Skocz do zawartości
Reniaaa

czyszczenie i smarowanie łańcucha

Recommended Posts



Nie w rzadkości problem tylko w chemii ...


Słusznie słusznie
Do pierwszego łańcucha w pierwszym GS użyłem oleju do piły łańcuchowej, który pięknie rozpuścił oringi i łańcuch po sezonie był do wyrzucenia. Od tamtej pory hipol do olejarek, lub stałe w sprayu Castrol, Motul.
Lidl się zdarzył ale tylko ten środek do czyszczenia i nieźle dawał radę.
Odradzam za to Mannol. Kiepsko czyści i dobrych smarów w sprayu nie jest w stanie usunąć


CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kup motul do offroadu albo Ipone do offroadu. Nie mają tego białego gówna, które dodają do tych smarów nie wiadomo po co  i nie ściągają całego syfu na łańcuch i na felgi.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No oczywiście ale na pewno czymś smarujesz swoje maszynę i chętnie bym poznał ten specyfik tym bardziej że pewnie swoim F800gs już sporo km zrobiłeś i pewnie w różnych terenach :-)
Napisałem że hipol stosuje. W 800 4 sezony i poszło ledwie 0,5L na jakieś 40 tys km
Jestem zadowolony i nic innego nie stosuje. Ale do tego jest automatyczna olejarka własnej konstrukcji bo to musi pracować ciągle.
A spraje mam takie, 2 po prawej chyba nawet nie otwarte. Używałem już różnych i motuli i nie motuli i to jedno gówno. Dla tego nie chce zabierać głosu w dyskusji.
W DRZ, X czy klientom pryskam co mam pod ręką i wszystko jeden pies.
0b7428356695a8d715d9b6ae89384f1e.jpg

Wysłane z mojego S61 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Prestige napisał:

Czyli masz serwis raby ? to ja Ci zaufam i wybieram hipol ..

 

Czyli naszemu hipolowi nie ufasz. Dobra. Strzelam fochy. Już radź se sam. :default_hammerpc:

:default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście że ufam :-) Jakby był forumowy to już był robił zakup :-) Ale z doświadczenia wiem że mechanik wie co jest 5 z takimi rzeczami i z nie jednego pieca chleb jadł :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To tera ja zadam pytanie : Ten Hipol to musi być ten ze zdjęcia czy może być inny hipolo-podobny produkt ? Ma byc GL- 5 czy może być GL-4 ? Syntetyczny czy mineralny ? Musi być 85w90 czy może być 75w90 albo 75w140 LS ? Bo mnie ten ostatni został po wymianie w moście w beemce 4-kołowej kilka lat temu i może zamiast zutylizować to posmaruję łańcuch w beemce  2oo ???? :D . Jedziemy dalej :default_moto1:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja namieszam: ja w scottoilerze mam hipola 85w90 i nawet pomimo maksymalnego skręcenia olejarki, to oleju daje za dużo :D Więc może trzeba coś gęstszego/bardziej lepkiego? :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To ja namieszam: ja w scottoilerze mam hipola 85w90 i nawet pomimo maksymalnego skręcenia olejarki, to oleju daje za dużo  Więc może trzeba coś gęstszego/bardziej lepkiego?  
To może lepkie łapki

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
59 minut temu, mario2007 napisał:

inny hipolo-podobny produkt ?

to musi byc motul bo reszta to badziewie dla biedakow

Godzinę temu, Prestige napisał:

oliwiarkę już ładnie wyczyściłem aby korek dorobię i zalewam hipolem :-)

no fajna ale nie wygodna w podróży i ciezko sie używa podczas jazdy

30 minut temu, xel napisał:

To ja namieszam: ja w scottoilerze mam hipola 85w90 i nawet pomimo maksymalnego skręcenia olejarki, to oleju daje za dużo :D Więc może trzeba coś gęstszego/bardziej lepkiego? :D 

bo taka to olejarka ze masz kupowac oryginalny olej :default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem, że by może mąki dosypać, ładnie by zagęściło, a i by się lepiej do łańcucha kleił olej, nie rozwalałoby tak na boki :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w zimie wystaw olej na zewnątrz i będzie ok a w lecie trzymaj w zamrażalniku i nie trzeba kombinowac

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, xel napisał:

Myślałem, że by może mąki dosypać, ładnie by zagęściło, a i by się lepiej do łańcucha kleił olej, nie rozwalałoby tak na boki :D 

To już chyba praktyczniejsze są trociny. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie tam, z trocin można co najwyżej bimber zrobić, ale nie można, bo przepis zatonął wraz z Titanikiem.

A mąka z olejem to bardzo fajna panierka może wyjść, w razie czego, jakby się pieska albo królika potrąciło...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Prestige napisał:

To kolego raby jaki ten hipol mamy kupić ? :-)

 

14 godzin temu, raby napisał:

to musi byc motul bo reszta to badziewie dla biedakow

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kujawski z pierwszego...

A jaki chcesz i tak pójdzie w piach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×