Skocz do zawartości
Reniaaa

czyszczenie i smarowanie łańcucha

Recommended Posts

No jak nie ma różnicy to wezmę ten ze zdjęcia w takim razie ale jak jednak jakaś jest to wolałbym kupić najlepszy z hipoli do takich rzeczy :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Prestige napisał:

Ok ale ja serio pytam jaki ten hipol kupić bo są różne i nie wiem który będzie najlepszy.

A ja serio napisałem że nie jest testerem smarów do łańcucha i nie wiem który jest naj lepszy.

Masz wyżej jaki kupiłem a zrobiłem to tak:

Wchodzę do sklepu z częściami do ciągników kupić łożyska czy inne symeringi i przy okazji pytam: macie hipol? A pan na to że tak, więc odpowiadam to wezmę litr. 

Ot i cała historia wyboru oleju. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, raby napisał:

A ja serio napisałem że nie jest testerem smarów do łańcucha i nie wiem który jest naj lepszy.

Masz wyżej jaki kupiłem a zrobiłem to tak:

Wchodzę do sklepu z częściami do ciągników kupić łożyska czy inne symeringi i przy okazji pytam: macie hipol? A pan na to że tak, więc odpowiadam to wezmę litr. 

Ot i cała historia wyboru oleju. 

Nie możesz tak pisać.

@Prestige uznał Cię za autorytet i oczekuje jasnych jednoznacznych wskazań. My też czekamy!

Teraz i już zawsze....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekajcie, może wiosna zawita.

Wysłane z mojego S61 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no przekaz jest jasny, każdy hipol będzie dobry a między jego rodzajami jest tak mała różnica która nie jest wart rozważań i tracenia na nie czasu tym bardziej przez tak znana personę i guru mechaniki jakim jest "raby" :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co Wy wiecie o olejowych łańcuchach węglowodorowych ... ?

Tak, tak ... wszystkie hipole są równe, tylko niektóre są równiejsze  ... 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Historia sprzed pięciu lat..

Kupiłem synowi rower... taki lepsiejszy...

Łańcuch wysmarowalem hipolem... Za jakiś czas żona się pyta co młody ma taką prawą nogawkę upier...loną...  Ale nic nie zgrzytało... :-):-):-)

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

32 minuty temu, manioora napisał:

Historia sprzed pięciu lat..

Kupiłem synowi rower... taki lepsiejszy...

Łańcuch wysmarowalem hipolem... Za jakiś czas żona się pyta co młody ma taką prawą nogawkę upier...loną...  Ale nic nie zgrzytało... :-):-):-)

 

 

Akurat w motocyklu jest osłona :-) jak się dobrze wytrze to nie powinno chlapać.Trzeba kupię ten ze zdjęcia raby czyli 15F

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ufff, no nareszcie już po wszystkiem. Dobrze, że zerkłeś do ęceklopedii mario by wybrać ten adekwatny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to już drugi zajebisty wątek o łańcuchach - pierwszy był o kolorach z tego co pamiętam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze lepiej :-) Ogólnie to można by było zrobić ankietę "czym smarujesz swój łańcuch" żeby była widoczna w danym dziale żeby można było od razu coś wybrać bez przeszukiwania forum.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Jarek napisał:

Co Wy wiecie o olejowych łańcuchach węglowodorowych ... ?

Nic, zatem wykładaj wiec aby dodać Prestige temu łańcuchu.

Zapewne jaki olej do silnika jest w myślach autora pytania wiec możesz się nie hamować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co Wy wiecie o olejowych łańcuchach węglowodorowych ... ?
Tak, tak ... wszystkie hipole są równe, tylko niektóre są równiejsze  ... 
 
O ja pierdzielę, Jarek teraz to namieszałeś
To jakim olejem mam smarować te łańcuchy węglowodorowe?
Łancuch motocyklowy hipolem, ale czym posmarować łańcuch weglowodorowy hipola żeby lepiej smarował łancuch x-ringowy motocykla?


CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Marcin N napisał:

.... hipola żeby lepiej smarował łancuch x-ringowy motocykla?
 

Nie mieszaj Marcinie.  My cały czas o łańcuchu o-ringowym ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie nie... origami, jak już

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Marcin N napisał:

Nie nie... origami, jak już

To już kolega Raby się wypowie ... czy już ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja, ale powtarzam JA łańcucha nie smaruję. Po ok 10-12 tys. km wypier... cały napęd. Ale to moja ścieżka. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Dziadek napisał:

Ja, ale powtarzam JA łańcucha nie smaruję. Po ok 10-12 tys. km wypier... cały napęd. Ale to moja ścieżka. 

Abo Ty jesteś taki prawdziwi męski, typ drwala..., a ci inni to bardziej tak na miękko lubią włoski żelatynką przelecieć, żeby sobie błyszczały w słoneczku  :D

A ci jeszcze gorsi zwani pedałami to nawet kupują kardany ...   :default_ph34r:  :default_laugh:

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Dziadek napisał:

Ja, ale powtarzam JA łańcucha nie smaruję. Po ok 10-12 tys. km wypier... cały napęd. Ale to moja ścieżka. 

I to nie jest pozbawione sensu, nowy napęd to koszt ok 500 pln i wytrzyma bez dbania powiedzmy 15 tyś.

Regularne czyszczenie i smarowanie, przy założeniu że korzystamy z markowych środków, będzie kosztowało jakieś 50 pln na każde przyjechanie  2000 km,  czyli na 20000 km na środki czystości musimy wyłożyć 500 pln a tyle  kosztuje nowy napęd. 

Podsumowując:

W pierwszym przypadku na przejechanie 45000 km wydamy 1500 pln - 3 napędy po  500 pln

W drugim przypadku na przejechanie 45000 km wydamy 2000 pln - 2 napędy po 500 pln , 2 x srodki czystości po 500 pln

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wszYstko pozbawione jest na tyle sensu, że pozostaje nam się już tylko .. zaszczepić

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, dakarowy napisał:

To wszYstko pozbawione jest na tyle sensu, że pozostaje nam się już tylko .. zaszczepić emoji848.pngemoji28.png

Nie zaczepić tylko nie smarować :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Pawel napisał:

I to nie jest pozbawione sensu, nowy napęd to koszt ok 500 pln i wytrzyma bez dbania powiedzmy 15 tyś.

Regularne czyszczenie i smarowanie, przy założeniu że korzystamy z markowych środków, będzie kosztowało jakieś 50 pln na każde przyjechanie  2000 km,  czyli na 20000 km na środki czystości musimy wyłożyć 500 pln a tyle  kosztuje nowy napęd. 

Podsumowując:

W pierwszym przypadku na przejechanie 45000 km wydamy 1500 pln - 3 napędy po  500 pln

W drugim przypadku na przejechanie 45000 km wydamy 2000 pln - 2 napędy po 500 pln , 2 x srodki czystości po 500 pln

 

A gdyby tak napęd kosztował 600 a koszt dbania na 30tys 30zl?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, raby napisał:

A gdyby tak napęd kosztował 600 a koszt dbania na 30tys 30zl?

"przy założeniu że korzystamy z markowych środków"

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×