Skocz do zawartości
xcracing

Witam wszyskich!

Recommended Posts

Witajcie.

Nie tak dawno zebałem się wreszcie i zrobiłem prawko na kat. A. Mimo, że wiek mnie już od dawna do tego uprawnia jakoś mnie nie ciągnęło do motocykli. Zapisałem sie na kurs prawa jazdy z przyczyn praktycznych, poprostu czasem na wakacjach aby wypożyczyć choć skuter trzeba mieć kategorię A.

Zacząłem jazdy kursowe i mi zwyczajnie odbiło:) Zachorowałem na motocykl.

Uprawiam kolarstwo górskie, trochę startowałem w amatorskich rajdach samochodowych więc z natury ciągnie mnie raczej poza asfalt:)

Oglądałem różne motocykle ( w kwocie ok 12000 - 14000) no i F 650 GS to jest to co podoba mi się zdecydowanie najbardziej. Z wyglądu bo jeździć nie miałem jeszcze okazji. Podoba mi się wersja DAKAR choć nie do końca wiem czym się ona różni od zwykłego GSa.

Jak wszystko dobrze pójdzie to może w połowie roku wreszcie uda mi się kupić mój wymarzony motocykl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WITAMY WITAMY!

F 650 GS to doskonały wybór a jak poza asfalcik to zdecydowanie DACAR- ma większe skoki zawieszeń i przednie koło 21 cali.

Powodzenia w zakupie wymarzonej maszyny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

byłem kiedys w takiej samej sytuacji, też pierwszy pomysł na moto to 650gs i zastanawianie się czy Dakar czy nie.

Różnica to wyłącznie skoki zawieszeń i przednie koło (no i malowania :) ), ale co za tym idzie wysokość kanapy - jedni się tym sugerują inni nie. Ja mam 176 i niższą kanapę i jest ok, myśle że z normalną kanapą byłoby tak samo. Znam kolesi niższych i szarżujących na Dakarach więc niema zasady

Powodzenia w poszukiwaniach i pytaj co będziesz potrzebował :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Noo, malowanie mnie rozwala, szczególnie w wersji czarno-białej:)

Mam 188cm wzrostu i chyba wygodniej by mi się jeździło na wyższym moto.

Większe koło i skoki zawieszenia napewno będą zdecydowanie lepsze jak wyskoczę gdzieś do lasu:)

Narazie czytam, uczę się i mam nadzieję że w tym roku uda się już pośmigać na własnym Dakarze:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak masz 188cm to zdecydowanie Dakar bo GS moze byc ciut za niski dla Ciebie i bedziesz mial dość podkurczone kolana.

Ja mam 176 i na Dakarze czuje sie dobrze choc dotykam polową stopy do gleby :).

Ps. A molowanie tylko czarno-biale :) bo np. niebieskie mi sie nie podobalo -> bez urazy dla naszych kolegow klubowiczów posiadających takie "niebieskie" maszyny :). To kwestia gustu. Wazne zeby motorek byl zadbany.

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w kwestii dakara to koloru sobie nie wybierzesz :) 2000-cz.b. od2001do2004 niebieski (jak mój) i powyżej 2004 niebiesko szary.

Zanim kupiłem też "chorowałem" na cz.b , trafił się niebieski i okazało się że w rzeczywistości jest o wiele efektowniejszy, za to kolegi cz.b. okazał się jakiś taki szary :) ogólnie to myśle nad własnym malowaniem (dokładniej to raczej pewnie folie) mam pare pomysłów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×