Skocz do zawartości

Recommended Posts

końcówka "przysięgi Hipokratesa" : "...Jeżeli więc tej swojej przysięgi dochowam i jej nie naruszę, niech zyskam powodzenie i w życiu, i w sztuce, i sławę u wszystkich ludzi po wsze czasy; jeżeli zaś ją złamię i się jej sprzeniewierzę, niech mnie wszystko przeciwne dotknie". To tak a propos wynagradzania usług lekarskich. Temat bezpośrednio ze mną związany, więc się wypowiadam. I jeszcze cztery zdania:

-jeśli ktoś myśli że za pieniądze w postaci łapówki leczymy "lepiej" "skuteczniej" to proponuję psychiatrę.

-jak chcecie wkurwić lekarza, to zaproponujcie mu: doktorze, ja panu zapłacę, ale niech pan tak trochę lepiej niż innymi pacjentami zajmie się..."

-to nie lekarze odpowiadają za dostępność świadczeń dla pacjenta tylko płatnik w tzw publicznej ochronie/"służbie" zdrowia.

-fakt, dostępność pieniędzy pozwala na ponadlimitowe i ponadstandardowe świadczenia.

Ja mogę zaświadczyć zawsze i wszędzie, że nigdy nie musiałem i nie dałem pieniędzy lekarzowi za refundowaną opiekę. Tak się złożyło, że pożegnaliśmy z Żoną parę osób (dziadków, rodziców i kilka jeszcze) i zawsze mieli najlepszą opiekę bez proszenia. Dawniej trzeba było trochę polatać za tym, przynieść jedzenie, środki czystości, ale w ostatnich tygodniach mieliśmy w szpitalu wujka Żony i przeżyliśmy szok. Pełna, dokładna informacja z objaśnieniem na telefon, rozrusznik serca wstawiony "z marszu", w moim odczuciu europejski poziom. Wszystko działo się w Zamościu.

To oczywiście nie na temat, a Jarek przytoczył anegdotę może trochę niefortunnie, ale bez intencji obrażania nikogo. Swoją drogą ile mitów w ostatnich latach straciło sens, a nadal funkcjonuje. Drogi, służba zdrowia, niemili urzędnicy, przekupni policjanci itd. Żyjemy w zajebistych czsach i w zajebistym miejscu.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...Swoją drogą ile mitów w ostatnich latach straciło sens, a nadal funkcjonuje. Drogi, służba zdrowia, niemili urzędnicy, przekupni policjanci itd. ...

Multi-kulti :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Losiemset tyz :)

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wszystko działo się w Zamościu.

To oczywiście nie na temat, a Jarek przytoczył anegdotę może trochę niefortunnie, ale bez intencji obrażania nikogo. Swoją drogą ile mitów w ostatnich latach straciło sens, a nadal funkcjonuje. Drogi, służba zdrowia, niemili urzędnicy, przekupni policjanci itd. Żyjemy w zajebistych czsach i w zajebistym miejscu.

Pewnie w tym samym szpitalu, w którym 3 lata temu mój ojciec miał operację oczu i dziwił się, że wszyscy traktują go jak powietrze (np. musiał czekać przez parę godzin na korytarzu mimo braku kolejki). Potem od pacjenta leżącego obok dowiedział się, że 'dobrze jest dopłacić'.

Ja natomiast niedawno po raz pierwszy od dzieciństwa na wsi spotkałem się z sytuacją, że w bezpośredniej rozmowie ktoś zwraca się do swojego rozmówcy w trzeciej osobie: 'Kiedy rodziła? Boli ją? Może chodzić?'. Kraków, 2016 rok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to co mi brakuje w naszym systemie zdrowia to działania profilaktyczne, praktycznie ich nie ma

w Chinach mieli system, że płacili lekarzom gdy ludzie byli zdrowi u nas jest odwrotnie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

świat "dodatków zdrowotnych" trochę się zmienił przez ostatnie 25 lat , zwłaszcza zmienił się od czasu zmiany poziomu wypłaty lekarza - po prostu nie musi już dorabiać do pensji kieszenią tylko płacą mu tyle ile powinni w normalnym kraju co by nie nawiał ;-) . natomiast łapówki w ginekologii to inna sprawa , zaszłości z czasów komuny pozostały i nikt chyba tego nie zmieni . zawsze można się położyć w prywatnej klinice na poród tylko nie każdego stać . ginekolog w szpitalu rejonowym na nfz był jest i będzie bogiem ;-) ...

takie ciekawe coś się pokazało :

http://olx.pl/oferta/bmw-r80gs-1991-gs-r100-r-CID5-IDd6Sww.html#e3984e5ba1

cena pewex , ale wszystko ma swoją cenę ;-)

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a moją Kobyłę dalej NIKT nie chce kupić??? Jak to???!!! :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nikt nie chce spiepszyć tego co Was łączy.

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://allegro.pl/bm...5979524647.html

800gs za 17,9tys - do zrobienia plastiki, siedzenie

Nie wygląda az tak kolorowo, na pewno airbox, plastiki, kierownica jakaś akcesoryjna, więc grzanych łap pewnie już nie ma, oberwana czacha, lampa pewnie też, lampke tablicy rej tez ukradli.. dziwnie wygląda przednia felga, jakas taka odbarwiona, jakby poddana działaniu wysokiej temperatury, do tego pordzewiała tarcza tylko od tej właśnie strony, tak samo dziwne to rozdarcie kanapy, poza tym po manetkach widac że albo ktoś nie lubił grafiki albo ma najechane kilka km :roll: no niezła sztuka :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No zdecydowanie widać, że nie "prawie nówka sztuka, z polskiego salonu, przygotowany do wyprawy na którą nie pojechała przez bolące kolano."

Ale przynajmniej widać co jest i ktoś może sobie to zrobić.

Albo za 2-3 dni zniknie i pojawi się za miesiąc, jako super okazja, igła, pali na dotyk :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do ceny rynkowej brakuje "mała" dyszka więc jest pory margines.

Myślę że na wiosnę wypłynie jako cała

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak by co, to motocykl oryginalnie był żółty

kiera jest zmieniona przez sprzedającego, bo oryginał był pogięty

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odbarwień felgi nie widzę, ale dodatkowo górna półka podrapana. Pytanie, czy nie odkształcona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×