale nie oszukuj sie - to wroci.

Co do ceny to wplyw na nia ma raczej tzw stan ogolny oraz ew odkryte przez Ciebie sprawy wymagajace wymiany a takze zdolnosci negocjacyjne. Szukalbym raczej punktow do zbicia przy oponach, napedzie, plynach ustrojowych, klockach, lozyskach, akumulatorze, przetartym siedzeniu, zuzytych klockach, tarczach, cieknacych lagach, niewymienionym filtrze paliwa, powietrza, plynie hamulcowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

$(KGrHqQOKo8E1qvCdOswBNo2fbTP1w~~_12.JPG

Dzisiaj się kończy , rocznik do cena, nie za bardzo Ale przebieg :!: :shock: - ledwo dotarty. Jak się taki uchował :?: Ale niestety daleko.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT

$(KGrHqQOKpEE25vTwFQ0BNz6Vtl1,Q~~_12.JPG

Ten też daleko , ale jak nie osiągnie ceny min można zapytać ile chce?

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT

$(KGrHqJ,!i4E3QIO3KG7BN4NNSgg4g~~_12.JPG

No i ostatni, I rejestracja styczeń 2011 przebieg 800 km , 2 lata gwarancji . Ciekawa jaka będzie cena bo w tej chwili ok 10 k zl taniej niz u nas rocznik 2010.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarek wart chyba przejechania sie aby go obejrzec. Oczywiscie bajkowy przebieg.

http://m.otomoto.pl/oferta/M2653104

10900 za 2000 (2001?).

Jak wpiszesz podany VIN do dekodera to podaje rok produkcji 2000:)

Byłem, oglądałem i... czar prysł.

Moto po szlifie z lewej strony. Plastiki poklejone, tylne poocierane. Osłona tłumika lewego również przytarta i to dość mocno. Po wyjeździe na drogę zauważyłem, że albo kierownica jest krzywa, albo lagi pokrzywione po szlifie. Generalnie jadąc na wprost kierownica jest trochę skręcona w lewo -Pan w komisie mówił, że to nic -trzeba tylko jakąś rurką zawantować i będzie OK. Klocki hamulcowe przód i tył do wyrzucenia, opona przód już raczej też. Silnik wymyty, ale patrząc tam, gdzie szmatka nie dociera widać było mocny osad. Chłodnica przygięta od spotkania z cylindrem. Licznik chyba wymieniany, bo plastik blisko z nim sąsiadujący jest przytarty, a licznik nic a nic. Silnik i skrzynia całkiem ładnie chodzą, napęd wygląda na dość nowy. Przebieg... no cóż -na liczniku niewiele ponad 20tys. -książka serwisowa jest do 2002r i ostatni przegląd przy...10tys. km. Brakuje 2 śrubek koło licznika, ale to nie problem. Generalnie Pan opuścił cenę na 10 tys. zł, ale nie kupiłem tego moto, bo nie dość, że po szlifie, to przebieg wg. mnie minimum 50 tys. Jak wiadomo, to nie jest wiele, ale ogólnie moto niepewne. Z całej mojej podróży wyniknął jeden wniosek -jeśli GS, to tylko DAKAR. Jeździłem zwykłym GSem i spoko sie jeździ, ale dakar jest wg mnie wart większych pieniędzy, bo mnie się dużo lepiej jechało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po tym co napisales w ostatnim zdaniu, bedziesz mial sporo nowych dakarowych przyjaciół :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejna porcyjka "świeżego" towaru:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1650831949

1650831949

MW F 650 z małym przebiegiem tylko 6347 mil ( 10.155km) sprowadzony z USA dla żony która nie chce jeździć.Zarejestrowany w kraju. Przegląd do 04.2012.Ubezpieczenie do 29.02.2012. GOTOWY DO JAZDY Motor stoi nieuzywany w stanie bdb. Założone gmole Hepco Backer za 800 zł, szyba podwyższona akcesoryjna za 400 zł.Motor posiada ABS oraz podgrzewane manetki. Założone ma handbary wzmocnione firmy Acebris. W razie pytań tel 601773229 . ( najlepiej wieczorem ). Nie odpowiadam na smsy. Możliwy transport motocykla w dowolne miejsce po uzgodnieniu ceny

Zawonia, Dolny Śląsk

12 500

1651274200

http://allegro.pl/show_item.php?item=1651274200

mam do sprzedania BMW F650 z 1998r,sprowadzone z Belgii

ostatnio został wymieniony cały zestaw napędowy z łańcuchem d.i.d.vm-koszt ok.530zł, oraz z tyłu klocki.

M2658120_2.jpg

http://otomoto.pl/bmw-f-f-650-gs-650gs- ... 58120.html

Bielsko-Biała, 11 500,-, 35 tys., 2001

VIN WB10172A11ZE44772

Stan techniczny i wizualny bardzo dobry.

Oryginalne kufry boczne BMW (rozszerzalne).

Komplet dokumentów do rejestracji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy wydaje sie ten amerykański z Zawoni, tylko znowu taki "hektar" ode mnie, prawie 300km:( a do tego gość wstawił jakieś miniaturki zamiast konkretnych zdjęć.

Jakby ktoś go ogladnął to prosze napiszcie coś o tym sprzęcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popros o lepsze. Jezeli 300 km to dla Ciebir duzo to zaczynam miec watpliwosci czy w ogole chcesz kupic motocykl a nie rower. :lol:

Jak kupuje sie sprzet? Namierzasz takiego, który wygląda si, dzwonisz, wypytujesz się o wszystko, co potrzebne, starasz się przede wszystkim wyczuć sprzedającego (jak dba o sprzęt, etc.) - dlatego tak dobrze kupować motocykl, który ktoś użytkował a nie od handlarza. Potem zdjęciami i wynikami wywiadu dzielisz się z nami. Odpowiadamy na Twoje wątpliwości. Rezerwujesz sobie czas i kogoś do pomocy. Najlepiej nienapalonego a znającego podobny sprzęt z autopsji. Wsiadasz w auto lub na 2 kola jako plecak i sru. Na miejscu po oględzinach dobijasz targu lub nie. A jak nie to 150 PLN i Twój czas traktujesz jako konieczny koszt nauki i inwestycje, która pozwoli uniknąć jeszcze większych kosztów kupienia jakiegoś złomu.

Nie jesteśmy stadem handlarzy, nie jeździmy i nie oglądamy sprzętów z nudów albo zawodowo. Wolimy pojeździć sobie w terenie lub po winkielkach. Wiec postaraj sie bardziej i nie zawracaj gitary :lol: utyskując, że 300 km etc. :D

Jeżeli ktoś zna ten sprzęt, to zapewne sam z siebie podzieli się wiedzą o nim - po to jest ten wątek.

To wszystko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie;)

Chce kupić pierwszy motor w życiu i tylko poprosiłem że gdyby ktoś był stamtąd i go zobaczył to niech napisze czy warto.

Gdy bedzie jakieś moto u mnie na miejscu to bez problemu mogę go obejżeć i opisać-bez napinki.

Po prostu kilka razy się zraziłem. Np. Byłem w zeszłym roku koło Wrocławia właśnie oglądać motor który jak zapewniał gość przez telefon miał być w dobrym stanie. No to załatwiłem auto z hakiem, lawetę i jazda! Okazało się że "dobry stan" to pojęcie względne. Jak go obejżałem to sie przeżegnałem lewą nogą. Silnik w rozsypce, na pytanie jak on gasi ten motor skoro nie ma stacyjki, powiedział "normalnie .. trza go zdusić":)

Kilka takich wyjazdów i jest się sporo kasy do tyłu. Tak jak ostatnio ktoś z forum pojechał oglądać Dakara w niby idealnym stanie do Białobrzegów i też sie okazała kupa.

Dzwoniłem już rano do gościa ale był w pracy zadzwonie po południu to go podpytam i poprosze o foty.

Tak że przepraszam jeśli ktoś się poczuł zobowiązany do oglądania tego moto. Nie miałem tego na myśli.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego prosząc o zdjęcia poproś o zbliżenia newralgicznych elementów motoyckla: silnik prawa i lewa strona, koła, opony, klocki hamulcowe, napęd, wszystkie uszkodzenia plastików, przetarcia, fotkę pod siedzeniem, liczniki i kierownica/manetki, fotka od przodu na centralnej podstawce, fotka od tyłu takoż.

Poza tym zapytaj o kwity, kluczyki, przeprowadzone naprawy, co jest w moto do zrobienia na dzień dzisiejszy, dlaczego sprzedaje. Jeśli jeździł nim zapytaj o wrażenia z jazdy, kiedy zmieniany olej (jaki? :lol: ), filtry, klocki, etc.

Najlepiej sobie opracować taki formularz do odpytania, bo potem człowiek zapomina, że jeszcze o to miał zapytać, czy inne.

To tyle z własnego doświadczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PS. Po co Ci auto z hakiem? Nie taniej będzie kask, ciuchy moto do bagażnika i wracać na kołach? A kolega poprowadzi autko?

Jak sprzedawałem maxi skuter to gość przyjechał pociągiem z ciuchami. Obejrzał, przejechał się przebrał i pojechał do domu do Wrocławia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś świeży towar:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1651648282

Wygląda atrakcyjnie z tym siedzeniem jak w nowych wersjach:

1651648282

BMW F650 motocykl w pełni sprawny po przeglądzie technicznym , po wymianie płynów eksploatacyjnych , wymianie świec, pali na dotknięcie, przednie lagi nie puszczają oleju, układ hamulcowy zużyty w 20%, wiec jeszcze na trochę wystarczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PS. Po co Ci auto z hakiem? Nie taniej będzie kask, ciuchy moto do bagażnika i wracać na kołach? A kolega poprowadzi autko?

Jak sprzedawałem maxi skuter to gość przyjechał pociągiem z ciuchami. Obejrzał, przejechał się przebrał i pojechał do domu do Wrocławia.

Kwestia gustu myśle??

Taniej nie bedzie na pewno bo motor trzeba zalać a auto i tak musi wrócić. A z przyczepką dużo więcej nie spali.

Pociąg - jasne że taniej, tylko co jak sie z gościem nie dogadasz albo sprzeda wcześniej :lol:

Poza tym jeszcze nie wiadomo czy dojedziesz do domu bez awarii, wiesz jak to u nas, nie jeden sprzęt "klęknął" po wyjechaniu za bramę.

Ale masz racje jak sprzedawca jest pewny to jak najbardziej można uderzać w środki transportu publicznego.

Optymalne rozwiązanie wg. mnie to auto z lawetą lub bus i drugi kierowca, jak kupisz to wracasz na moto a kumpel autem, w razie czego zawsze można motor wrzucić na furę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko po co kupować moto, do którego nie masz zaufania, że dowiezie Cię wszędzie, gdzie chcesz? :shock:

Nie rozumiem tych dywagacji… :?

O jakiej oszczędności mówimy? Paliwo do Efki na 300 km? Nawet przy spalaniu 5l/100km to jest to kwota 75,- czyli 1% wartości motocykla. Laweta na cały dzień to jak nic 100-120,- wraz z pasami. Trzeba jeszcze wiedzieć jak dobrze przymocować, żeby nie narobić bigosu (lagi!).

A przy GSie to mowa jest o spalaniu rzędu 3,5-4l. Zresztą lać też trzeba jak się kupi moto, a czy będzie to wcześniej czy później? Co za różnica. :?:

Ja rozumiem mały budżet i w ogóle, ale proszę Was - jeżeli dyskutujemy o tego typu "oszczędnościach" to mam nieodparte wrażenie, że dyskusja o zakupie tego czy innego moto jest bezprzedmiotowa. Poziom jej zaczyna przypominać jakieś fora skuterowe z legionem nastolaktów podniecających się 30,- oszczędnością. :|

Dla mnie to byłaby czysta przyjemność - pierwsza jazda zakupionym motocyklem do domu.

Ale cóż - każdy orze jak może. 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to robi się nowy dział : transport :lol: Brakuje jeszcze Poczty, DHL-u i linki holowniczej Samolot odradzam - za drogi :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasem trzeba coś przywieźć, rozebrać, obejrzeć, złożyć i wtedy rodzi sie zaufanie.

Ale może masz racje może to zbytnia asekuracja? Nauczyłem się tak od kumpli, tylko że oni zajmują się starymi motocyklami:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... ink:top:de

wrócił Berlińczyk tym razem bez ceny min. Jestem ciekawy czy znajdzie chętnyvh. Cena ok 16,5 tys zł

$(KGrHqQOKjYE3R-LyrDrBN19llTdLg~~_12.JPG

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... RL:DE:1123

A ten też dobrą cenę ma Ok 13500 zl Cena kup teraz. Wczoraj wystawiony

$(KGrHqUOKiME3FSmp6TkBN4ppfr+)g~~_3.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GS 1100 w całkiem dobrym stanie. Sprowadzony z francji - posiada dokumenty potrzebne do rejestracji. Motocykl miał kiedyś jakąś przygodę, widoczne są niewielkie ślady przewrotki, ale zachował się oryginalny lakier; Odważniki kierownicy, lusterka, manetki, podnóżki, kierunki - również w oryginale. Licznik wskazuje bardzo mały przebieg 46 tys. Silnik, skrzynia, kardan nie wykazują żadnego zmęczenia - motocykl płynie na drodze.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1653306632

1653306632_1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki ;-) omijam wiec szerokim łukiem a szkoda bo i motor i cena fajne ;-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwie "nowości":

Iława, ładne F650 Classic, ale cena wysoka:

03.jpg

http://allegro.pl/show_item.php?item=1654374154

Żółteczko

1655171508

Wg Sprzedawcy: Stan bardzo dobry, nowy akumulator, bendix, po wymianie oleju i filtrów, przygotowany do sezonu.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1655171508

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×