Skocz do zawartości
Reniaaa

czyszczenie i smarowanie łańcucha

Recommended Posts

Ciekawe, ile to będzie kosztować.

EDIT:

taqrV4T.png

Edytowane przez Bodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wciąż zostaje konieczność ochrony przed korozją z zewnątrz chyba?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wciąż zostaje konieczność ochrony przed korozją z zewnątrz chyba?
Czyli nie myc i nie latac po deszczu?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo... smarować :default_laugh:

Aż tak różowo nie jest:

Der Preis für die M Endurance Kette beträgt 286,08 Euro (UVP) und ein kompletter Kettensatz inklusive Antriebsritzel, Kettenrad und Kleinteilen kostet 425,59 Euro (UVP). Wird die M Endurance Kette direkt als Sonderausstattung ab Werk geordert, beträgt der Aufpreis 100,00 Euro (UVP)

czyli, dla mniej beemwuszprechających:

Cena łańcucha M Endurance wynosi 286,08 euro (zalecana cena detaliczna), a kompletny zestaw łańcucha zawierający zębnik napędowy (lol, po naszemu to chyba jednak zębatka zdawcza), zębatkę (tylną? dop. xel) i drobne części kosztuje 425,59 euro (zalecana cena detaliczna). Jeśli łańcuch M Endurance jest zamawiany bezpośrednio z fabryki jako wyposażenie opcjonalne, dopłata wynosi 100,00 euro (RRP)

 

Tu się pojawia kwestia, czy też fajnie jest mieć odpowiednie zębatki do tego, czy na standardowych cisnąć.

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to nawet się nie zastanawiam, scottoilera mam :P A i chyba napęd nadal w przyzwoitej kondycji...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, Marcin_Krk napisał:

Z tego co pamiętam cenę napędu do twina to chyba średni deal? 

Wychodzi tak ze 3 razy jak za DIDa. Jak cię mają z tym pochować, to może warto?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, to ja się podepnę, mam łańcuch z origami, wyczyściłem go naftą i teraz nie wiem czy nasmarować, w rowerze smarowałem czymś takim https://www.dadelo.pl/olej-rohloff-pd15495/ po kropelce na ogniwo, co jakiś czas wycierałem i jest bajka ale nie wiem czy nada się do łańcucha z origami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz i tak spłynie :D od prędkości . To kultowa firma w światku rowerowym , ale to nie jest jakiś kosmiczny produkt . Ja używałem  spray-u z Autolandu i było ok . Cenowo również . Mycie naftą to bardzo dobry pomysł bo nie zżera oringów . 

1a28b6b74ee18b9c58c8c5b34389

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach



mam łańcuch z origami

To chyba dość delikatny jest


Wytapatalkowane z magicznego pudełka

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może taki zestaw, akurat ze smartem :-) https://allegro.pl/oferta/smar-do-lancucha-autoland-szczotka-clean-czysciwo-9961574786 Powinien być spoko tylko zależy mi najbardziej na tym żeby nie łapał brudu bo poprzedni właściciel smarował go jakimś smarem stałym chyba bo zrobił się brudny i mega sztywny a tam gdzie chlapie to się taka warstwa zrobiła i pod zębatką napędową że ciężko to było zeskrobać. :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poczekajmy na opinie @raby , on teraz jest najbardziej opiniotwórczy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok :-) Jest tego masa, takie cuś https://allegro.pl/oferta/smar-czyszczenia-lancucha-szczotka-motul-c2-9570287120?reco_id=9de15d8c-5a2e-11eb-8ff2-246e961043f8&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 dlatego nie wiadomo co wybrać, w tym zestawie z AL chyba większa jest pojemność 500ml z obu puszkach a tu 400 w zmywaczu i tylko 100 w smarze czy tam oleju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Pawel o co ci chodzi?

Wysłane z mojego S61 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, raby napisał:

@Pawel o co ci chodzi?

O to właśnie:

1 minutę temu, raby napisał:

Hipol

 

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kur następny.

Po co jakieś takie wycieczki?

Skoro nie biorę udziału w dyskusji to nie biorę. Niech sobie każdy smaruje czym chce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, Prestige napisał:

O opinię na temat smarów, żebyś pomógł żółtodziobowi dobrać jakiś dobry smar do łańcucha oring :-)

Są dwie szkoły:

- smarować

- nie smarować

Jak nie smarować to się nie robi nic.

Jak smarować to zależy od sposobu użytkowania. Pasek, żwir czym innym, a na asfalt suchy i mokry czmy innym - są spreje najróżniejsze, takie , srakie i silikonowe ... ;)

Jak ma się olejarkę, albo się chce tylko np. pędzelkiem to tylko i wyłącznie olej przekładniowy typu Hipol.

Resztę pewnie uzupełni @raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No smarować to na pewno trzeba bo szkoda łańcucha, hipol będzie super a może być Toyota ATF WS do automatycznej skrzyni biegów ? bo mi zostało 900ml z wymiany w moim lexusie is250 a że wymienia się go co podajże 30k km to nie mam co z nim zrobić za bardzo :-) Jest trochę rzadki ale właściwości powinien mieć ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, Prestige napisał:

..., hipol będzie super a może być Toyota ATF WS do automatycznej skrzyni biegów ?

Skoro do automatycznej skrzyni biegów lejesz hipol to czemu nie, ale jak nie to nie ;)

To jeszcze dodam, że jak do silnika lejesz hipol to też może być ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pamiętam za młodu.. jakem jeszcze mleko pod nosem miaauuu...  kiedys przy rżnieciu opalu  pilarzowi zabraklo  oleju (do smarowania łańcucha właśnie)  to kazał mi od mamy przynieść olej - ten jadalny. 

kolejne kilka m^3 drewna poszło na kujawskim ;D wiec najwazniejsze to  zeby poślizg  był ;D

peace.:default_cafe2:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, żeglarz napisał:

pamiętam za młodu.. jakem jeszcze mleko pod nosem miaauuu...  kiedys przy rżnieciu opalu  pilarzowi zabraklo  oleju (do smarowania łańcucha właśnie)  to kazał mi od mamy przynieść olej - ten jadalny. 

kolejne kilka m^3 drewna poszło na kujawskim ;D wiec najwazniejsze to  zeby poślizg  był ;D

peace.:default_cafe2:

Tylko, że piła, choć ma łańcuch, to nie ma oringów ... ;)  Reszta z grubsza się zgadza :)

6 minut temu, Prestige napisał:

Nie leje hipol tylko ten toyoty właśnie ale jest dość rzadki także raczej się nie nada.:-)

Nie w rzadkości problem tylko w chemii ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×